1

@heniusss Zawsze jest opcja przełączenia na Polsat Sport 1. Tam grają Polacy z Argentyną w Lidze Narodów w siatkówce.

Aktualnie 1-1 w setach i obie potyczki na przewagi. Emocji nie brakuje.

1

@Popitek12 Uciekaj, najlepiej przez okno!

1

@Adran360 Zobaczymy ile będzie grał w przyszłym sezonie. Jeśli przyspawają go do ławki rezerwowych to go zmarnują ale jeśli nie? Mimo wszystko nie życzę mu źle ale nie życzę mu trofeów w Madrycie.

0

@MaFCB Wygląda na to, że Holandia lub Maroko w 1/8 finału będą mieli niezły trening strzelecki.

3

Dzisiaj zaczęły się Mistrzostwa Europy U-19.

Hiszpania pokonała Walię 7-0, a dwie bramki strzelili piłkarze Barcelony - Xavi Espart i Quim Junyemt Casanova (plus asysta).

Ciekawostką jest to, że hat trick asyst zaliczył Thiago Pitarch, a więc piłkarz Realu Madryt.

Przypominam, że to rozgrywki w których wciąż mogliby grać tacy piłkarze jak Lamine Yamal czy Pau Cubarsi.

3

Republika Południowej Afryki - Kanada.

Myślę że zespół Kanady wygra i awansuje do 1/8 finału MŚ aczkolwiek nie spodziewam się dominacji Kanadyjczyków. Uważam, że drużyna z Afryki postawi twarde warunki.

Czy Jonathan David dołoży coś do swojego dorobku bramkowego i włączy się - przynajmniej na niby - do walki o koronę króla strzelców?

1

@July_6_BcN 29 marca 2026 roku - to dzień w którym skończyło się moje dzieciństwo mimo że jestem lekko po 30-stce. Ten dzień zapamiętam na zawsze, tak samo jak dzień 20 marca 2011 roku.

Dwie wielkie ale jakże smutne daty polskiego sportu.

1

@gumaz Każdy kto się martwił jest TOP!
@FcPortoFan1999 Żyję, żyję i już powoli przygotowuję się do eliminacji europejskich pucharów i startu sezonu 2026/27 w Ekstraklasie.

9

Here we go!

Dzień dobry wieczór. Witam wszystkich serdecznie!

Faza grupowa Mistrzostw Świata 2026 w piłce nożnej niestety za nami ale przed nami faza pucharowa - przegrywający odpada, a więc to co lubimy najbardziej.

Podczas spotkań fazy pucharowej będę tutaj z wami żebyśmy mogli razem cieszyć się z kolejnych zwycięstw Hiszpanii i Francji, kolejnych bramek i rekordów Leo Messiego, a także żebyśmy 19 lipca wszyscy razem świętowali triumf drużyny Ståle Solbakkena dowodzącej przez potężnego Wikinga Erlinga Brauta Haalanda, a więc reprezentacji Norwegii - wiosłujemy po złoto!

@gumaz Dziękuję za pozdrowienia przyjacielu! Też będę o Tobie pamiętał jak znikniesz.
@July_6_BcN Miło przeczytać, że się martwiłaś (chyba, że miałaś na myśli pozostałych, a nie mnie) ale jestem, żyję (przynajmniej na razie).

9

@Kgorecki2500 Miało być szybko, łatwo, czysto i przyjemnie, a zrobił się z tego mega cyrk.
Niemożliwie jak nas dymają na każdym kroku i jeszcze ludzie się z tego cieszą.

@Tigermaus Może potrzebuje czasu ale nikt nie będzie stał pod sklepem pół dnia żeby naprawili automat. To ma działać, a jak nie działa to niech zabierają te butelki sobie na magazyn i tyle.

8

System kaucyjny miał być prosty i ekologiczny, a po raz kolejny okazał się do niczego.

Byłem dzisiaj świadkiem sytuacji pod sklepem kiedy to znowu automat do butelek nie działał. Ludzie wkurzeni, kłócą się z obsługą sklepu. Butelek nie można zwrócić, pieniędzy nie można odzyskać.
Jeden gościu zostawił worek z butelkami pod butelkomatem, a drugi (miał ich mniej) powiedział, że skoro tak to wszystko wygląda to wyrzuci do rowu, niech sobie zbierają.

