PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Barcabarca3562157 a to my nie gramy w LM? Przecież co najmniej do końca stycznia będziemy grać co trzy dni - faza grupowa LM, potem Superpuchar Hiszpanii, potem pierwsze rundy Copa del Rey, a potem w lutym 1/8 pucharów (bo z tej grupy prawie na pewno wyjdziemy a jak nie, to będziemy mieć 1/8 w LE). Więc z sezonu, który trwa do czerwca, przynajmniej do lutego gramy co 3 dni.
A co do Felixa - dla Ciebie jest tragiczny, dla mnie to chłopak z gigantycznym talentem i błyskiem w grze, który do nas pasuje jak ulał. Czas pokaże, kto był bliżej prawdy.
3
Ale fart! Super ta grupa, w końcu mamy trochę szczęścia w losowaniu.
0
Oby trafiła się nam w końcu prostsza grupa, rok temu to był jakiś żart.
0
@pasquda Też by tak mogło być.
0
@Rewolucja123 Spokojnie, nie gorączkuj się tak - nikt Fatiego nie sprzedaje :) Jemu się przyda sezon regularnej gry, a w Tottenhamie ma na to większą szansę. Ja wierzę, że jeszcze do nas wróci i odniesie sukces. I ewidentnie Xavi też tego chce.
8
Oj, Panie Moriba - mógł Pan u nas regularnie grać i dziś być titularem. Lepszego czasu w Barcelonie na to nie było od lat.
9
Ja nie jestem tak bardzo anty- jego przyjściu.
Po pierwsze - myślę, że u niego dużo siedzi w głowie. Na pewno ma trudny charakter i duże ego, jak większość utalentowanych grajków, ale dotychczas, poza Benficą, grał w klubach, w których czuł się źle. Pokazuje to pewnie jakiś brak profesjonalizmu, ale bez przesady - profesjonalny Griezmann u nas też źle wyglądał. Więc myślę, że jeśli jemu będzie dobrze w klubie, to zacznie grać dużo lepiej.
Po drugie - mamy fajny mix młodych zawodników i doświadczonych. Przy odpowiednim prowadzeniu, Felix może się naprawdę ogarnąć przy ter Stegenie, Lewym, Ferranie, de Jongu, Gundoganie, a też nie poczuje się jak wyrzutek dzięki obecności takiego Gaviego, Balde, etc.
Po trzecie - czasem warto takie okazje wykorzystywać. Tutaj możemy zgarnąć bardzo klasowego piłkarza na dogodnych dla nas warunkach, bo Atleti musi się go pozbyć i o tym wie. Super, że Laporta się przyjaźni z Mendesem, bo mogą razem inteligentnie wywierać presję na Madrycie i skończyć z dobrą ofertą za takiego piłkarza. A szansa, że u nas akurat odpali wcale mała nie jest.
Po czwarte - myślę, że Xaviemu przyda się pewien "musik" w postaci Felixa, który troszkę narzuci mu pomyślenie nad alternatywnymi taktykami. Bo póki co to jest niepokojąco mało elastyczny trener.
Po piąte - jeśli ktoś ma grzać ławę przez brak elastyczności Xaviego, to wolę, żeby to Felix ją grzał, niż Ansu - wierzę w naszego wychowanka, ale jemu potrzebna jest regularność, dlatego wypożyczenie do Anglii może być super.
0
@Dojt Fati też nie jest typowym skrzydłowym ja np. Raphinha - on dużo schodzi do środka, lubi grać jako podwieszony napastnik i lubi się cofać po piłkę, także tutaj akurat Felix jest mu bliższy niż by się nam mogło wydawać.
Kluczowe jest pytanie o to, czy Xavi ma zamiar realnie rotować w tym sezonie, czy nie. Również pod kątem taktycznym. Bo jeśli nie ma zamiaru i będziemy grać tą samą taktyką, to Felix pogra u nas więcej, niż Ansu (np. w środku pola). A dla Fatiego jeden sezon regularnego grania może okazać się kluczowy.
0
@MalanFCB To prawda, ale w presezonie Fati był duużo lepszy niż Lewy, poza tym Lewy póki co dostał 270 minut, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, a Fati niespełna 90. Jest różnica. Nie twierdzę, że Lewy nic nam nie daje, bo na pewno skupia sobie uwagę obrońców i ogólnie bardzo mu kibicuję, żeby się obudził i dawał nam tyle ile trzeba, ale Fatiego rozumiem doskonale - ewidentnie trener w tym przypadku nie kierował się ani pretemporadą, ani formą piłkarza.
0
Dla Fatiego odejście na wypożyczenie, żeby potem wrócił może być niegłupie. On bardzo potrzebuje minut, a z tak mało elastycznym trenerem, jak Xavi (niestety) stanie się to jedynie w przypadku jakichś urazów czy zawieszeń. A cały sezon grania regularnego może obudzić w nim ten uśpiony potencjał.
