MaFCB
Dołączył/a: marzec 2016
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
Jeśli jakaś drużyna może upokorzyć Real, to jest nią Barcelona.
0
Ciekawe jak zagra Real, bo jak na razie pod wodzą Zidana to grali dwa poważne mecze. Z Sevillą 4:0, a z Atletico bęcki 0:1. W Madrycie znowu pompują balonik..
Chciałbym zobaczyć Barcelonę w pełni skoncentrowaną, taką jak w najważniejszych meczach, gdzie nie popełniamy żadnego błędu i do momentu uzyskania pewnego wyniku kontrolujemy mecz.
6
"Jak to mówi młodzież - masakracja".
14
Autor tego wpisu powinien podać się do dymisji. Cała ta taktyka może doprowadzić do blamażu na Camp Nou, a koniec końców na spadku morale na mecz z Altetico. Skład tak jakby mistrzostwo było zapewnione, a my mielibyśmy grać z Getafe.
Widać, że nie masz pojęcia czym jest GRAN DERBI dla Barcelony ! To najważniejszy mecz. Oczywiste, że każdy chce przejść Atletico w LM i jest to tak samo ważne, ale GRAN DERBI to prawdziwa wojna z odwiecznym rywalem. Wystawienie takiego składu to szansa na porażkę, a to nie ujma na honorze, ale również znaczący spadek morale przed tak ważnym spotkanie w LM !
Środek pola, który może zdecydować o zwycięstwie w tym meczu, a Ty chcesz wystawić Sergi Roberto, którym w tym sezonie wszędzie gra świetnie, ale najgorzej właśnie na pozycji Busquetsa ?!
Arda - rozumiem, bo ma potencjał by jako tako zastąpić Iniestę, choć forma Turka daleka jest od moich oczekiwań.
Aleix Vidal w środku pola to już w ogóle jakiś śmiech na sali... Żeby przejąć kontrolę nad meczem trzeba umiejętnie wychodzić spod pressingu, utrzymać się przy piłce, a przy takim składzie pomocy, w tym szczególności Vidala, który ma cechy skrzydłowego, a nie środkowego pomocnika możemy o tym zapomnieć.
Jak zobaczyłem Munira w ataku to chciałem wyłączyć komputer, ale stwierdziłem, że chyb autor tej "taktyki" powinien to zrobić.
Skład i taktyka jak na ligowego ogórka, a tymczasem zwycięstwo nad Realem jest równie ważne co nad Atletico (+ tutaj mamy jeszcze rewanż). Wygrana nad Realem może dać mega kopa psychicznego naszym piłkarzom, więc powinni wyjść w najmocniejszym składzie.
Lepiej jest zagrać na 2:0 w pierwszej połowie i kontrolować mecz wolnym tempem niż wystawiać takie cuda wianki jak autor tej "taktyki".
0
Masz rację, ale co jeśli nie daj Boże powtórzy się sytuacja Valdes - Pinto, kiedy to ten drugi zastąpił po kontuzji VV i przekreślił nasz sezon. Pamiętasz jak robił w gacie przy pressingu Atletico ?
0
Wydaje się, że ter Stegen to bramkarz idealny dla nas. Nogami gra idealnie, ale w czysto bramkarskim fachu zdarzają mu się wpadki.
Z jednej strony ciężko będzie znaleźć drugiego, takiego bramkarza, ale nie będzie to niemożliwe.
Z drugiej strony ter Stegen wykazuje brak szacunku do klubu szantażem i wiecznym niezadowoleniem, bo bądź co bądź dostał szansę gry w najlepszym klubie świata, wygrał Ligę Mistrzów itd.
Albo w przyszłym sezonie zostanie numerem 1, albo odejdzie. Jeśli jednak ma odejść to zawołajmy za niego 50 milionów, a nie jakieś śmieszne 28 za takiego bramkarza !
0
To jest mniej więcej to samo co ta Superliga. O co się w tym wszystkim rozchodzi ? O to, żeby "duży" zawsze zarobił jeszcze więcej i jeszcze bardziej zmniejszył szansę "małych". Myślicie, że robią to dla kibiców ? Nie, tylko po to by hajs się zgadzał. Jak kogoś interesuje ten temat to polecam ten artykuł na temat utworzenia takiej Superligi : http://postawiony.com/moim-zdaniem-2-superliga/
0
A kogo my mamy jako zmiennika dla MSN ? Turan to ŚP, Munir to sorry ale kpina, a nie poziom Barcelony.
Zmiennicy MSN nie grali dużo, bo ich po prostu nie ma.
Nie jestem za tym by ich rotować, niech grają jak najwięcej, ale co jeśli nie daj Boże ktoś z nich dozna kontuzji ? Rozumiem, że jesteś zdania, iż Munir z powodzeniem zagra przeciwko Bayernowi czy Realowi ? :)
0
Alves (co mnie zaskakuje) to jednak pewniak w najważniejszych meczach. Dwa sezony temu w priorytetowych spotkaniach tracił piłki, robił głupie błędy, a teraz gra naprawdę dobrze.