W tv czy internecie także więcej narzekania niż pochwał.
Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy i wycofają tą głupotę.

A i zapomniał bym, w nagrodę opłata za wywóz śmieci ma iść do góry mimo że śmieci oddajemy mniej. XD.

0

@Criss18Barca "To wytłumacz mi dlaczego Kot by miał po sezonie, a pupilek Kubacki nie . Tego nie rozumiem. W tym sezonie była sytuacja w której Kubacki wskoczył na austriackie konkursy TCS, mimo że kilka dni wcześniej zawalił limit w Engelbergu. Aż się prosiło o Joniaka wtedy. Jednak gdy trzeba wywalić Kota ze składu to decyzja jest wtedy pozytywna."

Zadałeś pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałeś.

"A co to ma do rzeczy że jeden jest zawodnikiem kadry A a drugi nie? Tego nie rozumiem. Chyba decyduje aktualna dyspozycja?"

To, że przy podobnej formie istnieje duża szansa, że trener będzie brał zawodnika ze swojej kadry, a więc dla Kota lepiej żeby ominął zawody w których nie zrobi dobrego wyniku, a poza tym przecież decyduje aktualna forma. Dawid Kubacki w ostatnich 4 startach w PK, 3 razy był lepszy od Maćka Kota. W Willingen na PŚ było 1-1 (obaj nie punktowali). Dawid dodatkowo jest wicemistrzem Polski (ok, Kot nie startował ale nikt nie mógł przewidzieć, że w USA tak to wyjdzie), nie no tutaj to już serio czepiasz się na siłę.

A co do Klemensa Joniaka. Ty tak poważnie? Gość oddał w życiu dwa loty, a ty już go skreśliłeś...
To może od razu wywalmy wszystkich młodych bo po co mają się uczyć latać. Lepiej dajmy Wolnego, Stękałę i "dziadków" Kota i Kubackiego bo kiedyś będąc w szczycie formy potrafili robić dobre wyniki.

Może Kubacki i Żyła się wygłupiali ale jeden zrobił srebro MP, a drugi mimo słabej formy najprawdopodobniej i tak będzie liderem naszej kadry na Kulm (choć liczę że Wąsek wreszcie choć trochę poszedł w górę), a Kot? Nie da się ukryć, że poprzez przynależność kadrową (to o czym pisałem wyżej) ma nieco trudniej ale akurat w tym przypadku może na tym wygrać. Loty na Kulm nie są mu do niczego potrzebne. Dwa razy nie zapunktował by albo nawet nie przeszedł kwalifikacji i wyleciałby ze składu, a tak jest szansa, że wejdzie za np. najsłabszego na Lahti i tam będzie mógł udowodnić swoją wartość na skoczni idealnie pod niego. Idę o zakład, że gdyby była możliwość wyboru to Kot wybrałby Lahti niż Kulm.

1

@MesQueUnClub_87 Dzisiaj, w tym momencie 8 lub 10. Ciężki wybór bo chęć na oba dania.

2

@sergio5 Myślę że statystyków i większość kibiców będzie obchodzić kto ile zdobył tytułów bo po wielu latach tylko pod tym względem będzie można ocenić kto był najlepszym i najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Formuły 1.

Oczywiście to tak nawiasem mówiąc bo wiadomo, że to tylko sport i jego praca, a że są rzeczy ważniejsze to sam zdecyduje czy 4 tytuły mu wystarczą czy chce więcej bo to jego życie i jego sprawa.

2

@July_6_BcN Przecież śnieg w tym nie przeszkadza.

5

W klasyfikacji medalowej Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 reprezentacja Polski zajęła 21. miejsce. W klasyfikacji punktowej Biało-Czerwoni wskoczyli na 18. pozycję (55 pkt).

To nasz najlepszy wynik od 2014 roku i igrzysk w Soczi, a zarazem trzeci wynik w historii. W 2010 roku zdobyliśmy 57 oczek. W 2018 mieliśmy 33 punkty, a cztery lata temu 38.

