Kuchar
Dołączył/a: listopad 2025
Cieszyn
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Jak cudem tam był spalony? Gdzie jest ujęcie z linią?
0
Osasuna po prostu zapłaciła rachunek za ostatnie blamaże realu. Nie ma co za bardzo wyciągać wniosków na podstawie jednego meczu, zwłaszcza ze średnim zespołem, który potrafił przegrać z Betisem czy zremisować z Getafe, a łatkę "bardzo dobrego zespołu" przypięto im tylko dlatego, że wygrali z Barcą, która wyszła eksperymentalnym ustawieniem z prawie samymi juniorami z tyłu.
Zwłaszcza, że po meczu wypadło im AŻ 3 zawodników, w tym podstawowy środkowy obrońca do końca sezonu. Real jest w rozsypce, ale pewnie będzie to pudrowane właśnie takimi meczami, gdzie po serii wtop wygrają wysoko. Nie ma się co też nastawiać na to, że real wypadnie z TOP 2, ponieważ reszta ligi jest dramatycznie słaba i nawet gdyby Barca i real grali w połowie rezerwami to i tak będą na 1 i 2 miejscu w lidze.
0
Póki co Araujo powinien zacząć jako rezerwa. Zobaczymy jak się wpisze w taktykę Flicka, ale póki co duet Cubars-Martinez są nie do ruszenia.
0
@tbas Pracujesz gdziekolwiek? Ustawowe narzucenie dnia wolnego 1,5 miesiąca przed terminem rozwali grafik, budżet itd. na cały grudzień tysiącom podmiotów gospodarczych. Ja wiem, że pisowcy przyzwyczaili wszystkich do burdelu prawnego i srania ustawami nawet o 2 w nocy, ale litości - pomyśl trochę. Po to jest vacatio legis, żeby wszyscy mogli się przygotować do zmian.
2
@Criss18Barca Generalnie to mamy dużo - 13. Może nie "za" dużo, ale np. część niemieckich landów ma takich dni tylko 9. A jeśli miałbym wybierać, wolałbym rozwiązanie w którym żaden dzień "specjalny" nie jest wolny, ale powiększa się pula urlopu do wykorzystania o te, powiedzmy 13 dni i mieć do wykorzystania 39 w ciągu roku.
0
@michal26 Oczywiście, trzeba poczekać na działania, ponieważ gadka trump to zawsze mogły być kłamstwa na potrzeby mniej lotnego elektoratu, nie mniej jednak uważam, że trump podda Ukrainę i Stany ruskim. A jeśli tak będzie, to Amerykanie mogą się mocno zdziwić, że Europa przestanie ich traktować jako gwaranta czegokolwiek, jeśli skapituluje przed putinem.
1
@Cules1997 Rządy oceniam po 4 latach, nawet pisowi w 2015 r. dałem szansę (pomimo tego, że nigdy w życiu na nich nie głosowałem), mimo tego, że pamiętałem ich kompromitujące rządy z lat 2005-2007. Rząd koalicji, pomimo tego, że mocno przeciętny z tendencją do poniżej przeciętnego i tak jest w mojej ocenie dużo lepszy niż rządy pis 2019-2023. Póki co. Jak się skończy, zobaczymy w 2027 r.
7
@Kinginiesta Oni chyba żyją w jakimś przeświadczeniu, że dzięki trumpowi w jakiś magiczny sposób wrócą do władzy a Polacy zapomną o 8 latach ich tragicznych rządów :)
3
@Kondziubarca Nie no, coś musiałeś pokręcić. Przecież zgodnie z wczorajszą narracja to trump będzie największym przeciwnikiem putina, na pewno nie będą się dogadywać :)
0
@BTW Patrząc na zbrodnie wojenne rosjan, np. atak rakietowy na dziecięcy szpital onkologiczny to nie podzielam twojego entuzjazmu.
0
@BTW Pomijając fakt, że już sasiadujemy z rosją, tak jak niby miałoby być lepiej jeśli cała wschodnia granica to byłyby ruskie?
0
@Deviler Wszystko zależy od tego, czy trump będzie realizował to co zapowiadał w kampanii, ponieważ np. zapowiadał zniesienie sankcji na ruskich i nałożenie ceł na nas (UE). Czy to dobrze dla Europy czy źle musisz już odpowiedzieć sobie sam.
https://newrepublic.com/post/185652/trump-sanctions-promise-adviser-charged-russia-media
https://www.reuters.com/world/europe-will-pay-big-price-trump-warns-tariffs-2024-10-30/
1
@negreanu Tu pełna zgoda, że nie sprostaliśmy kryzysowi jako Unia. Powinny być ostrzejsze i szybsze reakcje na działania putina.
