Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
52
Demir: dwa udane dryblingi + pięć wygranych pojedynków + dwa groźne strzały (pierwszy zakończył się rożnym, drugi na poprzeczce). W dodatku pobudza publiczność i motywuje resztę kolegów z drużyny.
W końcu facet podjął rękawice. Oby tak dalej!
6
Po pierwszej połowie 0.92 : 0.16 w xG na korzyść Barcelony. Lecz co najważniejsze ? Styl ... w końcu można ich oglądać, przyklaskiwać i uśmiechać się pod nosem!
Jedyne zagrożenie, które Benfica stworzyła było ze stałych fragmentów gry. Z gry nie dopuszczamy ich do żadnej okazji. Xavi będzie musiał z nimi nad tym popracować. W ten sposób najwięcej szkód ponosimy.
0
@mekston W dzisiejszym meczu Villarreal jest lepszy od Man.Utd. chodź wiadomo, że nie zawsze wygrywa ten z większą inicjatywą i intensywnością, a Ci Młodzi Chłopcy ze Szwajcarii już w obecnym sezonie ich pokonali :D
0
@mekston W ostatnich 4 sezonach 3 zakwalifikowali się do LM. Dwa razy wyszli z grupy, raz zajęli trzecie miejsce za RB i PSG. Bez CR'a sezon temu się zakwalifikowali do LM, gdzie w grupie są z Young Boys, Villarreal i Atalantą. Trochę inny poziom :D Oczywiście CR swoje strzela, ale jak ocenisz jego udział w pressingu, defensywie ? Przed jego przybyciem ofensywa Czerwonych Diabłów działała bardzo dobrze. Bruno błyszczał. Po dołączeniu CR Bruno nie strzelił gola już od 8 meczy. Jest znacznie słabszy w ofensywie. Przypadek ?
1
Juventus w LM przed dołączeniem CR:
14/15 = Finał
15/16 = 1/8 - odpadnięcie po dogrywce z Bayern'em
16/17 = Finał
17/18 = Ćwierćfinał - odpadnięcie po pamiętnym dwumeczu z Realem (0:3, 3:1)
Po przyjściu CR:
18/19 = Ćwierćfinał - odpadnięcie z Ajax'em
19/20 = 1/8 finału - odpadnięcie z Lyon'em
20/21 = 1/8 finału - odpadnięcie z Porto
Ostatni sezon CR w Juve = przerwanie wieloletniej hegemonii Juve na własnym podwórku i strata 13 punktów do lidera w Serie A.
Jego początek w Manchesterze też nie napawa optymizmem. Czerwone Diabły notują znacznie gorsze wyniki z nim niż w zeszłych sezonach bez niego.
Nie mam na celu dyskryminowania zasług CR. Po prostu wypisałem te dane w formie ciekawostki. Może to tylko zbieg okoliczności i CR specjalnie wybiera "podupadające" sportowo marki :P
3
@kuz Haa ... dawno się tak nie uśmiałem :D
6
Lewy załadował taką bramę i to z rozwiązanym butem :D
https://x.com/angel_picks/status/1463215729604444169
17
Ale Araujo sobie zrobił cheetosa serowego na włosach :D
0
@ElTomas Ładnie podgoniłeś mimo tych minusowych :D Byłem prawie pewien, że w końcu się sparzysz na tych ujemnych transferach, a Ty co kolejkę notujesz niezłe wyniki na czysto :]
0
@patry295 Tym bardziej, że jest coraz więcej krytyki odnośnie kopania krypto - produkuje za dużo technologicznych śmieci i korzysta ze zbyt małego procenta OZE (>40%).
4
@jedrek7000 I wtedy ... wiesz o co chodzi :D
0
Prezydent Salwadoru Nayib Bukele jest wielkim zwolennikiem kryptowalut. We wrześniu wprowadził prawo uznające bitcoina za legalny środek płatniczy w Salwadorze, a teraz planuje finansować budowę miasta obligacjami opartymi o kryptowalutę.
Miasto ma powstać w regionie La Union, gdzie będzie zasilane energią geotermalną z pobliskiego wulkanu. Mieszkańcy “Bitcoin City” nie będą musieli płacić żadnych podatków poza podatkiem VAT.
Połowa pieniędzy uzyskiwanych z podatku VAT zostanie przeznaczona na spłacenie obligacji, a druga połowa na finansowanie podstawowych miejskich usług, jak wywózka śmieci. Budowa całej infrastruktury zdaniem prezydenta będzie kosztować 300,000 bitcoinów.