Klasyfikacja punktowa ZIO 2026:

1. Norwegia - 445
2. USA - 413
3. Włochy - 360
4. Niemcy - 312
5. Francja - 290
6. Kanada - 265
7. Szwajcaria - 264
8. Austria - 232
9. Japonia - 231
10. Holandia - 210
11. Chiny - 197
12. Szwecja - 177,5
13. Korea Południowa - 103
14. Wielka Brytania - 88
15. Finlandia - 86
16. Australia - 77
17. Czechy - 67
18. Polska - 55
19. Słowenia - 42
20. Łotwa - 37
21. Nowa Zelandia - 32,5
22. Belgia -27
23. Hiszpania - 24
24. AIN (Rosja) - 22
25. Kazachstan -20
26. Bułgaria -19
27. Estonia -14
28. Gruzja - 12
29. Dania - 9
29. Ukraina -9
31. Brazylia - 8
31. Węgry - 8
33. Słowacja - 5
34. Rumunia - 4
34. AIN (Białoruś) 4
36. Litwa- 3
37. Hongkong - 2
38. Irlandia - 1

Miejsca punktowane na igrzyskach znajdują się od pierwszego do ósmegom

2

@Fog_W_1899 Jeśli nie widzisz w tym nic dziwnego to nic na to nie poradzę. W sumie to wiele mówi o tobie ale masz do tego prawo, niestety.

3

@mordini123 To już wyjaśnia dlaczego wolał lecieć do USA zamiast walczyć o tytuł mistrza Polski w Wiśle.
Wrestlemania stoi dla Kota otworem.

15

@Zelazny_Mike Jeśli to prawda to rzeczywiście powód do śmiechu masz bardzo duży. No naprawdę brawo.

0

@Criss18Barca To, że Wolny jest uważany za lotnika to za mało żeby dostać szansę w PŚ po aż jednym dobrym występie w PK. Nie wiem nawet po co o nim rozmawiamy.

Aleksander Zniszczoł został zabrany do Oberstdorfu i Willingen za nazwisko. Pisałem wtedy, że jest to bez sensu więc pytanie źle skierowane.

Nie, nie uważam że Dawid Kubacki będzie miał po sezonie ale uważam, że Maciej Kot miałby. Jest różnica między Kubackim, który jest zawodnikiem Maciusiaka, a Kotem, który jest z kadry B.
Uważam, że Maciej Kot powinien walczyć o skład na Lahti i Oslo bo tam może zdziałać dużo, dużo więcej niż na Kulm.

2

@MessiForeverTheBest Ja mimo wszystko dość dużo śledzę piłkę ale fakt, także z większości z drużyn La Liga miałbym problem wymienić po tych 5-7 piłkarzy.

Po pierwsze, obecnie grają w Hiszpanii tacy średnicy, że naprawdę ciężko ich zapamiętać, a po drugie La Liga stała się tak nudna, że poza Barcą innych meczów w całym sezonie oglądam ledwo kilka i to głównie na Eleven jak akurat nie mam co robić, a gra Real lub Atletico.
Pamiętam czasy gdzie oglądałem większość meczów Sevilli czy Valencii, teraz poza meczami z Barca nie oglądam ich wcale, no może raz-dwa w sezonie kiedy to akurat grają razem lub z RM albo ATM. Naprawdę nie wiedzę w tym nic dziwnego że ktoś ma problem by wymienić pół składu drużyn z La Liga poza TOP 3.

Oczywiście patrząc całokształtem to wiadomo, że wymienię piłkarzy z dużej liczby klubów ale też głównie TOP z innych lig, a kiedyś kto mnie pytał o skład Levante, Fulham, Arminii Bielefled czy innego Palermo i leciałem jakbym książkę czytał.

0

@Criss18Barca "To skoro Kubacki był lepszy to czemu nie poleciał walczyć o limit?"

Skąd mam wiedzieć? Ja ci tylko przedstawiłem fakty, a fakty są takie, że Dawid Kubacki 3 na 4 konkursy PK był lepszy od Maćka Kota.

Maciej Kot na lotach spisuje się podobnie do Dawida Kubackiego.

