SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ja na jego wypowiedzi patrzę inaczej - przychodzi "dziennikarz" i po meczu w którym wygrali 5:0 gość pyta zawodnika o innych - słusznie, że poprosił o inny zestaw pytań bo w sumie co ma takie "pytanie" odpowiedzieć?! A kolejne o potencjalne starcie z Leo - fajna odpowiedzieć, dla nas wszystkich byłoby to TOP. "Wygraliśmy, udało mi się strzelić gola, idziemy dalej razem" - to gdzie tu ego? Ja słyszę kapitana co cieszy się wynikiem drużyny.
I żeby nie było - nie trawiłem gościa jak grał w Realu ale ciężko nie docenić jego osiągnięć piłkarskich. Ale czytanie teraz części jego wypowiedzi czy czepianie się słówek - dajmy spokój i cieszmy się, że jeszcze ich możemy oglądać na boisku. Bo za chwilę tylko padolino Viniego zostanie i wysłuchiwanie gadania o rasizmie
0
@2026Canaletes Rzeczywiście - nie tylko tutaj, a nick towarzyszy mi już dawno. Choć aż tak krytycznie do Juliana nie podchodzę to uważam, że kasę jaką za niego trzeba wyłożyć można spożytkować lepiej - o czym pisałem niejednokrotnie
2
JA bym jeszcze rozumiał gdyby to był wychowanek albo miał za sobą kilka lat gry, całowanie herbu i inne takie zachowania. Ale mówimy o zawodniku, co zagrał tam raptem dwa sezony, nigdy nie manifestował, że AM to jego życie, nie był kapitanem i nie śpiewał jak np. Eto w kierunku Realu czy innego klubu. A po jednej wypowiedzi szopka kibiców i oświadczenia grup kibicowskich to jakaś paranoja. O ile miałem wątpliwości jeszcze dziś rano to teraz ciężko wyobrazić mi sobie żeby tam został (gdzie odejdzie to zupełnie inna para kaloszy)
0
@2026Canaletes Rozumiem, że ocena po jednej akcji? W meczach z nami w tym sezonie grał bardzo dobrze. Mundial kreuje gwiazdy, które często nigdy więcej nie grają już na takim poziomie. Ostatni mundial wykreował Ambrabata - nawet my byliśmy nim zainteresowani, kwoty które krążyły były kosmiczne. A gość po mundialu każdy kolejny sezon w najlepszym razie solidny ale bez żadnych błysków, dziś chyba nawet nie jest pierwszym wyborem w klubie
4
Nie jestem entuzjastą rozbijania banku na Alvareza. Jest to oczywiście świetny zawodnik ale nie taki, żebyśmy za niego zapłacili 150 mln. Nawet nad 100 mln bym się zastanawiał. Oczywiście, klub angielski czy PSG może taką kasę wyłożyć. Ja uważam, że w tych pieniądzach możemy mieć naprawdę solidne wzmocnienia, które spowodują, że drużyna będzie znacznie mocniejsza. Jak luzem nam leży 150 mln to Barcola + Undav niech przyjdą. Kontrakty tej dwójki pewnie na poziomie jednego Alvareza. A sama postawa AM - no cóż, ciężko nie zgodzić się z wcześniejszymi komentarzami, że to kiepski sygnał dla potencjalnie przychodzących zawodników. Do tego dochodzi wizerunek klubu, który w grudniu odpuszcza krajowe rozgrywki. Ciekawie brzmią wynurzenia o oszustach ze strony klubu, co Griezzmana posadził na ławce, żeby nie spełnić klauzuli wykupu za określoną kwotę...
