DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@franiu wszystko fajnie, tyle że dotknął, zarówno obrońca jak i Lewandowski
2
Ja nie łudzę się że Christensen zostanie, choć bardzo bym chciał, bo pasuje do nas znakomicie, Barca jest jednak pod ścianą i Duńczyk jest jedną z najkorzystniejszych finansowo opcji do sprzedaży z całej kadry i wątpię żeby klub mógł sobie pozwolić na jej odpuszczenie.
Kounde, o ile sam o to nie będzie walczył, lub nie przejdzie jakaś absurdalnie absurdalna oferta (której chyba nikt się nie spodziewa), to na pewno nie odejdzie, amortyzacja to przekreśla. Wiele zależy od tego, co wydarzy się na prawej stronie obrony, bo będą tam 3 opcje: Cancelo, J. Araujo i Fort, myślę że Cancelo jest bliżej powrotu do Manchesteru City niż pozostania u nas, ale widząc wpływy Mendesa w Barcy, może się okazać że poświęcimy sporo żeby go zatrzymać.
Według mnie Kounde prezentuje się świetnie na prawej stronie, ale podejrzewam że będą naciski do powrotu na środek.
Te 7-8 milionów za Riada obowiązuje dopiero od 2025, więc możemy o nim zapomnieć na tą chwilę.
Myślę że Barcelona musi tak naprawdę zrobić wszystko aby zatrzymać dwóch obrońców: Araujo i Cubarsiego, Kounde zostanie przez amortyzację, a pozostali mogą zostać, lub odejść w zależności od preferencji przyszłego trenera.
2
Myślę że talent Pedriego jest zbyt ogromny by z niego rezygnować nawet dla wielkiej kasy jaką mogliby oferować, moim zdaniem to idealna okazja do przywrócenia trochę normalności w tym szaleństwie jakie trwa w Barcelonie, jednym z głównych powodów dlaczego tacy młodzi piłkarze jak Pedri grali tak dużo, to brak funduszy na gwiazdy i słabość reszty kadry, to nie oznacza oczywiście że Pedri był/jest słaby, wręcz przeciwnie, ale to nie jest normalne aby piłkarz w tym wieku grał tak dużo dla Barcelony.
Teraz sytuacja jest inna, według mnie Gundogan sprawdza się w swojej roli znakomicie i oczywiście że widać już jego wiek na boisku, ale to nie przeszkadza mu być decydującym w większości swoich występów, myślę że to znakomita okoliczność aby Pedri stał się jego zmiennikiem, niech ponownie wypłynie na salony powoli, to nie jest taka sytuacja jak z Fatim, którego kontuzje prawie zabiły sportowo, Pedri po powrocie na boisko pokazywał co umie najlepiej i było widać że wraca na obroty...aż do kolejnej kontuzji.
Sprawa jest dla mnie prosta, Pedri potrzebuje mniej minut, ale regularnej gry, natomiast Gundogan potrzebuje odpoczynku.
Potrzebujemy sprzedawać, ale to nie Pedriego bym poświęcił.
0
Dopóki nie wyjaśni się kwestia trenera to nie ma co się wychylać ze sprzedażami, choć te muszą nastąpić, bo nie dadzą nam grać tymi których już mamy, więc tym bardziej nie ma mowy o zakupach. Chyba że znów będziemy kleić kredyt kredytem i przesuwać wypłaty, ale ile można?
Myślę że wiele sprzedaży można zrealizować bez zmniejszania jakości sportowej, a i będą one sprzyjać równowadze kadry.
Pytanie tylko czy Laporta przestanie machać szabelką i czy ugnie się przed Mendesem?
7
Oby więcej takich artykułów, bo farsa wokół Viniciusa wystrzeliła na orbitę i jest w połowie drogi na Księżyc.
Czy Vinicius zasłużył na ataki rasistowskie? Nie, nikt na nie nie zasługuje, rasizm jest zły i koniec tematu.
Czy Vinicius zasłużył na każde inne obelgi? Oczywiście, to arogancki buc i niedorozwój, który w swoim narcyzmie uważa się za bezkarnego, a teraz, przy pomocy pionu prawnego i medialnego Realu Madryt (sam by na to nie wpadł) odwraca narrację i próbuje winić wszystkich za swoją wysoce prowokacyjną i czysto chamską postawę.
