0

Ciekawe, czy będą jak w zeszłym roku nominowani, którzy dzisiaj otrzymają 0 pkt. Tak szczerze uważam, że powinni trochę manipulować i mieć jednego dziennikarza, który na sam koniec da typy w taki sposób, żeby nikt nie kończył z takim wynikiem...
Niektórzy pewnie napiszą, że sama nominacja to wyróżnienie, ale to trochę tak jakbyście dostali zaproszenie na ekskluzywne przyjęcie, po czym na miejscu wszyscy by wam dawali znać, że to zaproszenie to była pomyłka, a wy w ogóle tutaj nie pasujecie. Mi w każdym razie by się trochę smutno zrobiło.

0

@mekston oczywiście, że tak! Zasada to zasada. Czasem się ktoś słabszy trafi, no cóż, bywa i tak...kontrowersje będą zawsze. Można wziąć czasem koretkę pod kanadyjkę, ale we wskazanych sezonach niewiele by to zmieniało (Kane nad Mbappe by był). A Raphinhia z wynikiem 13g/8a to indywidualnie najlepszy sezon w LM w historii i zasługuje to na ZP.

0

Kiedyś Złota Piłka była prosta. Między rokiem 2007 a rokiem 2019, poza (moim zdaniem) niesprawiedliwą nagrodą Modrica w 2018 r. nad CR7, Złota Piłka ZAWSZE trafiała do aktualnego króla strzelców Ligii Mistrzów. W 2015 było akurat 3 zawodników mających ex-aequo 10 bramek, to zajęli 3 pierwsze miejsca w Złotej Piłce. Poza tym w roku 2020 nie było plebiscytu, ale dobrze wiemy, że zasada byłaby podtrzymana.
I komu to przeszkadzało? Dzisiaj byśmy wiedzieli już, że Raphinhia ma Złotą Piłkę, a Guirassy ma drugie miejsce ;)

0

Polecam wszystkim w zakresie tych "zeznań" Negreiry Juniora, a w zasadzie wyjaśnień, bo zeznania składa świadek, a wyjaśnienia podejrzany/oskarżony o zachowanie dużego dystansu do tego co się obecnie w mediach pojawia i będzie pojawiać.
Przede wszystkim świadek składa zeznania pod rygorem odpowiedzialności karnej, a podejrzany/oskarżony w wyjaśnieniach może kłamać ile chce. W całym cywilizowanym świecie tak to działa. Z tego powodu też świadkowie często czegoś nie pamiętają lub nie wiedzą, a oskarżeni takich przypadłości nie mają.

Wracając na grunt sprawy, każdy z podejrzanych i oskarżonych ma swój własny interes - wskazać, że to nie on jest winny. Z tego też względu możliwe są dwie możliwości - oskarżeni niejako "wspólnie" się bronią i trzymają wspólny front, albo idą na zwarcie i próbują udowodnić, że winę ponoszą inni oskarżeni, w zależności od relacji osobistych oskarżonych na etapie postępowania i tego gdzie mają większe/lepsze szanse na ew. uniewinnienie. W tym wypadku już widać, że każdy będzie się samodzielnie bronił, bez patrzenia na sytuację innych osób.
Z tego też względu moim zdaniem wszelkie złożone wyjaśnienia w tej sprawie będą bezwartościowe, ponieważ nie będzie to opis prawdy ani nawet własny osąd podejrzanych/oskarżonych, tylko realizacja strategii przyjętej przez obrońców - wykonana lepiej lub gorzej. Dlatego wszelkie doniesienia z tym związane można traktować wyłącznie w charakterze rozrywkowym co najwyżej.

Dużo ciekawsze będą w sprawie zeznania świadków, którzy co do zasady nie mogą kłamać, tylko co najwyżej zasłaniać się brakiem wiedzy, pamięci albo własnym, koślawym oglądem spraw.

1

@Konradowskyy Lewandowski z Valencią?

2

@Kozinho. też mnie to dziwi, ale podobno są tacy i tacy. Ci bardziej ogarnięci mają w ten czy inny sposób gratyfikację finansową, ale są też frajerzy co robią to za darmo.

3

Myślę, że te cyrki z remontem Camp Nou nikogo w Hiszpanii nie dziwią. W końcu Nou Mestalla jest budowane już chyba od 2007 r. i końca nie widać, a obecny nowy termin zakończenia prac to 10 lipca 2027 r. xD

0

@michal26 Maciej Kot był taki sam i był za to powszechnie krytykowany.