0
Z wymienionych tylko Oyarzabal. Ja bym jednak cisnął Vfb żeby nam sprzedali Undava, jest Ferran i ściągamy dodatkowo Carlos'a Espi. A jeśli jest opcja sprzedać Ferrana i ściągnąć w jego miejsce Oyarzabal'a to podpisuję się pod tym rozwiązaniem (oczywiście ściągając jednocześnie Niemca i młodego). Pozostali nie dla nas - Sesko póki co wydaje się nieco przereklamowany, do tego trzeba za niego z 80 mln położyć, Kroupi jeszcze droższy, a do tego to nie jest napastnik. No i Ramos - nie gra w PSG mimo, że jest jedyną typową "9", to rzeczywiście poważny kandydat. To już wolę Oyarzabal, a z PSG to jedynie Barcola mnie interesuje. I to byłaby druga flanka przy Yamalu - wtedy naprawdę przeciwnicy mieliby problem jak oponencie Hiszpanii na poprzednim Euro
0
@yoli podobno arabskie kluby startowały z ofertą kręcącą się przy 80 mln więc +/- 100 raczej nie brzmi jak abstrakcja. Co prawda trzeba wyłączyć Deco z negocjacji bo skończymy na wypożyczeniu z częściowym opłacaniem kontraktu, ewentualnie transfer za 10mln plus % od następnej sprzedaży :)
0
W tej rubryce niewiele nowego (i to nie jest zarzut do redakcji - raczej do naszego ulubieńca Deco). Ale przy okazji Mundialu - jest ktoś kto Was zaciekawił i kogo byście rozpatrywali do Barcy będąc na miejscu naszego Portugalczyka? Mnie w zasadzie ten Undav utwierdza w przydatności dla zespołu, może nad którymś z japońskich skrzydłowych / bocznych obrońców bym pomyślał - kultura pracy, zaawansowanie techniczne, charaktery stawiające na pierwszym miejscu dobro drużyny, a marketingowo rozbijamy wtedy bank
0
Jakiś czas temu pisałem, że napastnikiem dla nas jest Undav i gość na MŚ potwierdza, że jest typem zawodnika który dałby nam opcje w ataku. Przed Mundialem był pewnie do wyjęcia za jakieś 35-40 mln, dziś z 60 mln trzeba naszykować. Zwlekajmy dalej... No ale jasne - walczymy o Alvareza i dalej będziemy mieli lukę w ŚO
Coraz mocniej też myślę o Raphinhi - przy ofercie +/- 100 mln chyba warto pomyśleć tylko trzeba naszykować zastępstwo. Jest Gordon, trzeba drugiego skrzydłowego. O Virgilu też przycichło, a to w sumie rozsądna rotacja na ligowych średniaków dla Lamine'a
2
Widzę, że bramka wystarczy do oceny przydatności zawodnika. Serio?! Nie będę bronił Gordona bo niczego szczególnego wczoraj nie pokazał. Patrząc na jego dynamikę odczytuję ten transfer jednak sensownie. Bo przy zasiekach w obronie przeciwnika ma atletym do zerwania się, wyprzedzenia i zrobienia akcji koledze z drużyny. Marcus strzela tylko jak dla mnie to już jest zawodnik np. do Aston Villi lub innego tego typu klubu tzn. coś tam walczącego ale nie celującego w LM. Umówmy się, że w ataku pozycyjnym w jakim gramy 90% meczy to wiele nam nie daje. Wczorajsza bramka to kontra i strzał na szybkości gdzie był w obronie tylko jeden Chorwat. A jak AM ustawiło autobus to jakoś nie zauważyłem, żeby tak sobie obrońców przekładał. Dobry jest do drużyny która trochę kontrą zagra, trochę szybkiego ataku itd. ale Barca, City, PSG, Liverpool - to nie są drużyny do jego stylu gry
2
Deco to na pewno wie kogo ta drużyna potrzebuje czy tak spotyka agentów przypadkowa na lunchu? Ale w sumie czym jestem zaskoczony - jak trzeba było kupować skrzydłowego to poleciał i przepłacił Olmo - nawet RB Lipsk nie liczył na taką kwotę transferu jak im Deco zagwarantował
5
Płacenie szefowi sędziów brzmi co najmniej dziwnie i budzi uzasadnione wątpliwości. Za co płacili? Ciężko stwierdzić. Patrząc na poziom sędziowania w tym kraju to skłonny jestem uwierzyć nawet w płacenie za uczciwe sędziowanie. Procesowo udowodnienie samego płacenia nie jest problemem - chodzi o to, co za te płatności robił beneficjent. Jeśli okaże się, że w zamian wymuszał na sędziach określone decyzje korzystne dla Barcy to nawet degradację przyjmuję z pokorą. Jeśli niczego takiego nie wykażą to temat zamknięty.
