1

Piękna historia.

Kenijski biegacz Abel Mutai był zaledwie kilka metrów od mety, ale pomylił sobie znaki i zatrzymał się, myśląc, że ukończył wyścig. Hiszpan BA, Ivan Fernandez, był tuż za nim i, zdając sobie sprawę z tego, co się dzieje, zaczął krzyczeć do Kenijczyka, aby biegł dalej. Mutai nie znał hiszpańskiego i nie rozumiał. Zdając sobie sprawę z tego, co się dzieje, Fernandez pchnął Mutai do zwycięstwa.

Reporter zapytał Ivana: "Dlaczego to zrobiłeś?"
Ivan odpowiedział: "Moim marzeniem jest, abyśmy pewnego dnia mogli mieć jakiś rodzaj życia społecznego, w którym popychamy siebie i innych do wygrania."

Dziennikarz nalegał: "Ale dlaczego pozwoliłeś wygrać Kenijczykowi?"
Ivan odpowiedział: "Nie pozwoliłem mu wygrać, on miał wygrać. Wyścig należał do niego."

Reporter nalegał i ponownie zapytał: "Ale mogłeś wygrać!"
Ivan spojrzał na niego i odpowiedział: "Ale jaka byłaby zasługa mojego zwycięstwa? Jaki byłby zaszczyt tego medalu? Co by o tym pomyślała moja Matka? Wartości przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Jakich wartości uczymy nasze dzieci i ile inspirujesz innych do zarabiania? Większość z nas wykorzystuje ludzkie słabości zamiast pomagać je wzmacniać."

Jeśli tylko ta historia jest prawdziwa to Hiszpanowi należy się szacunek.

1

@esem91 Pewnie gdzieś to widział ^^

1

@Encore Pytałem jedynie o te 3 kategorie powyżej. Najlepsza drużyna nie pasuje do narracji :D

4

Najlepszy piłkarz w historii: Messi.
Najlepszy trener w historii: Guardiola.
Najlepsza 11 wychowanków w historii: Barcelona.

Czy jest w którejś z tych kategorii pole do negocjacji? Może w przypadku trenera (w końcu niektórzy patrzą tylko i wyłącznie na LM, w której jest kilka meczów na sezon).

1

@A4ron Chciałbym prezentować tak beznadziejny tenis jak on :]

27

Inteligencją nie skażony.

0

@lntrowertyk Nie. Przy obecnej sytuacji finansowej i piłkarskim zapleczu jakie posiadamy ewentualny transfer z zewnątrz jeśli miałby mieć miejsce to powinien to być całkowity mus (okazja rynkowa lub pozycja krytycznie wymagająca wzmocnienia).

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

1

@MesQueUnClub_87 Bo chodzi o KONKRETNE sezony. Nie o całokształt. Złota piłka jest za konkretny sezon. Lewy może być pod tym względem najbardziej "oszukanym" piłkarzem w historii.

1

@LambiPL @TheNekro94 @Majczel97 @Aristocrate_7 @MesQueUnClub_87

Powtórzę: patrzcie na poszczególne sezony, bo to za nie są przyznawane złote piłki. Nie na całokształt kariery. Lewy jak dobrze pamiętamy miał kosmiczny sezon podczas pandemii. Tryplet, król strzelców itd. Iniesta czy Xavi bardziej zasługiwali na złotą piłkę niż Messi w tamtym okresie? ^^

2

@TheNekro94 Nie patrz na całokształt kariery tylko na poszczególne sezony.

1

@Majczel97 @Aristocrate_7 @MesQueUnClub_87

Moje pytanie nie dotyczyło, czy Ci piłkarze zasługiwali czy nie tylko, czy zasługiwali BARDZIEJ niż wymieniona dwójka.

0

Czy jest jakiś zawodnik w historii footballu, który bardziej zasługiwał na przynajmniej jedną złotą piłkę niż Lewy & Neymar? Śmignęło mi dzisiaj przed oczami takie pytanie i po chwili zastanowienia uznałem, że nie ma.

2

KOLEJNA PARODIA NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH!

W 1/4 finału drużynowego turnieju judo Koreańczyk Lee Yong Hwan mierzący 175 cm i ważący 80 kg musiał zmierzyć się z Teddym Rinerem, mierzącym 204 cm i ważącym 140 kg! Takie tam 60 kg różnicy... Francuz przez całą walkę rzucał Koreańczykiem jak chciał, wygrywając w półtorej minuty.

Dziwne, że Koreańczyk nie skorzystał z siły przyjaźni, nie zawalczył za rodzinę, nie wykorzystał wagi przeciwnika przeciwko niemu samemu :/

https://scontent-waw2-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/454382905_914086790749699_2664434833199385086_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=Iyh-OmUVPsgQ7kNvgHvj5lv&_nc_ht=scontent-waw2-2.xx&oh=00_AYA5MaiwjbXSD-q-hjBf7YOnq9oYrJG_nkKwjc7XQm1o3w&oe=66BA7545

2

@NeroTFP1 @BobSwagger No mówię Wam. Tak było.