Doszło już w tej kwestii do takiego absurdu, że wygląda to iście żałośnie i jego łzy spowodowały moje łzy śmiechu, bo każdy widzi że to po prostu kłamstwo pod publikę by zapewnić sobie boiskową nietykalność, niestety trafił na żyzny grunt i zapewne się przyjmie.
1
Jazda z nimi, jeśli mają coś za uszami, a przeważnie mają, to bez litości, nieważne kim są i byli.
10
No proszę jaka miła niespodzianka, wygrała dojrzała i poukładana drużyna, co biorąc pod uwagę urazy, młodzież i rywala jest szczególnie imponujące.
Dziś Cubarsi popełnił trochę błędów, ale w zamian łatał też dziury i zaliczał piękne interwencje, więc kolejny występ na duży plus.
Lewandowski dawno nie zagrał takiego meczu, wreszcie niemal wszystkie jego zagrania były na miarę Barcelony, dziś zawodnik meczu.
Fermin w ataku przypominał trochę Balde, świetne wyjście na pozycje i potem kicha, ale jego świetna praca w obronie i kryciu, oraz gol wszystko to wymazują.
Gundogan dzisiaj absolutny szef, bardzo wiele mu wyszło, maczał palce praktycznie w każdej groźnej akcji.
Kolejny świetny mecz Kounde, pewny w obronie i bardzo aktywny w ataku, ma dobre wyczucie do wychodzenia do podań.
Dawno nie wygraliśmy z rywalem tego kalibru tak pewnie, zarówno w wyniku jak i grze.
0
@Remi70 myślę że nie było
6
@Erykulus Zgadzam się z angielskimi komentatorami, gdyby nie zbyt teatralny upadek Osimhena, to tam mógł być karny.
5
Widać jaka presja na nich ciążyła, po trzecim golu kamień z serca zostawił krater, ale to świetna akcja, można o Roberto powiedzieć wiele, ale to natychmiastowe wejście po piłkę zwrotną to jest właśnie szkoła Barcy i nawet tacy przeciętni piłkarze mają to wyuczone - ogólnie świetna akcja, znakomicie rozklepane Napoli.
Nie mieliśmy kontroli nad całym meczem, ale jednocześnie nie czułem że możemy to przegrać.
Duet Araujo - Cubarsi palce lizać, oczywiście mogłoby być lepiej, ale biorąc pod uwagę okoliczności to należy ich chwalić, cieszy forma Kounde, to jego kolejny mecz, gdzie prezentuje się przynajmniej dobrze, nie wiem czemu nie chce grać na boku, wygląda tam dużo lepiej niż na środku obrony.
Tradycyjnie dla Romeu mecz bez wylewu to mecz stracony, szkoda że Casado nie jest gotowy do wchodzenia z ławki, bo teraz to on powinien to robić.
Oby temat pozostania Felixa został odrzucony, to nie ma sensu.
Bałem się wejścia Roberto, ale tym razem wylosował bardzo dobry dzień.
Wielka szkoda, że Yamal nie przypieczętował tego mega meczu bramką, mój mózg za każdym razem łapie errora kiedy przypominam sobie że to 16-latek, miny obrońców Napoli były bezcenne.
Raphinha miał ogromny wkład w ofensywę, gdy nie złe decyzje i brak szczęścia, to moim zdaniem zawodnik meczu.
Należy się cieszyć, może to zmieni choć trochę ten nadal mocno zapadnięty mental.
1
@ramon59 Nie tylko Cancelo, Gundogan i Christensen też nie poszli za kryciem, nie jestem też pewien czy Cubarsi pobiegł w dobrym kierunku, ale to akurat najmniejszy problem w tej akcji.
0
Młodzież, młodzież i jeszcze raz młodzież, to co grają Lopez, Yamal i Cubarsi to poezja. Gundogan ewidentnie bez sił, możliwe że jego zmiana będzie nieunikniona, pewnie byłby to Roberto, ale ja pomyślałbym tu o Felixie, jestem ciekaw jakby się sprawdził, ale to chyba nie jest mecz na takie testy
3
Ty się Lewandowski o młodych nie martw, bo to weterani i doświadczeni zawodzą, wylewając przy tym swe mądrości na prawo i lewo.