Co się zaś tyczy Realu i UEFA - no cóż... Donos złożony do "krystalicznej" organizacji więc trochę to śmieszne, a trochę żałosne. Nie wiem za co płaciła Barca, ale jeśli za przychylność sędziów, to rozumiem nawet że Real nie musiał płacić bo ma ją darmo - gwarantują to obsadzeni na stanowiskach członkowie klubu (często zarządu) lub ich najbliższe rodziny (np. żona jednego z delegatów). Jeśli płacenie budzi watpliwości co najmniej etyczne, to i powyższa sytuacja nie mniej wątpliwa etycznie jest. Cały donos odczytuję więc jakby jeden szuler donosił na drugiego, że też nie gra czysto
0
@borys1990 Statystyki ok tylko, że on ma regulować tempo gry drużyny i od niego zależy choćby przyspieszenie tej gry. A tego jednak brakło, miał też kilka głupich strat. Ja rozumiem, że na tle Rodriego to dramy nie było ale wiemy, że stać go na to, żeby grać znacznie lepiej. A tymczasem gra drużyny usypiała chyba każdego kto na to patrzył
0
@BISHBASHBOSH Ferran zagrał dokładnie to czego można się było spodziewać, szczególnie jak go łysolek przesunął na skrzydło. Jest mobilny, pokazuje się do podań, wychodzi na pozycje i pudłuje niemiłosiernie. Jak go Flick w środku ustawia to trafia więcej ale ze skrzydła furory nie zrobi. Nie rozczarował, a przy ogólnym maraźmie w grze drużyny naprawdę źle nie wyglądał. Udowodnił jednak, że potrzebujemy sensownej "9"
0
@Feo racja, mój błąd
3
Żadne sensacyjnie. Hiszpania ma przeciętnego trenera to i zagrała bez specjalnego pomysłu. Jedyna jej nadzieja, to Lamine. Łysy przywiązany do niektórych nazwisk i forma nie ma znaczenia. Efekt jest taki, że Rodri gra w stojanowa, Ruiz to samo, kopią sobie od prawa do lewa i w tył zwrot. Llorente myślał, że to ciągle LaLiga i trzeba przedreptać 90 minut, Pedri dostosował się do partnerów w środku pola. Z pozytywów: Ferran fajnie na pozycje wychodził, często niestety partnerzy tego nie łapali. Niestety ciągle jest Ferranem i z 5 metrów wali w poprzeczkę. Cucurela też pokazał, że potrafi wychodzić do piłek. Ciekawe co będzie jak trafią na drużynę która atakiem będzie zainteresowana - wtedy zobaczymy czy przywiązanie do bramkarza bez formy okaże się trafioną decyzją... Z drugiej strony, marsz po złoto w 2010 zaczęli od 0:1 z Chile więc może powtórka z rozrywki
0
@Hugo76 ja osobiście w Alvareza nie wierzyłem - AM go nie sprzeda. W kasie którą na niego przeznaczyliśmy naprawdę można zmieścić Undava + np. Barcola. Podobno z uwagi na finanse OM musi sprzedać Greenwooda. Niestety, jak napisałeś, mamy Deco a on teraz ogląda MŚ, a później zaczyna urlop
0
Zrobili szybko Gordona, spłynęły pochwały i uznali, że robota wykonana i czas zacząć urlopy... Słabo to wygląda. Raz, że do opędzlowania transfery out: Pena, MAtS, Kochen (wypożyczenie), Balde/ Kounde (może nawet obaj), Cassado, Ronny. A dalej transfery "in" - na dziś warto Cancelo, jest opcja na Grimaldo, pomyślałbym nad wymianą Torres - Barcola z PSG, walczą o tego Alvareza to niech walczą ale ja to bym jednak starał się wyciągnąć Undava z VFB - to jest inny profil niż mamy, taki bardziej lis w polu karnym, który wie gdzie stać, żeby z piłki użytek zrobić. O Gvardiolu chyba można zapomnieć ale jest Akanji jako wzmocnienie ŚO. Jest do wyjęcia z Rayo boczny obrońca, jest Carlos Espi, który idealnie by nam uzupełnił przednią formację. Jest potencjalnie Oso z Sevilli do wyjęcia za nieduże pieniądze bo oni muszą budżet spinać. Jest Veiga z Villareal do przemyślenia. A u nas dyrekcja śpi bo są MŚ - ja też chętnie meczyki pooglądam ale pracy nie zawalam. Przy transferach jak wyżej mamy wtedy zmontowany uzupełniony skład:
BR: Garcia, Szczęsny + młodzież jako nr 3
PO: Garcia, Espart
LO: Grimaldo/Oso, Cancelo
ŚO: Cubarsi, Martin, Araujo, Akanji/ Veiga
ŚP: Gavi, Pedri, FdJ, Bernal
ŚPO: Fermin, Olmo
A: Lamine, Raphinha, Gordon, Torres/ Barcola, Espi, Undav
3
Wojenka trochę dziecinna i szkoda, że dotyczy zawodnika takiego formatu. Z drugiej strony ja rozumiem wybory, stronnictwa ale Xavi mocno sobie w marcu pozwolił. Prawda czy nie - myślę, że publicznie można się było zastanowić. Bycie legendą też zobowiązuje, warto się zastanowić co się gada. Ma urazę do Lapcia - spoko, tak po ludzku to rozumiem i niech sobie nie podają ręki, niech na siebie utyskują w kuluarach, ale w mediach to moim zdaniem bardziej cierpi wizerunek klubu niż jednego czy drugiego delikwenta. Każdy może oczywiście mieć swoje zdanie i spoko ale zanim zacznie mi się tu dowodzić, że klub nie cierpi przy takich akcjach to ja tylko przypomnę, że jak prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wykorzystania nieletniej przez jednego obrońcę Realu i jego kolegów, to na tej stronie sporo było wpisów, że REAL to właśnie taki klub, pełen zwyrodnialców. Pomijam, że Raul Asensjo nie ma niczego udowodnione i - z dostępnych dotychczas informacji - jego udział wydaje się w tym żaden, to właśnie news uderzał w odbiorze klubu a nie jego samego w sporej części antagonistów. Analogicznie było u nas jak Dani Alves poszedł siedzieć...
5
Pierwszy raz od lat niespecjalnie mnie turniej emocjonuje. Może dlatego, że jest wypełniony takimi "szlagierami" jak Republika Zielonego Przylądka - Arabia Saudyjska itp. a sensownych meczy to może w fazie pucharowej. Co gorsza, zawsze wolałem właśnie fazę grupową gdzie drużyny pozwalały sobie na więcej - na etapie pucharowym już trzeba być ostrożnym bo jeden błąd i odpada się z turnieju. A tu właśnie w grupach Iran, RZP, Arabia i mecze między nimi. Patrzyłem na rozpiskę pierwszego tygodnia i w sumie nie było jednego meczu który by mnie interesował. Oczywiście do obejrzenia Hiszpania, Brazylia, Argentyna czy Urugwaj (mam do nich słabość) ale bardziej z ciekawości i sentymentu niż dlatego, że jakiś ekstra mecz się szykuje
0
Bernardo spoko ale na zaproponowanych warunkach - zarówno finansowych jak i - przede wszystkim - co do roli w zespole. Jeśli woli pierwszoplanową rolę gwarantowaną to niech go AM bierze. Tym lepiej dla nas bo jak na nim mają oprzeć drużynę to jest to dyskusyjne wzmocnienie. Ale wedle uznania.
Z Marcusem mam mieszane uczucia - z jednej strony liczby dostarcza, doświadczenie ma, do jego postawy na co dzień chyba zastrzeżeń nie było no i cena (30 mln) też raczej nie rzuca na kolana. Z drugiej, w samej grze wyglądało to umiarkowanie - pressing średni, zaangażowanie w obronie podobnie, do przodu niby biegał ale konkretów z tego umiarkowanie. No i w ważnych meczach znikał. Ja wiem, że strzelił Realowi ale poza bramką z wolnego ktoś pamięta jakieś jego zagranie? Chyba jeszcze tylko zmarnowane sam na sam
0
Kwoty w PL to jest jakiś absurd
2
to byłby chyba transfer który na dziś najbardziej by mnie ucieszył - dla nas idealny
0
@Kapitan9 racja - to jest rzeczywiście taka oś, na której powinien być zespół budowany. Pozostali jak dla mnie - z większym bądź mniejszym żalem - są ogniwami wymienialnymi
0