0

@BorzyKrzys a w styczniu wraca na stałe do bramki pewnie ;)

0

@MesQueUnClub_87 przez to, że Barcelona jest biedna on ma tak silną pozycję. Można sobie ideały wymyslać, ale potem przychodzi twarda rzeczywistość, gdzie Barcelona bez sprzedaży kogoś za parę mln euro, będzie miała problem z utrzymaniem rejestracji Joana Garcii na cały sezon. Można udawać, że na razie jest wszystko fajnie, ale styczeń nadchodzi nieubłaganie. Bez dobrej woli MATSa będziemy w dupue.

0

@MesQueUnClub_87 albo może sobie posiedzieć na dupie 2,5 roku na trybunach, kasować $$$ i się mścić na klubie.

0

@Gary łatwo ludziom zapominać w dobrych chwilach, że mamy w szatni terrorystę z uzbrojoną bronią w postaci długiego i wysokiego kontraktu, blokującego nam FFP.

0

Cieszcie się tym Garcią póki możecie, w styczniu wróci MATS i go wyrejestruje :)

0

Myślicie, że piłkarze Barcelony z czasem zaczynają "gardzić" swoimi kibicami-piknikami i mają ma nich (nieoficjalnie oczywiście) wywalone, widząc jak inaczej, lepiej i fajniej to wygląda w innych państwach?

0

@Pressinho Czechy nie mają obecnie żadnego stadionu nadającego się na EURO. Słowacja też. Węgry mają 1. Więc to założenie 5+2+2+1 było optymistyczne, że będą mieli in puls coś poprawić. Bo równie dobrze mogłoby to być 7+1+1+1, gdzie Czechy i Słowacja postawią wreszcie swoje "Stadiony Narodowe", a Węgrzy dadzą Puskas Arenę.
Do EURO UEFA chce min. 8 stadionów na 40k, a w naszych warunkach bez sensu kolejne takie robić, bo i tak będą stały puste. Kluby na razie są niestety biedne, a w dzisiejszych czasach wykładać pieniądze miejskie/rządowe na stadiony to głupota, kiedy mamy tyle innych ważnych wydatków. Chodziło o to, żeby turniej był efektywny kosztowo po naszej stronie. Zakładając nawet takie 7-1-1-1, to jakoś damy radę, bo sami mamy 5 stadionów +40k, 3 takie będą zagraniczne, a dwa w granicy 30-40k UEFA zaakceptuje. W takim wariancie masz Legie i pewnie Kraków, czy to stadiony Wisły, czy też może jakiś nowy, tam różne koncepcje są i tak rozpatrywane.
z pewnością jednak Czechy nie postawią 3 stadionów na 40k, nie widzę szans na to.

3

Chcielibyście, żeby Polska starała się o EURO 2036?
a jeżeli tak, to czy samemu, czy z kimś?
Mi się wydaje, że fajnie by było zorganizować turniej razem z Czechami, Węgrami i Słowakami. Potrzeba 10 dużych stadionów (tak było na EURO '24, będzie w '28, '32), uczciwie się podzielić na 5 obiektów Polacy, 2 Czechy, 2 Węgry i 1 Słowacja. Nic nowego wtedy nie musimy budować (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Chorzów), ew. co najwyżej trochę je odświeżyć. Może delikatna rozbudowa Narodowego do tych równo 60k, to i na finał LM będzie. Drogi mamy zrobione albo i tak je robimy, koleje i port lotniczy powstaną w ramach CPK i turniej by nawet mocniej zobowiązywał rządzących, by ten temat został dowieziony w terminie, bazę hotelową mamy generalnie gotową, a ew. rozbudowę to i tak sam rynek prywatny dowiezie. Dla nas byłby to w takim formacie naprawdę znacznie tańszy turniej niż ten w 2012 roku, nic specjalnie pod turniej nie byłoby robione (prócz stref kibica itd., ale to drobiazgi).

0

@GOATjestJestJeden ja to bardziej w naszym kontekście...wiadomo, że będą potrzebne transfery na "9" i lewe skrzydło, bo Raphinhia to jednak Brazylijczyk i się zbliża już do granicy gwarancji dobrej gry, tj. 30 lat, a potem to nie wiesz kiedy, ale z dnia na dzień może zgasnąć.
Taki Kenan jako następca Raphinhi byłby super, ale paradoksalnie im lepiej gra, tym mniejsza szansa na transfer.
A Vlahović jeżeli strzeli te 30 goli w tym sezonie, albo będzie się na to zapowiadało np. w styczniu/lutym, to z uwagi na koniec kontraktu w 2026, to może być mocna opcja dla Deco i Laporty z uwagi na brak konieczności zapłaty odstępnego.

