1

To nie był faul, to jest piłka nożna a nie balet, dotyk nie jest zabroniony. Tylko totalna piłkarska ciota pada na murawę po tym, jak mu się położy rękę na ramieniu. Jak to jest faul to zbicie piątki z kumplami to też faul, większą siłę wtedy się generuje niż przy tym "faulu".

1

Nie ma to jak przeczytać 500 odrębnych komentarzy, zbić je w kupkę, a potem zaszpanować komentarzem z ironicznym wydźwiękiem. Więc może Ci wytłumaczę jakieś pojedyncze obawy/odgłosy niezadowolenia, które mogły paść:
1) Dembele generalnie od początku widzi mi się jako transfer nietrafiony, a przede wszystkim przepłacony. Póki co facet nie potrafi zrobić 3 kroków na boisku prosto bez poślizgnięcia się, w skrajnym wypadku połamania. Także minęło ile, 9? miesięcy od jego transferu do klubu, a on ma mniej więcej tyle samo dobrych meczów w kadrze co ja. Oczywiście jest młody i, jak to się teraz mawia popularnie, "perspektywiczny", ale gdy się pomyśli, że za niedużo większe pieniądze można było mieć Mbappe - maszynkę do strzelania i asystowania - to faktycznie przychodzi do głowy coś, co Ty spłyciłeś do tępego "sprzedać Dembele".
2) Dołek Barcelony jest widoczny gołym okiem i można to połączyć z punktem 5. To, że to są tylko 2 remisy nie świadczy o niczym - Real w zeszłym sezonie potrafił wygrywać seryjnie, ale większość trzeźwo patrzących kibiców i tak do kwietnia w ich grze widziała tylko nieporadność i masę szczęścia. W Barcelonie z kolei widać coraz większe problemy w kreacji w ciągu ostatnich 4-6 tygodni, łatwe nadziewanie się na kontry, dość sporo błędów indywidualnych. Jeżeli ktoś pisze o zmianie trenera (to pewnie kolejne z Twoich dennych spłyceń, ewentualnie posiłkowanie się jednym czy dwoma z tysięcy komentarzy), to pewnie dlatego, że nie odpowiada mu styl - i szczerze mówiąc, trochę można tu takim przyznać racji, bo to na pewno nie jest Barca pełna magii i polotu. Ale w takie dyskusje póki co nie ma co się wdawać.
3) Nie wiem czy Atletico odrobi 7 punktów lada moment, ale znając sędziów la liga i ich wyczyny z tego i poprzednich sezonów, ja osobiście nie uważam, żeby 7 punktów nad tak pragmatycznym zespołem jak Atletico, było jakimś ogromnym komfortem. Przydarzy się jeszcze jeden zeszłoroczny "Betis", jeszcze jeden tegoroczny "Espanyol" gdzie przeciwnik powinien kończyć w 8, a kończy się niemal na zawieszeniu Pique, i będzie naprawdę nieciekawie.
4) Strach przed Chelsea po tym co się stało w 2012 (?) za Pepa i cudzie chyba większym niż 6:1 z PSG, gdy grali katastrofalnie, a awansowali z jakimś pachołkiem jako trenerem, jest i będzie przez długie lata uzasadniona. Zresztą LM pokazuje podobne sytuacje co rok, bo gdyby miała wygrywać drużyna najlepsza wizualnie na przestrzeni całego sezonu, to Real o dwóch ostatnich LM mógł pomarzyć.
5) Patrz punkt 2.

2

To że na każde 100 osób słuchających Miley Cyrus przypada jedna słuchająca Beethovena to raczej gówno, a nie demokracja, no i średni wyznacznik czegokolwiek. To tylko tak nawiasem.

67

To jeszcze analiza 116 fauli Wakaso by się przydała.

0

Barca to już od dłuższego czasu wielki club senor, organizacja charytatywna zasilająca inne kluby swoimi zawodnikami za paczkę chipsów. Patrząc na transfery zespołów chińskich ostatnich 2 lat powinni wziąć 3x tyle ile wzięli za Masche, ale tu każdy powyżej 3 lat stażu staje się legendą w nagrodę za co dostaje kontrakt do łapy i odchodzi gdzie chce. Jakby sprzedaż za sensowne pieniądze wręcz urągała zawodnikom.

0

widzę więc, że warto postawić na Fiore

0

Jak napiszesz "poszedłem na gurę" to też będę wiedzieć o co chodzi, ale to trochę nie w tym rzecz.

0

Acha, czyli nie obroniony? No to mi się przywidziało, że Lopez go wyciągnął.

0

To jaki ten karny był jak nie obroniony? Wpuszczony?

0

Jakbym miał oceniać formę zawodników w presezonie i na tej podstawie ich wystawiać w ciągu roku, to nie wiem czy po tym ostatnim bym znalazł trójkę, której bym zaufał, zwłaszcza po dwumeczu o SPH. Początki u LE też miał nieciekawe, ale jak zaczęto na niego stawiać częściej, to pokazywał się z naprawdę fajnej strony, notując przy tym bardzo dobre statystyki.

0

Które wyrazy masz na myśli? Ciebie/Tobie? Przecież to tylko forma szacunku dla rozmówcy, co w tym głupiego?