80 mln na start, jeśli udałoby się wynegocjować jeszcze z 10-15 mln to ja bym poważnie rozważył. Uwielbiam gościa, od niego zaczyna się cała nasza intensywność. Ale jego sprzedaż pozwoliłaby nam uzupełnić kadrę tam gdzie mamy braki, a sam Raphinha ma w porywach jeszcze jeden sezon u nas na odpowiednim poziomie do zagrania i albo w 2028 r. odejdzie za darmo, albo i tak odejdzie za pieniądze nie dające nam szans na wartościowe uzupełnienie. Lamine, Pedro, Gavi, Cubarsi czy Joan Garcia to są postacie nie do ruszenia bez względu na kasę - reszta jest zastępowalna i nauczmy się sprzedawać. Kiedyś tak przetrzymaliśmy Rakitica który też był płucami zespołu ale można było go sprzedać do PSG za sensowne pieniądze a zamiast tego zagrał przeciętny sezon i odszedł za frytki do Sevilli
2
Co do Alvareza - Realowi to on jest potrzebny chyba tylko po to, żeby zagrać nam na nosie bo do grania to on im zupełnie zbędny. Ale z mojej perspektywy wygrana Pereza powoduje ciągłość projektu więc dalej będzie zabawnie, a kadra budowana po staremu czyli bez ładu i składu. Mnie osobiście bez różnicy czy trafi do nich czy do nas - w każdej wersji tak samo nam pomoże. U nich w grze będzie to wyglądało jeszcze gorzej (Vini, Alvarez i Mbappe ciągnący do lewej strony w tym samym czasie - ale tam będzie tłok). U nas - zawodnik pasujący do stylu drużyny. Alvarez jest spoko ale wolałbym mieć Undava i Muriqui i kasę na obrońcę - wtedy z przodu byłby zestaw Gordon, Raphinha, Lamine, Ferran, Muriqui, Undav - różnorodny, jakościowy, pracowity. Jeśli jednak Julian przyjdzie to też płakał nie będę. Argument z liczbami do mnie nie przemawia - w City był zmiennikiem, AM to defensywnie grający zespół, który ligę poddaje na przełomie listopada/ grudnia. Jak grają mecze ofensywnie (np. z nami pierwszym meczu 1/2 PK) to Julian strzela. I w ważnych meczach się nie chowa
Ja mam nadzieję na potwierdzenie transferów out w tym miesiącu - Fani, Pena, Fort, Cassado, może Balde/ Kounde (może nawet obydwaj). I wtedy wracamy po Cucurella, Cancelo, może Marcus do wykupienia (mocno się waham - liczby dowozi, w meczach często znika, ale doświadczenie wnosi - do szatni i na boisku, a samą młodzieżą grać się nie da). I ciągle liczę, że z Gvardiolem to nie była tylko taka plota. Z opcji dostępnych na rynku jest z czego wybierać - jest Akanji do wyjęcia za nieduże pieniądze, jest Grimaldo do wzmocnienia boku obrony, jest Bernardo do rotacji w środku pola, Greenwood pewnie chętnie wróciłby do Hiszpanii
4
Ja myślę, że zabawne jest strzelanie takimi bon motami przez prezesa klubu, który wypełniał gablotę m. in. w okresie, gdy szef sędziów jasno zadeklarował, że za jego kadencji Barca tytułu nie zdobędzie i konsekwentnie przez 12 lat z deklaracji się wywiązywał. O innych bramkach z metrowych spalonych jak z Bayernem nie wspomnę. No ale cóż, dziś dobre czasy na takie populizmy
0
Ja uważam, że przyznajmy tytuły do końca 2856 r. Realowi, a koszulki niech wyszyją gwiazdkami za każde 10 tytułów z tej listy przypadających. Tak słabe, że szkoda komentować. Ale tam wszystko się zgadza, nawet trener z syndromem oblężonej twierdzy i bez wyników już spieszy dołączyć
0
Od dwóch lat nie gra. Zapamiętałem nawet jedną akcję jak to w meczu ligowym nie mógł wystąpić bo uraz, a 3 dni później 90 minut w reprezentacji. Bardzo go lubię ale nie wiem czy akurat przedłużenie kontraktu to jest to czego potrzebujemy. Chyba, że rzeczywiście z niską pensją wzrastającą jeśli gra, a do tego jak się znów połamie na 3/4 sezonu to możemy rozwiązać kontrakt po sezonie
0
@AS60 Jeśli sprzedany to spoko - osobiście i tak nie widziałem go już dłużej w drużynie, a przy najmniej w dość intensywnym okresie jego osoba nie zajmie czasu dyrekcji sportowej. Dzięki za info