7

Novak Djokovic: Spotkałem Messiego w restauracji w Ameryce. Poprosił mnie o poradę na temat tenisa. Powiedziałem mu: Proszę, Messi, nie pytaj mnie o to. Nie dam ci żadnych rad. Zdominowałeś futbol, a teraz chcesz zdominować tenisa. Nie, nie, nie, graj w piłkę nożną. Kiedy przejdę na emeryturę, będziesz mógł grać w tenisa."

Leo Messi zaśmiał się i powiedział: Masz szczęście, że potrafię grać tylko nogami. Gdy skończysz karierę musisz mnie wszystkiego nauczyć."

Djokovic: Prawda jest taka, że mam szczęście, że nie jest tenisistą, inaczej nie wygrałbym żadnego tytułu.

To najlepszy piłkarz wszechczasów. Lubię na niego patrzeć. "

Fajnie się czyta takie macanie po wiadomo czym przez dwóch GOAT'ów :]

0

"Wychodzą z "Deadpool & Wolverine" po 30 minutach. "Płakałam podczas seansu"

Marvel wypuścił swój wyczekany przez fanów hit lata. Produkcja bije kolejne rekordy popularności. Jednak dzieło wzbudza nie tylko pozytywne głosy. Wierzący widzowie są oburzeni nowym filmem. W sieci pojawiły się opinie, że kpi on z Jezusa i jego męczeńskiej śmierci na krzyżu. Niektóre osoby w trakcie seansu wychodziły z kina z płaczem."

XD

13

Nam się wydawało, że te 16 mln to mało :]

7

@homeins Oglądałem każdy mecz Barcy w presezonie i podtrzymuję swoją opinię. Bernal zaprezentował się powyżej oczekiwań, ale mimo wszystko Pau zrobił to jeszcze bardziej.

5

Największa niespodzianka tego tournee nosi imię Pau i jest napastnikiem, za którego zapłaciliśmy ze 20x mniej niż za Roque :]

9

Świetnie się Barca zaprezentowała w USA. Znakomity pressing i gra do przodu. Aż chce się ich oglądać.

0

@Rewolucja123 Ona myślała, że wolałby ją starszą. Tymczasem legendy powiadają, że wolałby młodszą o.o

0

Luana Alonso, reprezentantka Paragwaju w pływaniu, została poproszona o opuszczenie wioski olimpijskiej po tym, jak dopuściła się "niewłaściwego zachowania". W odpowiedzi sportsmenka, okrzyknięta jedną najseksowniejszych olimpijek, podjęła decyzję o... zakończeniu kariery w wieku zaledwie 20 lat.

Tylko czekać aż ogłosi rozpoczęcie nowej ścieżki kariery... na OF. Już mi się wiele takich przypadków przewinęło przed oczami w tym roku. 18-25 lat. Dziękują swojej kategorii sportowej za nauczenie się wytrwałości, dyscypliny, regularności, podążania za marzeniami, a potem... taka osobistość macha do swoich fanów przez wrota OF.

3

To już lepiej, żebyśmy nie wracali do zasady 1:1.

0

@Kengo

Krótkie wprowadzenie: Guardians nie są kojarzeni z ofensywnym stylem gry, lecz ostatnio właśnie tak się prezentują. Przynajmniej 9 punktów miało miejsce w każdym z ostatnich 5 meczów. W ostatnich 5 meczach miały miejsce 63 punkty (średnio 12.60 na mecz). Guardians zdobyli przynajmniej 4 punkty w każdym z ostatnich 8 meczów. W ostatnich trzech meczach Cleveland miało miejsce aż 66 wybić. Diamondbacks to jeden z najbardziej ofensywnych zespołów w lidze. Ich ostatnie mecze z pewnością potwierdzają ich ofensywny styl. Przynajmniej 9 punktów miało miejsce w 8 z 9 ostatnich meczów. W ich ostatnich 9 meczach miało miejsce 115 punktów (średnio 12.78 punktów na mecz). W ostatnich 6 meczach miały miejsce aż 152 wybicia (średnio aż 25.3 na mecz). Diamondbacks zdobyli przynajmniej 5 punktów w 8 z 9 ostatnich meczów.

0

07.08:

Cleveland vs Arizona
Kategoria: Baseball
Liga: USA
Godzina: 00:40
Typ: powyżej 9.0 punktów (9 punktów = zwrot) po kursie @2.34

Powodzenia

0



Może Andy Serkis nie jest najlepszym reżyserem, ale niszowy talent do grania abstrakcyjnych/oryginalnych kreatur ma ogromny. Właśnie takie rzeczy mi się trafiają o późnych porach :D

5

@on1977 Nie, nie można. Tak jak dojrzałego piłkarza określa się pod względem jakości jaką prezentuje tak młody talent ocenia się na podstawie potencjału i to za ten właśnie potencjał głównie się płaci, a nie aktualne umiejętności. Guiu świetnie się zaprezentował w każdym sparingu The Blues (o treningach nie wspomnę). Nikt nie wie, jak będzie wyglądała przyszłość. My możemy jedynie szacować i oceniać to, co mamy na obecną chwilę. Głośno wybrzmiewa to, że ten transfer to jedna z największych "kradzieży" tego okienka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?