0
@JarekS Ja średnio wierzę że taka oferta w ogóle istnieje, to zaledwie artykuł Marcy, mogę co najwyżej uwierzyć w zainteresowanie PSG, co raczej niewiele znaczy, bo zainteresowanych to może być z 30 klubów.
To że nie piszesz nawet małego procenta w komentarzach w porównaniu do prywatnych wiadomości, nie jest dla mnie argumentem, bo równie dobrze tych prywatnych wiadomości może w ogóle nie być.
Oczywiście że możliwości jest bardzo dużo, ale w tym momencie bardziej mnie przekonuje wzrastająca popularność medialna Yamala.
Moim zdaniem bazujesz swoje wnioski na znajomości działalności Mendesa, co nie przekreśla ich trafności, ale faktów to ja tutaj nie widzę.
A co do rezygnacji z wysokich pensji dla słońca Barcelony to w pełni się zgadzam, spodziewam się więcej doniesień nt. De Jonga, Araujo, Christensena, a nawet Gundogana, moim zdaniem pozostanie Felixa już umarło, a i Cancelo wisi na włosku.
0
@JarekS Ok, ale ja wyraźnie napisałem że przysłowiowe posiadanie wszystkich kart nie oznacza od razu gwarantowanego sukcesu, to że Mendes miał do tej pory wysoką skuteczność swoich działań, nie oznacza że zawsze tak będzie.
To tak jak Barcelona Valverde, która zakładała że Messi zawsze coś wyczaruje i jakoś to będzie. Posiadanie licznych narzędzi ułatwia zadanie, ale nie przesądza o wyniku.
O sytuacji z Fatim piszesz, tak jakbyś był przy każdej wewnętrznej rozmowie, np. nie wiem skąd wiesz co Mendes obiecał Laporcie.
Nie przypisuj mi czegoś, czego nawet nie zasugerowałem, nie zakładam z góry że piłkarz będzie walczyć o pozostanie, nie znam jego tak jak i jego rodziny i otoczenia, ale wrzucanie wszystkich zawodników do jednego worka jest trochę nieodpowiednie, dla mnie Yamal może być drugim Puyolem w takim samym stopniu jak to że jutro może ogłosić że chętnie zagra dla Realu i w ogóle najbardziej w Barcelonie to mu się Espanyol podobał.
Ja rozumiem że Mendes operuje w ten sposób, ale nie uważam że ta zasada pełnego zaufania musi tyczyć się absolutnie jego każdego podopiecznego, domyślam się że Barcelona wpadła w sidła Mendesa, ale to wcale nie musi oznaczać, że wszystko mu się uda i będzie przebiegać pod jego widzimisię, on musi najpierw wykonać własną pracę i każdy przypadek jest inny.
To są tylko doniesienia prasowe i dla mnie wydawanie takiej kasy przez PSG na zawodnika, który ledwie zaistniał na mapie poważnej piłki, podczas gdy oni potrzebują już gotowej gwiazdy i to na innej pozycji jest póki co naciągane, bardziej prawdopodobne jest to że grający świetnie 16 latek wzbudza sensację i warto o nim poplotkować, bo to zawsze się kliknie.
1
@JarekS Nie zrozumiałeś przenośni redaktora, słowo "śpi" nie było dosłowne i nie znaczyło że Mendes nic nie robi, chodziło o to że jak pewnego dnia go najdzie ochota umieścić Yamala w PSG to tak się stanie i już.
Wcześniej ująłeś to tak, że Mendes ma praktycznie ostatnie słowo i Laporta jest tak pod ścianą że właściwie może się tylko przyglądać, ale jak sam wymieniłeś, aby do tego transferu doszło, to on musi podjąć pewne kroki i wszyscy zdajemy sobie sprawę jak dobry w tym jest, ale jednak musi je podjąć i poczarować, nic na jego pstryknięcie się nie wydarzy, choć też przyznaję że jego wpływy wydają się duże.
1
Z całym szacunkiem Carlo, ale Vinicius jest aroganckim kiepem, jakich w historii Realu pełno i jeśli tego nie zmieni, to choćby strzelał jajami z przewrotki, to nie będą go szanować
1
@mightyanaldevastator W pewnym sensie te ograniczenia finansowe mogą być dobre dla Barcy, bo są zmuszeni do korzystania z tego co mają. Oby to ze sprzedażą Desta się sprawdziło, no chłop nie nadaje się na taki poziom, widząc go w PSV myślę że niewiele się zmienił, ma tylko bardziej sprzyjające warunki do gry.