Nie wiem czy Bellerin może być "nowym" Alvesem, ale wiem, że patrząc na jego potencjał, wiek i "DNA Barcelony" to mógłby być strzał w 10 na naszą prawą obronę.
0
Tak, masz rację, rozchodziło mi się o mecze z Altetico, a przy Bayernie nie dopisałem Tito (choć wtedy pamiętamy, że był on zastępowany przez Rourę). Pamiętam jak przed rewanżem gdzie do odrobienia mieliśmy 0:4 Roura śmiał się na ławce jakby był w cudownym humorze..
Oby nikt tak jak Tata nie zasiadł już nigdy na ławce Barcelony.
0
Dla nas to kluczowy zawodnik, niedoceniany podobnie jak Busi. Wprowadził do Barcy idealną równowagę pomiędzy obroną a atakiem. Mimo, że piłkarsko jest gorszy np. od Xaviego, to moim zdaniem z takimi zawodnikami Barca może osiągnąć więcej, bo Rakitic nie boi się walczyć bark w bark, zrobić wślizgu, kopnąć przeciwnika. Dlaczego w pamiętnym sezonie z Tata Martino przegrywaliśmy z Atletico czy Bayernem ? Bo trener był kompletnym niewypałem, ale po drugie Barca przegrywała te mecze na poziomie fizyczności i agresywności, a tego gwarancją jest choćby Rakitić czy Suarez.
0
A kto nie jest ?
0
Nie przesadzaj... Chelsea gra słabo, ale Azpillicueta nie schodzi poniżej pewnego poziomu, jest szybki i może grać na obu bokach obrony.
2
Za tym by sprowadzić Denisa Suareza przemawia przede wszystkim śmiesznie niska cena, wiek zawodnika, a także talent.
Moim jednak zdaniem Barca musi sprowadzać zawodników najwyższej klasy, a nie opierał grę takiego klubu o takich zawodników, dlatego D. Suareza traktowałbym raczej jako dobrego zmiennika, ale tacy są też potrzebni.
Suarez to dobra opcja, bo mamy (za darmo) dobrego zmiennika i powinniśmy całą kasę wpakować w obronę + dobrego zmiennika dla MSN. Priorytet to środkowy obrońca, zmiennik dla Alby + prawy obrońca (jeśli Dani odejdzie, a Vidal dalej nie będzie grał jakoś wybitnie). Moim zdaniem powinniśmy kupić ŚO z najwyższej półki + solidnego LO + ewentualnie Bellerina na PO, a sprzedać Vermelena (10 milionów) i pewnie odejdzie Bartra (niestety tylko 15 milionów).
0
Losowanie będzie on-line na stronie UEFY : )
0
Ja chcę byśmy wylosowali Real i jest ku temu kilka powodów.
Po pierwsze na ten moment powinniśmy pokonać Real i to nawet w obu meczach. To przełoży się nie tylko na sam awans do półfinału, ale także ogromny prestiż i upokorzenie największego rywala na arenie międzynarodowej, ot taki pstryczek w nos dla białych, a nam nikt nie zarzuci, że wchodzimy do półfinału ogrywając ogórki jak Benfica czy Wolfsburg.
Jeśli nie Real, to najtrudniejszy rywal, czyli Bayern. Byłoby trudno, ale dla mnie smak zwycięstwa nad Niemcami i Mullerem jest lepszy niż nawet wygrana całej Ligi Mistrzów !
Życzę sobie, żeby Bayern trafił na PSG lub Atletico, bo wtedy raczej odpadną :) A przede wszystkim życzę im żeby pierwszy mecz grali u siebie, bo tak to zawsze w LM mają rewanż w Niemczech.
Poza tym coś mi się przypomniało. Ktoś tutaj przed losowaniem 1/8 wspominał, a właściwie narzekał, że co roku są te same pary w LM. Jak kogoś interesuje temat jakie drużyny w ostatnich latach grały w fazie pucharowej LM to polecam ten artykuł : http://postawiony.com/dominacja-gigantow-w-lidze-mistrzow/
1
2
Jeden z nielicznych piłkarzy na świecie, który od zaraz mógłby grać w podstawowej 11 Barcelony. Szkoda, że to plotka, bo akurat Alaba jest nie do wyjęcia.
5
Podobno Arek Głowacki ma przyjść na środek obrony, jako joker w naszej talii kart.
Tak na poważnie to Barcelona jest klubem, która powinna sprowadzać przede wszystkim zawodników ukształtowanych, a "młode talenty" powinny trafiać do pierwszego składu z Barcelony B.
0
PSG w fazie grupowej grało znacznie lepiej niż Real. Jakby byli bardziej skuteczni to by z nimi wygrali, więc tę drużynę też trzeba zaliczyć do Twojej wyliczanki.
3
Gwiazda jednego sezonu.. Sterling też ma wg Anglików potencjał jak Messi :D Właśnie widać w LM ...
0
Znalazłem artykuł o tym jakie konsekwencje dla europejskiego futbolu może wywołać ta Superliga. Jak ktoś jest zainteresowany to tutaj ma link http://postawiony.com/moim-zdaniem-2-superliga/