0
@Messiah10 A i owszem, zmienię. Jednak wciąż nie będzie ono zbyt pozytywne, ponieważ wtedy wyjdzie na kłamce i populiste. Z dwojga złego oczywiście wolę kłamcę i populistę, niż osobę która zagraża mojemu regionowi i krajowi. Natomiast to już będzie bardziej wewnętrzna sprawa Amerykanów, która będzie mnie mało obchodziła :)
0
@ferdas_rawa Zgoda, chodziło mi o spadek importu. Odkładając semantykę na bok, nie jest to dla nas dobra informacja.
0
@Messiah10 Niestety jest. Dla nas jako Europy i Polski wybór trump jest bardzo zły. I obyśmy nie musieli nie ponosić tego konsekwencji.
1
@negreanu Naszą największą szansą jest federalizacja UE, ale do tego baaardzo daleka droga.
0
@negreanu Niestety, nie byłbym tak optymistycznie nastawiony do tego. W Unii masz za dużo sił działających przeciwko integracji, jak np. PiS, Konfederacja, Le Pen czy AfD.
0
@Messiah10 Co aborcja ważniejsza? Człowieku, z jego wypowiedzi jasno wynika, że bardziej się skłania ku ruskim niż Europie. To przestała być kwestia "kto ma rację i kogo bardziej zapiecze dupa" a stała się sprawą bezpieczeństwa regionu i naszego kraju.
6
@Messiah10 Nie no, świetnie dla nas. Wygrał kandydat, który chce znieść sankcje na ruskich i nałożyć na nas. Nic, tylko się cieszyć.
https://newrepublic.com/post/185652/trump-sanctions-promise-adviser-charged-russia-media
https://www.reuters.com/world/europe-will-pay-big-price-trump-warns-tariffs-2024-10-30/
0
@negreanu Tylko to nie jest zwykła matematyka. Po odejściu z NATO Stanów reszta krajów, które nie mają ryzyka konfliktu zbrojengo również może wyjść z Sojuszu. I co wtedy zrobimy?
0
@Pawlak1992 Albo będzie trzymał, albo nie. Zauważ, że poza tym co pisałem trump chce znieść sankcje na rosję a nałożyć na nas. Juz samo to powinno zapalić czerwone światło ostrzegawcze u każdego.
0
@ranger3120 Oczywiście, wsparcie techniczne dla Win10 kończy się za niedługo. Jest to kwestia krytyczna dla systemu operacyjnego.
0
@Pawlak1992 Czyli sam widzisz, że przy trumpie jedyne co rozważamy to jak zapobiec ewentualnej katastrofie i jak wyjść z jak najmniejszymi negatywnymi skutkami. A po kadencji trump już może nie być do czego wracać.
0
@Pawlak1992 Pożyjemy, zobaczymy. Mam szczerą nadzieję że ty masz rację a ja się mylę, ale nie jestem do tego optymistycznie nastawiony.
0
@ferdas_rawa Polska jest częścią Unii, jeżeli zablokuje import z Unii, zablokuje też nam. Jesteśmy dużą częścią gospodarki Unii i jego działania dotkną też nas.
1
@Mezocyklon87 ruscy okupują tereny Ukrainy od 2014 roku.
0
@Pawlak1992 Wiesz, wszystko w zasadzie rozchodzi się o to, ile trump swoich obietnic zrealizuje. Czarny scenariusz - Stany wychodzą z NATO, czyli de facto rozpad Sojuszu. Wtedy putin już nie miałby jak obawiać się odwetu. Z resztą nawet "wyjście w wersji light" czyli brak ochrony dla tych, którzy nie spełniają kryterium finansowego mocno zachęci putina do działania. Wtedy już pójdzie z górki.
1
@Chaoss No, całą kampanię o tym mówił, więc co? Kłamał na potrzeby głupiego elektoratu? trump jest nieobliczalny, a niestety zapowiada się że przejmie też kongres co będzie całkowitą tragedią dla Polski i Europy.
2
@Pawlak1992 Może kopnąć, może nie kopnąć. Z ruskimi jest taki problem, że dasz im palec to chcą całą rękę a oddanie jakiegokolwiek kawałka ziemi Ukrainy ruskim to de facto legalizacja ich polityki mordów i grabierzy. Ukraina nie da rady obronić się drugi raz przy ponownej napaści ruskich śmieci, więc może pójść dość łatwo i szybko.