Z drugiej strony sezon jest długi i Fati na pewno się przyda. Jak zaczniemy grać co 3 dni, to pewnie zacznie się też większa rotacja (mam nadzieję!). Chyba, że wtedy za Fatiego przyjdzie Joao, czyli młodego ogrywamy, a w jego miejsce i tak mamy klasowego piłkarza (bo co by nie mówić, Felix jest mega dobry i pasuje do nas jak ulał).
Jeśli chodzi o Garcię, to zgadzam się z Xavim, Garcia wygląda coraz lepiej, a przy długim sezonie może się on okazać bardzo potrzebny.
Lenglet i Cancelo - myślę, że oba ruchy się ziszczą koniec końców, klub to ogarnie.
Abde - na pewno dla niego regularna gra jest najważniejsza, ale jeśli miałby odejść i on, i Fati, to Felix musi przyjść obowiązkowo.
Alonso - bez komentarza, ale jeśli już zostaje, to niech będzie typową zapchajdziurą.
8
Wolałbym, żeby odszedł Alonso, ale jednocześnie myślę, że Garcia grający przez rok w Gironie może zrobić spory krok do przodu. To wciąż młody zawodnik i jeśli by się fajnie rozwinął, to dobre byłoby go mieć w obwodzie.
9
@kondzio976 No właśnie, mamy Lamine, Ferrana - 16-latka, którego nie wolno zajechać i na którym nie można na dłuższą metę opierać siły ofensywnej Barcelony oraz Ferrana, który jak wypadnie, to zostajemy z ww. 16-latkiem. Sezon jest długi, zagramy pewnie ok. 50-60 meczów, więc Raphinha jest potrzebny dla szerokiej kadry.
Oczywiście, gdyby wpadła świetna oferta, to jestem za, ale tylko wtedy. Na siłę nie ma sensu się go pozbywać.
0
Trzeba brać z pocałowaniem ręki!
1
Hm, no za 20 mln bym go sprzedał. Nie dlatego, że w niego nie wierzę, bo naprawdę uważam, że chłopak może się przydać.
Ale jednocześnie to może być najlepszy moment na taki ruch. Jeśli cały sezon przesiedzi na ławie i powchodzi na końcówki (a znając Xaviego dokładnie tak będzie), to za rok będzie problem ze sprzedaniem go za 5 mln.
Kasy potrzebujemy już teraz, do tego zawsze można wynegocjować procent od kolejnej sprzedaży / opcję odkupu, gdyby odpalił jakoś bardzo.
2
Pewnie chodzi o Lo Celso, ale nie zdziwię się, jeśli do ostatnich minut okienka spróbujemy wyczekać z Atletico w sprawie Felixa i zgarnąć go na dobrych warunkach.
0
@Baros1990 Ale nie w polu karnym. Odkąd pamiętam, przewinienia w polu karnym muszą być dużo wyraźniejsze niż w polu. I tego arbiter się trzymał. Nie dopuszczał w ogóle dyskusji w sytuacjach, kiedy ktoś z Villarealu padał w polu karnym.
2
@Baros1990 No właśnie nie powiedziałbym, że byliśmy okradzeni - takie karne rzadko się gwiżdże i zwyczajnie zależy to od przyjętych przez sędziego progów. Czy słusznie? Zależy, gdyby to Garcia wpadł tak w Baenę, to byśmy się cieszyli, a że obrońca Villareal wpadł w Yamala, to nas to boli. Mnie cieszy to, że sędzia był w tym spójny przez cały mecz i uważam, że jeśli ciągle krytykujemy kiepskie sędziowanie, to należy docenić dobre.
3
Moim zdaniem był to dobrze sędziowany mecz z boiska. Na VAR arbiter na murawie nie ma wpływu, a na boisku podejmował świetne decyzje. Dosyć szybko ukrócił odkopywanie piłki przez graczy Villarealu, dobrze wchodził z kartkami, nie gwizdał miękkich karnych w obie strony - dla mnie na duży plus, chciałbym, żeby większość meczów była tak prowadzona.
9
Fajny mecz, pełen emocji. Oczywiście masa błędów w obronie, ale wolę oglądać taki mecz, niż takie z Cadizem i Getafe, nawet gdy są na 0 z tyłu.
Ferran Torres - jestem zachwycony tym, jak wygląda. Wielki szacun dla chłopaka, musiał bardzo dużo pracować z psychologiem, żeby przełamać taką niemoc. Może warto do tego psychologa odesłać też Fatiego i Lewego.
Lamine Yamal - niesamowity talent. Zasłużył dziś na gola. Duża pewność siebie, dojrzałość, groźny strzał - byle go nie przehajpować i nie zajeździć.
