0

@BORO_12 Diaz ma kontrakt na kolejne 2 sezony i jest jednym z najważniejszych zawodników drużyny.

Kluby z Anglii nie muszą nikogo sprzedawać, a jak już to robią to za gigantyczne pieniądze. Za Ferrana, głębokiego rezerwowego City daliśmy 55 milionów euro, za Raphinhę podobne pieniądze, a był to piłkarz drużyny "walczącej o spadek". A Liverpool już nie raz nas grubo skasował - wystarczy spojrzeć na Coutinho czy Suareza. Nie sądzę, by zgodzili się na kwotę poniżej 80 milionów euro, a pewnie negocjacje zaczną się od 100

0

@Safrani Nie podejdą, to nie podejdą. Bilbao nie miało wcześniej sytuacji, gdy rynek wyceniał zawodnika ponad klauzulę, tylko odwrotnie - klauzula była wyższa niż cena rynkowa (patrz Kepa).

Liverpool raczej nie będzie skłonny oddać tanio Diaza - wystarczy spojrzeć na przypadki Coutinho i Suareza. Juz teraz mówi się o 85 milionach euro, a końcowa cena jeszcze pewnie urośnie.

Jest zatem nadwyżka 30 milionów, potencjalne sprzedaże itd. Zrezygnowanie z Nico nie jest kwestią FFP, a tym że Deco zafiksował się na Luisa Diaza, pewnie jeszcze od czasów Porto. Temat wraca co okienko i co okienko Liverpool chce coraz więcej.

0

@Safrani a ilu zawodników sprzedali za taką kwotę jak Nico? Tutaj dyskusja nie jest od 2-3 milionach więcej, tylko potencjalnie 10-15.

0

@626 Można wynegocjować z Bilbao wyższą kwotę by nie płacić klauzuli. Jeśli mamy dać 80 milionów za Diaza, spokojnie można zaoferować Bilbao 70 za Nico.

0

@MesQueUnClub96 w pamięci policzył

0

@4drian0 w 3 sezonie będziesz miał Kaitlyn Dever w roli Pedro Pascala.

A co do Belli, to nie ona jest problemem, tylko Isabela Merced, która wszystko gra na tych samych emocjach.

To było widoczne szczególnie, gdy opowiadała o swojej przeszłości, tak jakby to nie było nic nadzwyczajnego.

1

@lajcior nie grałem 2 lata, będzie mundial, więc na pewno się zdecyduję, bo sama gra będzie żyć dłużej.

Natomiast nie wiem jeszcze, czy kupię w okolicy premiery, czy bardziej w okolicy świąt.

0

@Triv44 największą porażkę to zanotował Hołownia. Miał walczyć z Mentzenem, a przegrał z Braunem.

0

@Szmulek Widzisz, prawie dobrze zdiagnozowałeś problem polskiej polityki.

To nie jest tak, że ludzie głosują na Nawrockiego, by PO nie miało pełnej władzy. Ludzie głosują na PiS, by PO nie miało żadnej władzy. I w drugą stronę.

Obie te partie opierają się tylko na drugiej. Gdyby nie istniał PiS, rozpadłoby się PO. Gdyby nie istniało PO, PiS również by upadł.

1

@Hosh brakuje Eriki po ogłoszeniu wyniku.

1

@Kgorecki2500 Szwecją zawsze jest mocna, to niech pojadą dla nas

3

@mordini123 reguła nie byłaby regułą, gdyby nie było wyjątków

0

@Messi1992 Lepsze niż wszystko na tej Eurowizji, przynajmniej z pierwszej 15

1

@Lukasz999 Jamal Musiala

0

@lukkobe miejsce w budżecie na pewno było, przynajmniej na rundę jesienną. Mamy przykład Olmo, który musiał poczekać aż Christensen się połamie. Skoro Griezmann grał, to jego pensja była w budżecie. Być moze byłyby tego negatywne efekty, w kolejnym sezonie.

Być może, a nawet na pewno, odejście Griezmanna pozwoliło na transfery zimą. Nie mniej jednak, historia z Francuzem najdobitniej pokazuje, że Laporta albo nie miał planu, albo też zlekceważył sytuację. Bo nie chodzi o to, że Griezmann odszedł, tylko o to kiedy i jak odszedł. Wypchnęliśmy go za nic, do ligowego rywala i to ostatniego dnia okienka.

0

@lukkobe Griezmann był zarejestrowany. Zdążył zagrać w 3 kolejkach, zanim odszedł.

0

@lukkobe Zdaję sobie sprawę, że Messi musiałby zarabiać 36 milionów euro, ale Laporta podpisał Aguero i Depaya dając im po 10 milionów euro. Tu już mamy 20, a przecież są jeszcze premie za podpis itd.