"W ten sposób Salwador zmieni się w finansowe centrum świata."
Ich prezydent chyba "troszeczkę odjechał" na punkcie BTC. Obligacje oparte na krypto ... :D
2
Ludzie myślący, że hossa na BTC/ETH się już skończyła: SELL, SELL, SELL!!!
HODL:
2
@Szreko Townsend'a sprzedałem z zyskiem przed tą kolejką (i tak grzał ławkę u mnie w ostatnich kolejkach). Polecam póki co zostawić zawodników Evertonu (sprzedać jak najszybciej) :D
0
@maroon Wiesz co ? Jakby się tak nad tym głębiej zastanowić ... U aktora BARDZO ważna jest pozycja w medialności. Musi być dobrze kojarzony u większości ludzi. Więc nie dziwią mnie już tego typu wypowiedzi u niego, czy u Toma Hollanda, który się wypowiadał, że nie miałby nic przeciwko, gdyby grał homoseksualnego Spider Mana ;P Nie mamy pewności, czy na prawdę tak myślą czy wciąż grają pod publiczkę.
1
@puyol_presidend5 Aż zaśmiałem :D Podają takie argumenty i dalej nie ogarniają, czemu przeciętna kobieta zarabia mniej od faceta xD Czasem mam wrażenie, biorąc pod uwagę wszystkie media i całą tą otoczkę, że feministki obecnie nawet nie walczą o równouprawnienie, a o dominację.
53
Thomas Muller po zwycięstwie Niemiec nad San Marino (8:0), rok 2016:
"Takie mecze nie mają nic wspólnego z zawodową piłką. Nie potrafię zrozumieć sensu ich rozgrywania. Tym bardziej że terminarz jest napięty, a my ponosimy przez to niepotrzebne ryzyko"
Rzecznik Prasowy San Marino:
"Drogi Thomasie Muellerze, masz rację. Mecze takie, jak ten piątkowy nie znaczą nic Dla ciebie. Z drugiej strony, drogi Thomasie, nikt nie kazał ci przyjeżdżać za psi grosz do San Marino w weekend, w którym nie gra Bundesliga. Mogłeś go równie dobrze spędzić na kanapie z żoną w twojej luksusowej willi lub też wziąć udział w jakimś evencie sponsorskim, dzięki któremu mógłbyś zarobić kolejne kilka tysięcy euro. Wierzę ci, ale pozwól, że przedstawię 10 dobrych powodów, dla których uważam, że mecz San Marino - Niemcy był bardzo użyteczny. Chciałbym, żebyś zapoznał się z poniższą listą iw miarę możliwości odniósł się do wymienionych argumentów.
1. Po pierwsze, piątkowa potyczka posłużyła temu, byś przekonał się, że nie jesteś w stanie strzelić gola nawet tak słabej drużynie, jak nasza.
2. Posłużyła temu, by twoi menedżerowie zrozumieli, że futbol nie jest ich własnością, że należy on do wszystkich, którzy go kochają. Chcesz tego czynię znajdujemy się wśród nich. Posłużyła temu, by przypomnieć setkom dziennikarzy w całej Europie, że istnieją wciąż goście, którzy kierują się swoimi marzeniami, a nie twoimi zasadami.
3. Ten mecz pokazał, że wy, Niemcy, nigdy się nie zmienicie, a historia jeszcze nie nauczyła was, że arogancja nie zawsze stanowi gwarancji zwycięstwa.
4. Posłużył temu, by uświadomić 200 występującym w San Marino zawodnikom, dlaczego trenerzy zawsze proszą ich o to, by starali się, jak tylko mogą. Kto wie, być może ich poświęcenie nie doprowadzi ich do gry przeciwko mistrzom świata.
5. Posłużył twojej federacji (a także naszej) w pobraniu pieniędzy za prawa wizerunkowe, które - poza opłaceniem twojego kłopotu - mogą pomóc w budowie boisk dla dzieci w twoim własnym kraju, szkół, a także w zwiększeniu bezpieczeństwa na stadionach.
6. Powiem ci w sekrecie, że budujemy nowe boisko w Acquaviva. Ty mógłbyś zbudować je za twoją sześciomiesięczną pensję, my - budujemy je za 90 minut meczu. Nieźle, prawda?