Jestem bardzo ciekaw jak na to wszystko spojrzy nowy trener, czy będzie wyprzedaż, czy wręcz przeciwnie?
1
@mightyanaldevastator Ale Valle to lewy obrońca, a Martinez prawy :D
Było coś o Maffeo wcześniej, ale od tamtej pory cisza.
Ja do dziś mam ból dupy że nie wzięli Grimaldo, idealne rozwiązanie pod względem wieku Balde wtedy, no ale byliśmy wtedy w szale przepieprzania pieniędzy z dźwigni i broń Boże żeby tego z głową nie robić.
1
@mightyanaldevastator Ale troszkę mijamy się już z zagadnieniem, które mówiło o tym że według mnie możemy pożegnać Martineza bez żalu, gdyż mamy lepsze i bardziej perspektywiczne opcje, a nie że na pewno odejdzie bo to czy tamto :)
Pisząc o Christensenie mam na myśli przede wszystkim środkowego obrońcę i to tam mamy wiele możliwości.
Tak, z Garcią tak może być, ale według mnie lepiej dać szansę Ericowi niż ryzykować z Martinezem.
Ale odnośnie Cancelo to mam na myśli przede wszystkim prawą obronę, tam mamy jedynie Kounde, który nie chce tam grać i Forta, który dopiero wchodzi na obroty, oraz powrót Araujo. Balde i Valle to lewa obrona i jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem, swoją drogą to jestem ciekaw czy przy ewentualnej porażce w zatrzymaniu Cancelo wróciłby temat Arnau Martineza, zostanie mu rok kontraktu.
1
@mightyanaldevastator Martinez ma jeszcze tylko rok kontraktu i zero zapewnienia że go zarejestrują, więc to nie jest taka sytuacja jak z Umtitim, czy Legletem, nie zdziwię się jak Arabia się po niego zgłosi i na to liczę.
Sęk w tym że Christensen gra na pozycji gdzie mamy niezły wybór, a klub szuka przychodów, gdzie ten zawodnik to czysty zysk. W kwestii defensywnego pomocnika myślę że nie jest brany pod uwagę na dłuższą metę, a De Jong jest bardzo kiepskim rozwiązaniem na tej pozycji, oraz zmarnowaniem jego ofensywnego potencjału. Oczywiście że nie biorę Bernala pod uwagę, nawet Casado to gruba przesada, myślę że tu będzie transfer, pewnie kogoś za darmo w pierwszej kolejności.
Faye nie ma jeszcze miejsca w pierwszym składzie, ale powinien już się pojawiać choćby na ławce, dlatego trzymanie Martineza jest po prostu bez sensu.
A stąd że Garcia ma kontrakt z nami, ja myślę że to z Riadem jest mniejsza szansa, bo on już nic wobec nas nie musi, wypromował się w Betisie i zainteresowanie będzie na pewno konkretne.
Ja też uważam że Kounde na boku jest lepszy niż na środku, ale to chyba nie przejdzie, a z Araujo to nic nie wiadomo, bo gość już jest nasz, a nowy trener różnie może to zinterpretować, ale to kolejna opcja, tym bardziej jeśli z Cancelo się nie uda.
Jeśli powie nie, to może być tak że Barcelona też go nie zarejestruje, bo na razie nie ma z czego :D
1
@mightyanaldevastator Wyrównanie tych sum to już nie nasz problem.
Christensen na tą chwilę jest raczej szykowany do odejścia, ale myślę że przyszły trener, nie ważne kim będzie, to będzie go widział na swojej nominalnej pozycji, bo teraz jest on wyjściem awaryjnym.
Faye jest gotów tak jak był gotów Cubarsi.
W przypadku Kounde to myślę że środek obrony to też priorytet, Barca prawdopodobnie będzie się starać mocno o Cancelo, do tego wraca nieźle spisujący się Julian Araujo, a Fort pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.