Oriol Romeu - zachwycony jestem tym gościem póki co! Gra świetnie na swojej pozycji, do tego potrafi zagrozić strzałem.
De Jong - świetny pokaz przywództwa, w końcu gra jak Frenkie, na jakiego liczyliśmy.
Gundogan - widać klasę i widać, że ma pomysł na to, jak konstruować naszą grę. Kwestia czasu, żeby zgrał się z piłkarzami.
Ogólnie też młodości utalentowanej mamy dużo - Balde, Gavi, Pedri, Yamal, Fati (przynajmniej w teorii), zaraz dojdzie Roque. Dalej młodzi są przecież Ferran, Kounde i Araujo, a do tego takie chłopaki jak Fermin dostają szansę. Kto wie, co z niego wyrośnie. Dobrze to wygląda na przyszłość.
Z minusów - poza oczywistymi Alonso i Roberto - Fati i Lewy. Fajnie, że Robert się przełamał i oby go to odblokowało, ale kurczę - on technicznie wygląda tak strasznie źle, do tego dziś ta akcja po podaniu Ferrana i strzał prosto w bramkarza - 35-letni napadzior, jeden z najlepszych w historii, nie ma prawa tak się zachować. Jak już nie podajesz, to ładujesz bramę.
3
Jeden lepszy od drugiego :P Z jednej strony nie dziwię się, że nie chciał podać Fatiemu, ale z drugiej - jako 35-letni lider w klubie powinien pokazać, jak myśli się o drużynie.
A Ferran brawa!
0
Ferran na ten moment wciąga Lewego nosem. Przykro się to pisze, ale szacun dla Hiszpana.
0
Serio zszedł Romeu...? Wow.
2
Słuchajcie, po pierwsze - wiadomo, że Roberto i Alosno są elektryczni. Domyślnie będzie tam (najpewniej) grał Cancelo, a po drugiej Balde - to przynajmniej dwa poziomy wyżej na każdej z tych pozycji. Jeszcze sporo czasu minie, żeby zmiennikami takich piłkarzy byli zawodnicy na poziomie Romeu.
Mnie bardziej martwi to przedłużanie kontraktów z Roberto i Alonso, ustalanie Roberto jako kapitana, itd. To, że dziś ich Xavi wystawił - trochę nie miał kogo, jeśli chciał grać tym samym systemem.
Jednocześnie brak mu ewidentnie elastyczności taktycznej i to widać od pierwszego dnia trenowania u nas. Spokojnie można było dziś zagrać trochę inaczej, np. na dwa skrzydła, z de Jongiem na ŚO, Kounde na PO, Gavim w środku i Ferranem / Fatim / Abde na lewym skrzydle.
W ataku nie jest źle, bo tracimy piłę przez błędy indywidualne głównie. Jesteśmy za to wyjątkowo kiepscy w obronie, co na pewno będzie się zdarzało niejednokrotnie.
Więc poczekajmy na drugą połowę i na to, jak zmiany nas rozruszają albo jak wyjdziemy taktycznie.
0
@Qaz123 *gorzej ;)
0
@michasfcb89 Fair enough, ale w tej taktyce w dalszym ciągu to Balde robi całą robotę na lewej flance.
Nie twierdzę, że Xavi nie zawalił tego meczu taktycznie, ale akurat jeśli chodzi o dobór ludzi, to ciężko mieć pretensje. Bardziej mnie martwi, że Alosno w ogóle jest w klubie, a nie to, że jest wystawiany gdy Balde nie może grać.
0
@mildan1704 Zakładając, że Balde nie był gotowy do gry w 100%, to kogo Ty byś wystawił na LO?
5
Eh, Sergi Roberto... rozumiem, że on może być wygodną zapchajdziurą, ale dla mnie to jest skandal, że on jest kapitanem tej drużyny.
5
Lewy mnie bardzo martwi. Ta strata w poprzedniej akcji w środku pola rodem z Ekstraklasy, teraz - gdyby nie odbiór rywala - to by nie podał de Jongowi. Nigdy nie widziałem Roberta tak bardzo pod formą, oby coś dzisiaj strzelił i dostał boost do swojej gry, bo wygląda to po prostu fatalnie.
4
Ale piła od Yamala, wow! Gavi też świetne zachowanie, w końcu wcześnie zdobyta bramka po ładnej akcji.
1
Mieliśmy farta, bo Alonso fatalnie złamał linię. Pozostała 3-ka wzorowo. Jasne - miał trudno, bo był plecami, ale no to tylko pokazuje ogólnie, że stawianie na niego wiąże się z ryzykiem. Z drugiej strony nie jest pierwszym wyborem, a póki nie przyjdzie Cancelo, to nie stać nas na bardzo klasowego zmiennika na Balde. Takie sytuacje po prostu są wliczone w długi sezon.