Z Griezmannem, nie chodzi o to że odszedł, tylko kiedy odszedł. Ostatniego dnia okienka, i to do rywala.

A co do KMŚ, to owszem zawodnikom to wyjdzie na dobre. Problem w tym, że finansom klubu nie.

0

@Barca_Big_Moment @kanver_ @krzywy

Raphinha od marca:
19 meczów
10 goli 7 asyst

Raphinha w kwietniu:
9 meczów
3 gole 5 asyst

To, że zgasł to mit wysnuty po meczu z Realem w Pucharze Króla. Liczby wciąż go bronią.

0

Rapginha lepszy sezon niż Prime Neymar, ale to za mało na 10

0

Dawno nie natrafiłem na artykuł, z którym tak bardzo bym się nie zgadzał.

Zacznijmy od kwestii finansowej. Laporta miał pół roku by znaleźć plan, jak wyciągnąć klub z dna i nie zrobił nic. Lekceważąc sytuację, zaczął nawet podpisywać umowy z takimi zawodnikami jak Depay i Aguero, a potem okazało się, że trzeba pozbywać się na szybko Messiego i Griezmanna, bo się budżet nie spina...

Osobną kwestią są wszelkie dźwignie finansowe. Podejście, by sprzedać niektóre aktywa, a następnie zainwestować i zwiększyć przychody jest w pełni uzasadnione. Problem w tym, że uruchomienie dźwigni nastąpiło w najgorszym możliwym momencie, gdy wartość klubu była relatywnie najniższa. Jeśli planem było łatać budżet poprzez wyniki sportowe, to czemu nie zdecydowano się przeprowadzić tych dźwigni od razu? Czemu nie zrobiono tego, by zatrzymać w klubie najlepszego piłkarza świata i jednocześnie największy marketingowy atut?

Ten sezon broni się pod każdym względem, ale w poprzednich latach nie było tak kolorowo. Sezon 21/22 skończył się dla nas totalną klapą. Zarówno pod kątem sportowym, jak i przede wszystkim finansowym. Brak awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów jeszcze bardziej pogrążył budżet i mógł pogrążyć samego Laportę, bo klub był w najgorszym położeniu od lat. To sprawiało, że pozycja negocjacyjna klubu była bardzo zła. A miała znaczenie, bo przed sezonem 22/23 uruchomiono dźwignie, tak by drużyna mogła podnieść większe pieniądze z boiska. Udało się zdobyć mistrzostwo, ale kolejna klęska w Europie sprawiła, że cel finansowy nie został zrealizowany. Dopiero sezon 23/24 był tym, co w klubie zakładano. Bez szału, bez pucharów, ale ze znaczącym przychodem z tytułu gry w Lidze Mistrzów. Jednak nawet i teraz ponosimy konsekwencje nieudanych kampanii w Europie - nie gramy w Klubowych Mistrzostwach Świata, a tym samym koło nosa przeszło nam kolejne kilkadziesiąt milionów.

Ale największym kamyczkiem do ogródka Laporty jest kadencja Xaviego. Laporta przecież otwarcie i od początku dawał wotum nieufności Koemanowi, ale nie chciał go zwolnić z uwagi na sprawy finansowe. Więc tak trwaliśmy w tym zawieszeniu kilka miesięcy, a gdy już nie dało się tak dalej wytrzymać, Laporta zadzwonił po Xaviego. Mógł to zrobić w każdej chwili, a zrobił dopiero, gdy sezon był już praktycznie stracony. Zmierzaliśmy donikąd, liga odjechała tak bardzo, że wszyscy zastanawiali się, że, a w Lidze Mistrzów, nie było miejsca na błąd. Xavi jednak, jako młody trener, te błędy musiał gdzieś popełnić. Guardiola wchodząc do Barcelony znał rezerwy, wiedział kto rokuje i kogo można w razie co sprawdzić na wyższym poziomie. Xavi, takiej wiedzy nie miał. Nie miał nawet okresu przygotowawczego, a swoje eksperymenty przeprowadzał na żywym organizmie. Dodatkowo, Laporta zmienił projekt długofalowy o nazwie "Barcelona Xaviego" w dźwignie finansowe i oczekiwanie wyniku natychmiast. Jeśli chcielibyśmy potraktować kadencję Xaviego jako "tankowanie" z NBA, jako okres przejściowy, niezbędny do weryfikacji młodych zawodników, tak po co korzystać z dźwigni finansowych? Skoro reszta drużyny, włącznie z trenerem nie ma doświadczenia i nie jest gotowa na rywalizację z najlepszymi? Czy nie lepiej byłoby poczekać i doinwestować drużynę, już po tym okresie przejściowym?