Dlaczego ta wizja dupy nie urywa? Ja tu widzę dużo talentu i przede wszystkim ludzi pasujących do projektu, Garcia i Riad mają do udowodnienia że mogą grać na najwyższym poziomie, a Cubarsi i Faye już są za dobrzy na rezerwy i muszą zacząć się pokazywać w pierwszej drużynie, co ten pierwszy robi już z bardzo dużym powodzeniem.
Z racji tego że klauzula 8mln za Riada obowiązuje dopiero od przyszłego sezonu, a Kounde jest daleki od amortyzacji, to można zakładać że to Francuz byłby głównym partnerem Araujo, bo nie wierzę żeby ktoś dał nam za niego tyle żeby nam się opłacało.
Wariantów jest sporo i ten z pozostaniem Martineza wydaje się jednym z najsłabszych.
36
Nie mam nic przeciwko odejściu Martineza, potwierdziły się nasze obawy co do jego kontuzji, wobec świetnej formy Cubarsiego i Faye, powrotu z wypożyczenia Garcii, który z jakiegoś totalnie nieprzewidzianego powodu powrócił do formy z poprzedniego sezonu sprzed kontuzji, potencjalnego powrotu Riada, oraz obecności Araujo, Kounde i Christensena naprawdę nie ma powodu żeby Martinez był tu trzymany za wszelką cenę.
Tutaj nawet zmiana trenera nie powinna mieć na to wpływu.
3
Rozumiem Pique i całkowicie się zgadzam, większość z nas od dawna powtarza że Laporta poszedł va bank i postawił na krótkoterminowy sukces, myślę że sam w niego nie wierzył, tylko trzymał kciuki że a nuż się udo.
Musimy jednak zrozumieć że kluby takie jak Barca to już nie kluby sportowe, a biznesy, które mają swoich inwestorów, którzy oczekują takich i takich przychodów, więc kłamstwa są po prostu niezbędne, myślę że Laporta wychodzi z założenia że jak będzie szczery i postawiłby na plan długoterminowy, to pieniądze zaczęłyby uciekać jeszcze bardziej i byłby na straconej pozycji w negocjacjach, więc sprzedawał bajkę że przybył na białym koniu i nadchodzi odrodzenie, aby tylko udało się nabrać inwestorów i banki, a jak już jest podpis na umowie i aneksie, to już będzie im się ciężej wycofać.
Tak wygląda piłka nożna - kto szczery ten frajer, widać to na boisku, widać to w gabinetach.
0
@JuritoooVeB bez internetu chociaż tylko rodzina wiedziała
2
@mightyanaldevastator RealMadridTV już szykuje materiał
1
@Soetie *jeszcze, znając Taylor to pewnie rozmawiali w samolocie :D
2
Romero w gazie, z agentem Taylor Swift też się spotkał? Rozwiąże to nasze problemy defensywnego pomocnika?
0
@maroon No ok, jest tam i jeśli to prawda co mówisz, to nie powinno go tam być, ale to nie ma żadnego wpływu na kwestię Alvesa, gość przekroczył granicę z której się nie wraca i i klub z taką historią i przesłaniem nie może sobie pozwolić na powiązanie ze sobą takiej osoby, czy szemrane osoby są powiązane z Barcą? Pewnie tak, jak z każdym innym klubem, zbyt wielkie pieniądze w tym są żeby dziadostwo się nie zleciało, to cuchnące bagno, gdzie sport schodzi na coraz dalszy plan, ale tu sprawa jest na wierzchu i cały piłkarski świat ją śledził, nie ma innego wyboru, Barca zachowała się całkowicie w porządku, że poczekała z takimi decyzjami do zapadnięcia wyroku. Ja tą decyzję całkowicie popieram, pozostawienie Alvesa na tej liście, bo Kluivert może coś tam kiedyś zrobił byłoby absurdem.
1
@maroon Jak myślisz, co by się działo, gdyby klub tego nie zrobił? Cały świat teraz widzi Alvesa przede wszystkim jako przestępcę i gwałciciela, pozostawienie go wśród legend to PRowe samobójstwo i tak już zszarganego wizerunku klubu, co nie przekreśla słuszności tej decyzji pod względem moralnym, żadne z jego osiągnięć sportowych razem wziętych nie jest w stanie przykryć tego wyroku.
A Teraz pytanie, bo serio nie wiem, czy Kluivert jest na jakieś oficjalnej liście legend FC Barcelony? Czy może to potoczny tytuł wśród kibiców?