3

Vlahović to wraca na ten sezon chyba do formy, żeby za chwilę w Barcelonie kontrakt ładny wyrwać w miejsce Lewandowskiego ;)
a ten Yildiz niestety odpalił w tym sezonie z liczbami, co oznacza, że nie ma już szans na taki transfer, to nie tak półka finansowa już będzie, bo trzeba będzie płacić za rok +100 mln euro pewnie.

0

wiadomo, że to raczej niemożliwe, ale życzę Robertowi jeszcze tych 25 bramek w LM :)

1

@Bolton a najgorsze jest to, że premier zamiast siły i zdecydowania, to zaraz po tym poleciał po litość i "poklepywanie po plecach", wyrazy wsparcia etc. Po cholerę nam to? Wiadomo, że osobiście sobie podbuduje ego, ale wolałbym szczerze zamiast tego, żebyśmy zażądali zwołania Rady Północnoatlantyckiej, której efektem będzie podjęcie rezolucji o przeprowadzeniu stałej misji wojskowej polegającej na zabezpieczeniu przez NATO sojuszniczej przestrzeni powietrznej w państwach takich jak Polska, Rumunia, Finlandia, państwa bałtyckie etc., gdzie każde państwo sojusznicze udostępni do tego zadania odpowiednie środki Głównodowodzącemu Sił NATO w Europie (SACEUR), którego zadaniem jest zabezpieczenie przestrzeni powietrznej. Innymi słowy, to nie krajowe, w tym przypadku polskie siły zbrojne będą wydawać polecenie zestrzelenia takich obiektów, tylko dowództwo NATO. I to jest coś, co realnie i politycznie by nas wzmocniło. Na agresję rosyjską nie odpowiada jakieś państwo x czy y, tylko NATO, niezależnie od tego z jakiego państwa akurat będzie pochodził samolot czy rakieta.

4

ale mnie irytuje cała klasa polityczna tego państwa w kontekście rosyjskich dronów...jedni robią z siebie ofiary (PO), drudzy próbują swoje błędy zwalać na innych (PIS), trzeci pieprzą nie wiadomo o czym (KONFEDERACJA)...komunikacja jest tragiczna.
a wystarczyło, żeby premier zaraz po zdarzeniu zrobil krótką konferencję z oświadczeniem, że jakieś ruskie gówno wleciało przez wschodnią granicę, wszystko zostało rozwalone, nie ma żadnych ofiar, dziękujemy za pomoc sojusznikom, wszelkie straty obywatelom zostaną przez państwo zrekompensowane, państwo jest przygotowane, niech wysyłają (ruscy) i 1000 dronów na raz, to i tak wszystko rozwalimy. Koniec oświadczenia, rozchodzimy się do pracy, temat zamknięty, jak będą bardziej szczegółowe informacje to ogłosimy.
I to wszystko. W skrócie, w aspekcie komunikacji do własnych obywateli i rosji pokazujemy siłę i zdecydowanie...a to, jakie mamy problemy, zdolności etc. powinno być dyskutowane wyłącznie poufnie, a nie wywlekane do mediów.

9

@Andi18 inteligencją boiskową by się wpasował idealnie.

1

@Eklerek na "x" przed galą w zeszłym roku pojawiła się lista z przeciekiem, która się potem potwierdziła w całości jeżeli chodzi o czołówkę.
Z tego była potem cała drama, że nie leci do Paryża.

0

Jeżeli się pojawią plotki, że Dembele jednak przegrywa Złotą Piłkę, to idę o zakład, że nie zachowa się jak to madryckie zero i będzie obecny tego dnia w Paryżu.

1

Niech jeszcze wpuszczą parę kotów na stadion, żeby przez szczury nie było problemu z hiszpańskim sanepidem ;)

0

@A4ron @clyde Allyson Felix bez dwóch zdań. 4 igrzyska z rzędu z medalami na różnych dystansach.

0

@Filipem wyniki może i nie, ale Ci wszyscy "mejweni" to pewnie nie mogą się powstrzymać, żeby prywatnie nie powiedzieć na kogo zagłosowali...wtedy wystarczy dodać trochę wyników i masz już mniej więcej tendencję jak to wygląda.

3

Założę się o dowolną kwotę, że Duplantis nie przebije 23 złotych medali olimpijskich Michaela Phelpsa.

0

@lukaszmatusiewicz ale klasowych "9" na rynku jest mało, a z tych co są, to wszyscy raczej poza naszym zasięgiem finansowym. My też graliśmy kiedyś z fałszywą "9" Fabregasem jak było trzeba.

0

Po odejściu Lewandowskiego moim zdaniem Laporta poszuka napastnika w stylu takiego Firmino czy Dybali, tj. altruistycznego, świetnego technicznie, który nie strzela za dużo bramek, a głównego strzelca będą robić z Yamala i Raphinhi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?