W treści artykułu jest zdanie, która podobnie jak działania Laporty są sprzeczne z samym sobą. "Teraz Barcelona ma wielu zawodników w sile wieku, którzy najlepsze mają przed sobą". Zawodnik w sile wieku, to ten który teraz ma najlepszy wiek do odnoszenia sukcesów. Ktoś, kto nie jest ani za stary, ani za młody. I ja widzę tylko 4 takich - Dani Olmo, Raphinha, Christensen, a także sprowadzony jeszcze przez Bartomeu Frenkie De Jong.

I to sprawia, że sukces Flicka jest tym większy. Przed sezonem nikt nie spodziewał się tak dobrych wyników. A wątpliwości pojawiały się przede wszystkim wobec kadry zbudowanej przez Laportę, a nie z uwagi na brak wiary w umiejętności trenerskie Flicka.

0

@Zoker Często tak jest, ale nie w tym roku. Głównym kandydatem był Salah, ale zjechał z formą w drugiej części sezonu. Dodatkowo Liverpool odpadł z PSG, między innymi za sprawą Dembele, który to ma świetną drugą część sezonu i dlatego stał się jednym z kandydatów do ZP.

Dembele może wygrać, nawet jeśli PSG przegra finał LM - wystarczy, że wygra KMŚ i będzie tam najlepszy.

To nie jest sytuacja jak w poprzednim roku, gdzie Rodri wygrał tylko dlatego, że Oyarzabal strzelił bramkę na 2-1 w końcówce (jak już Rodri zszedł z kontuzją).

W tym roku jest 4 zawodników bardzo blisko siebie: Salah, Raphinha, Yamal i Dembele. A z racji na KMŚ, to i Mbappe nie można skreślać (choć Real musiałby je wygrać, a sam Mbappe być MVP).

Jeden mecz, zdecydowałby o Złotej Piłce, gdyby w finale LM grała Barcelona z Liverpoolem.

2

@neymarjr_143 Olmo prowadzi, bo zna trasę na pamięć ;)

0

@mekston tylko, że właśnie w tym roku nie ma ani Euro, ani MŚ.

Są tylko Klubowe Mistrzostwa Świata. Yamal tam nie zagra, a PSG ma autostradę do ćwierćfinału.

0

@mekston W drugą stronę. Wygrana Interu nie rozstrzygnie nic na korzyść Yamala, ale wygrana PSG rozstrzygnie ZP na korzyść Dembele.

5

@lucca87 jak Dembele wygra LM, nie ma argumentów by nie dać mu Złotej Piłki. Najlepszy piłkarz, najlepszej drużyny świata, która wygrywa tryplet (a może jeszcze dorzucić KMŚ i Ligę Narodów).

4

@MaziFCB Klasyczne statystyki Out Of Context. Tu też latają w drugą stronę; na przykład :

El Clasico

Ferran Torres : 3 asysty w 45 minut
Cristiano Ronaldo: 1 asysta w 9 lat

0

Tego to nawet Sommer by nie obronił

1

@Keson owszem potrafi. Problem w tym, że OKC będzie pierwszą drużyną, która będzie potrafić bronić Wolves.


@Comentateiro tylko, że Denver ma dużo lepszy duet pod koszem, na którym opierają grę. Oklahoma ma 2 zawodników do krycia Jokicia, a to oznacza że więcej miejsca ma Gordon.

Tymczasem mają kim kryć Edwardsa. Oczywiście analogicznie, Wolves mają jak wyłączyć Shaia. Ale OKC bez Shaia straci mniej niż Wolves bez Edwardsa.

1

@Cochise Kanał Sportowy.

Milion subów, a kilkanaście czy max kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń na program. Masa kontentu, ale o słabej jakości. Jechanie przede wszystkim na nazwiskach Pola i Borka.

Konkurencja jest dużo lepsza. Chcesz humoru? Włącz weszło czy goal.pl. Chcesz informacji z pierwszej ręki? Włącz meczyki. Inne sporty? Lepiej poszukać dedykowanych kanałów

1

@Keson Z Nuggets mogą powalczyć, ale z OKC nie widzę dla Timberwolves żadnych szans. 1 mecz Edwards urwie, 2 też może się przydarzyć przy dobrej dyspozycji całego zespołu. Ale nic więcej.

Lakers nie mieli podkoszowych, GSW nie mieli największej gwiazdy. Nuggets nie ma ławki. Thunder ma wszystko

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?