7. Ten mecz posłużył krajowi tak dużemu, jak twoje boisko w Monachium, żeby trafić do gazet z dobrego powodu, ponieważ mecz piłkarski to zawsze dobry powód.
8. Posłużył temu, by twój zaczynający przygodę z reprezentacją przyjaciel Gnarby mógł strzelić dla drużyny narodowej trzy gole.
9. Sprawił, że kilku Sanmaryńczyków mogło poczuć się przez chwilę szczęśliwymi z powodu tego, że ich kraj ma swój zespół.
10. Posłużył temu, bym zrozumiał, że nawet jeśli na co dzień masz na sobie najpiękniejszy sprzęt Adidasa, wgłębi duszy i tak nosisz białe skarpety, do których zakładasz sandały.
Thomas zezłomowany, warto sobie przypomnieć :D
0
Benedict Cumberbatch powiedział, że będzie wybierał tylko te projekty, w których jego żeńskie co-stars będą otrzymywały taką samą kwotę za wykonaną pracę.
Facet widział 14 milionów możliwych scenariuszy przyszłości. Widocznie tylko w tym każdy wygrywa :D
1
@Ojciec5tkidzieci Jasne, to żadna tajemnica. https://zapodaj.net/62cbc42be7872.png.html
0
@Rust_Cohle Już nawet nie widzisz mojego cienia na horyzoncie :(
9
Legia w ostatnich 9 meczach we wszystkich rozgrywkach: 1W-0R-8P przy bilansie bramkowym 7:23 (0.78 : 2.56 na mecz). Jedyne zwycięstwo miało miejsce w pucharze Polski vs Świt Skolwin 1:0 (który tak na marginesie oddał więcej celnych strzałów).
Matko jedyna, co się tam wyprawia ?! xD
5
@Zoker Koło się zamyka.
3
Koniec kolejki. 80 pkt (742 ogółem - TOP 600k). Jak tam u was ? CR/Son/Kane postrzelali ? xD Nie chcę mówić niczego w stylu "a nie mówiłem?", więc no ... :D
@Rust_Cohle @Encore @Janiama @Bocheno1 @ElTomas @Szreko @JimMorrisonFCB
1
Ja już od dłuższego czasu nie tykam nawet jakiegokolwiek tematu sędziowania. Nie mamy na to żadnego wpływu, ewentualny błąd się nie cofnie, błędy są popełniane w obie strony. Po prostu oglądam i nie komentuję. Wdawanie się w takie sprzeczki jest tylko stratą czasu.
1
Metropolia Oxagon, która będzie największym pływającym miastem na świecie. Niestety miasto przemysłowe w krajach arabskich kojarzy mi się także z wieloma minusami, nie ważne ile zalet pokazywaliby na tapecie.
Miasto będzie w stu procentach napędzane odnawialną energią, wspomagane zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu robotyki oraz sztucznej inteligencji, ma to być także centrum badań naukowych i miasto z pierwszym, w pełni zautomatyzowanym portem morskim. Brzmi to wszystko niezwykle ambitnie i zobaczymy, jak cały ten projekt będzie się rozwijał. Arabia Saudyjska zapowiada, że miasto będzie rozbudowywane w szybkim tempie i już na początku 2022 r. pojawią się tam pierwsi mieszkańcy.
14
FIFA 25 - I Ty możesz zostać profesjonalnym piłkarzem ... :D
https://x.com/Meta/status/1460677669264232454
7
Xavi miał nie wiele czasu na treningi i wpojenie swojego "warsztatu taktycznego" kręgosłupowi drużyny (większość była na zgrupowaniach). Co mi się rzuciło w oczy to intensywność, wola walki, tworzenie okazji do podań, wybieganie na wolne korytarze, wysoki pressing. Szkoda, że nie udało nam się strzelić już w pierwszej połowie. W tym spotkaniu mieliśmy tak na prawdę tylko ~20 min gorsze, a Espanyol mógł wtedy nawet wyjść na prowadzenie. Przykro o tym wspominać, ale Oscar długo nie pogra, jeśli wciąż będzie się przyczyniał do tylu indywidualnych błędów w defensywie.
0
@Encore Brawo, w końcu solidnie zapunktowałeś :D
0
@Rust_Cohle Opłacało, opłacało. Obecnie Trent/Cancelo/James lub Chilwell to najlepszy tercet defensywny.
0
@BarcaInfo Pierwsza bezpośredni udział przy bramce w Ligue 1 w tym sezonie :D