1

To nie jest nagroda - chociaż tak to wygląda - za rok, tylko za sezon. Inaczej nikt o zdrowych zmysłach nie wstawiłby Ramosa, Marcelo, Kroosa czy CRa, bo nie może w 11tce za rok być ludzi, którzy przez 3/4 jego trwania grają kaszanę. Liczy się tak naprawdę wyłącznie okres luty - maj w LM oraz fundamenty pod mistrzostwo kraju budowane nie od stycznia danego roku, tylko już pół roku wcześniej.

0

No 4 lata a 4 miesiące to trochę różnica jak na moje oko, no ale dla Ciebie żadna widać. Deulofeu przy dzisiejszych transferach powinien iść za 2x tyle, a idzie za cene paralityka Albiola który dobijał 30tki. A jak jesteś już taki dokładny, to nie pierdziel o 100 mln za Jamesa, bo to samo źródło na które się powołujesz podaje kwotę o 25% niższą. Detal jak z tymi latami, co nie? Wrzucaj dalej tępe emotikonki, dodają powagi Twoim wypowiedziom na poziomie.

0

Za tyle co my sprzedajemy Deulofeu on opchnął starego, zmurszałego pionka Albiola, przy okazji nie musząc go wykupować 5 miesięcy wcześniej za 70% kwoty, którą teraz mamy uzyskać. I na tym możemy skończyć wszelakie porównania.

3

Jak można mówić o postępie, gdy ktoś zagra 1 niezły mecz na 50 złych? I stawiam miliard, że następnych 50 będzie takich, jak poprzednie.

23

"Na pomocnika Barcelony głosowało 13,64% kibiców i o ponad sześć procent głosów wyprzedził on Casemiro."

Procent czy punktów procentowych?

6

Nie wiem w jaki sposób doszedłeś do wniosku, że po dwóch zmianach tego lata - trenera (z taktycznego przeciętniaka, na jednego z większych specjalistów w tej materii) i pozbyciu się konkretnego gracza (prawdopodobnie jednego z 3 najlepszych ofensywnych zawodników na świecie), to akurat to drugie ma wpływać tak dobrze na drużynę. Zasadniczo w ten sposób deprecjonujesz całą pracę Valverde, ale nawet nie chce mi się rozpisywać na ten temat dalej. Generalnie w dwóch słowach - śliczna bzdura.

0

Mam nadzieję, że niejaki Hawajczyk oglądał dziś uważnie spotkanie swego, jak go zwał, LEGENDARNEGO Ramosa, bo mieliśmy kolejny cudowny, podręcznikowy wręcz przykład, jak przereklamowany to jest obrońca, czyli mocno przeciętnie w obronie, co przykrywa akcjami w ofensywie + rozum 13-letniego brazylijskiego gangstera z faweli.

2

"Żeby zdobyć mistrzostwo, trzeba wygrywać wielkie spotkania"



Albo mieć sędziów, bo Real zeszłego sezonu miał najgorszy bilans w meczach z zespołami z top4+Valencią.

40

Idealny materiał na odegranie roli Mathieu i wrąbanie bramki na wagę 3 punktów.

0

To już Twój problem, że nie odróżniasz faktów od zawiści.

3

Jestem za, ale w odwrotnej kolejności. Najpierw 5:0, a potem szpalerek z wyciągniętych dłoni, Pique im pokaże jak to się robi.

2

Jak dobrze pójdzie, to król Ronaldo na 1/8 zakończy swój udział w LM, a wtedy o ZP może pomarzyć, chyba że by wygrał MŚ jakimś cudem z tymi pastuchami.

0

Z dwóch powodów - po pierwsze styl, a po drugie wałki.

1

Najlepsze jest to, że Lucho czy Valverde też śmiało mogliby tak robić, zwłaszcza ten pierwszy miał wiele meczów, gdy prowadziliśmy grę i nie groziło nam nic ze strony rywala, ale zamiast jakichś Aleni czy Arnaizów ogrywamy Gomesa i inne Delelelelele, którzy wnoszą do gry tyle co ja z fotela.

42

Myślę, że razem z Xavim i Busquetsem stworzyli najlepszy środek w ogóle w historii.

0

Każdy z pomocników wrzucony w ten las grałby piach, bo problem nie polega na 1 zawodniku, a na kilku jednocześnie + systemie gry. Gdzieś koło 20 min. było cudowne ujęcie, jak któryś z obrońców holował piłkę, a pomocnicy się rozleźli po okręgu, jakby piłka parzyła.

0

Jezu Chryste Roberto znów na prawej. Jeden z dwóch zawodników pod nieobecność Iniesty, którzy kiedyś kogoś przedryblowali na tak kretyńskiej pozycji. A na domiar złego naoglądałem się dziś Barcy z czasów Rijkaarda i Guardioli, strach telewizor odpalać.

1

A bez SR w środku cała pomoc zawodzi. Wolę brak Roberto na prawej niż w środku. Pomoc Rakitic - Paulinho - D.Suarez - Busquets jest kreatywna jak ślepe dziecko z jedną kredką. Patrząc na skład mamy 1 zawodnika ofensywnego, który potrafi kogoś przedryblować.

4

Jezu, nie trzeba być typowym rozgrywającym stojącym na środku boiska i noszącym 6 na plecach, tylko pewnie brali pod uwagę kreowane okazje, asysty, kluczowe podania, dokładność podań i szereg podobnych rzeczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?