Jeśli chodzi o TOP 30 PŚ na koniec sezonu to właśnie dlatego Maciej Kot nie powinien latać na Kulm, a jechać do Lahti i Oslo, a uważam tak dlatego że na lotach najprawdopodobniej Kot nie zdobyłby żadnego punktu i wyleciałby z PŚ do końca sezonu.

Ty serio wierzysz, że Kot nagle na lotach będzie zbierał solidne punkty?

Kuba Wolny za jeden dobry start w całym sezonie miałby jechać od razu na PŚ? Co ja czytam w ogóle w tym momencie.

0

@Criss18Barca Wiesz, że jest to nieprawda?

W ostatnich 4 konkursach PK, aż 3 razy lepszy był Dawid Kubacki.
Nie były to dużo lepsze wyniki ale Dawid był trochę lepszy i to jest fakt.

Poza tym serio nie widzę różnicy kto pojedzie na loty, Kot czy Kubacki? Co to za różnica?
Najważniejsze, że jedzie tam Klemens Joniak, a nie np. Aleksander Zniszczoł.
Celem Maćka Kota powinny być zawody w Lahti (skocznia pod niego) i Oslo, a loty na Kulm powinien omijać z daleka bo one najprawdopodobniej zakończyłyby mu sezon w PŚ.
---
Nie wiem czy Stephan Embacher wybiera się na loty ale nawet jeśli to co z tego? On ma większe doświadczenie, latał już. Kacper Tomasiak jeszcze nie i nie widzę sensu żeby dwa dni przed treningami na skoczni normalnej miał się uczyć latać. Medal na MŚJ najważniejszy bo to daje nam miejsce gratis na rok startów w PŚ.

0

@Ptasior Pełna zgoda ale bardzo często mówiło się o tym, że Leo Messi nie gra dla pieniędzy, a jak widać, jest to nieprawda.
Ciągnie ile może i w sumie dobrze bo przecież nic go z Interem Miami nie łączy, a frajer jest po to żeby go doić.

1

@Criss18Barca Jaka kompromitacja? Bardzo dobra decyzja. Kolejny raz Maciej Maciusiak pokazuje, że potrafi wybierać skład na zawody.

Kacper Tomasiak pierwsze treningi podczas MŚJ ma już we wtorek (za tydzień), a więc dwa dni po lotach na Kulm. Po co ma lecieć do Austrii, dostosowywać się do mamuta skoro za moment czeka go podróż do Norwegii i skocznia normalna?

Co do Macieja Kota to gość był w USA. Powrót też może być męczący. Na lotach nie jest najlepszy więc szczerze mówiąc lepiej żeby nie skakał w Austrii, a w zamian dostał zawody w Lahti.

7

Skład reprezentacji Polski na zawody PŚ w skokach narciarskich na Kulm w Bad Mittendorf:

Kamil Stoch
Piotr Żyła
Paweł Wąsek
Dawid Kubacki
Klemens Joniak

W składzie nie ma Kacpra Tomasiaka, który przygotowuje się do MŚJ, a także Macieja Kota, którego w miniony weekend wysłali do USA na Puchar Kontynentalny - tam odwołali wszystkie cztery konkursy i tym samym opuścił MP gdzie nie mógł pokazać swojego miejsca w szeregu przez co nie polata w Austrii.

@Criss18Barca @Pnog37 @tadzik447 @VegetaPolska @July_6_BcN @Sysia11 @mordini123 @Almogaver @APTAPT @michal26

3

@MessiForeverTheBest Dostałeś już liścia wychowawczego w mordę czy jeszcze czekasz?

0

@Lionel_Messi10 I mówi się, że Leo Messi nie gra dla pieniędzy, a tutaj płacą mu praktycznie za wszystko.

3

@Barcanajlepszyteam Czyli jak Cristiano Ronaldo odstawi szopkę to śmiech ale jak Leo Messi to ambicja?

Oni nawet nie udają.
XD

5

@ToWinaSedziego Gdyby zrobił to Cristiano Ronaldo to ambasada przez tydzień miała by o czym mówić, a że zrobił to Leo Messi to udają, że nic takiego nie miało miejsca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?