0

messi798
Nie był bym tego taki pewnie. Jasne że między nimi jest rywalizacja i to dobrze bo gdyby któregoś z nich nie było pewnie ten drugi nie miał by takich osiągnięć. Oni na wzajem się nakręcają. Media zrobiły z nich wielkich wrogów bo to się dobrze sprzedaje. Ale ostatnio np. przed rozdaniem ZP Leo i Ronaldo rozmawiali normalnie i żartowali. Tyle że Marca czy El Mundo niestety już o tym nie napisze.

0

Nie mogę zgodzić się z Xavim. Najważniejszy jest wynik. Dopiero potem patrzy się na grę. Nikt za 10-15 lat nie będzie pamiętał jak Chelsea zdobyła LM tylko że ją zdobyła. Piłka jest piękna bo nie zawsze wygrywa faworyt, drużyna lepsza. W piłce zdarzają się cuda i mecze bardzo szczęśliwe. Można ocenić która drużyna grała lepiej, stwarzała więcej okazji ale i tak na końcu liczy się to co w sieci.

0

lechu
Oby tylko ta dwójka o tym nie myślała. Bo skończyć to się może jak z Chelsea. W tedy Masherano odpuścił by nie dostać kartki i skończyło się to golem.

0

Ciuuus
Tu nie chodzi tylko o przeciwników. Chodzi o to że jeszcze 2-3 lata temu nasze akcje były 2 razy szybsze. W tej chwili jak Leo albo Iniesta nie zacznie jakiejś dobrej akcji to nie ma co liczyć na gola. Brakuje mi Xaviego który czuł jak nikt inny kiedy należy przyspieszyć a kiedy zwolnić, kiedy klepać krótko a kiedy przerzucić piłkę na skrzydło. Moim zdaniem to jest jeden z głównych czynników dla których nasza gra jest teraz zbyt wolna. Czasami oglądam mecze i aż się prosi o jakieś przyspieszenie gdy mamy przewagę w ataku a oni zwalniają i piła do tyłu i spokojnie klepanie na połowie boiska.
Oglądając mecze Hiszpanii zauważyłem jakiego piłkarza nam brakuje. Chodzi mi o Alonso. W reprezentacji wiele razy przyspiesza ich ataki mocnymi płaskimi piłkami albo długimi piłkami do skrzydła. Do tego potrafi grać bardzo dobrze w defensywie co przy współpracy z Sergio w środku pola mocno ogranicza ataki przeciwników.

0

A mi się wydaje że ostatnimi czasy przesadnie trzymamy się tego stylu. Jasne jest to nasz styl który dał na wiele sukcesów. Ale wcześniej wyglądało to inaczej. Utrzymywaliśmy się przy piłce by stwarzać okazje, w tej chwili wygląda to trochę jakby nabijali % klepiąc przesadnie długo. Takie mam wrażenie przynajmniej.

0

Zobaczymy 1 maja

0

blago
Nie zgodzę się z tobą. Barca to już nie ta sam drużyna co wcześniej. W naszej grze niema już tej magi która była. Xavi i Puyol już młodsi nie będą. Nie jestem pewien czy dwa bardzo dobre mecze mogą wystarczyć. Ale wierze że zdobędziemy LM w tym roku. Bardzo długo utrzymujemy się na szczycie ale widać że to już inna drużyna. Pewnie niedługo przyjdzie moment w którym trzeba będzie zrobić rewolucje w składzie. Tak jak zrobił ją Pep.

0

Oj to będzie naprawdę trudny dwumecz. Może na pierwszy mecz warto było by zagrać jak reprezentacja Hiszpanii z dwoma def. pomocnikami + Xavi w środku. Obrona w tym sezonie prezentuje się fatalnie więc może to było by jakieś rozwiązanie.

0

czytelnik
Nie sugeruje się bezpośrednimi meczami tylko rankingiem UEFA który nie jest od tak sobie wymyślany tylko są pewne kryteria zdobywania punktów. Pewnie ja nie przekonam ciebie a ty mnie więc zakończmy ten temat. Możemy wrócić do niego po półfinałach. Jeżeli finał będzie Niemiecki z czystym sercem przyznam ci rację.

0

CZYTELNIK
Fajnie się dyskutuje, szanuje twoją opinię o tym że liga NIemiecka jest najlepsza. Każdy może mieć swoje zdanie. Ale nie rozumiem jak można porównywać zespoły które najprawdopodobniej nigdy ze sobą grać nie będą.

0

czytelnik
I znowu nie masz racji. Ten ranking pokazuje również ile pkt. mają ligi w sezonie 12/13. No i znowu na pierwszym miejscu jest słaba liga Hiszpańska z 17.428 pkt. Druga jest Niemiecka z 16.500 pkt.

Na jakiej podstawie oceniasz zespoły z dołu tabeli? Skąd pewność że Deportivo przegra z Ausburgiem np? Ligi idzie ocenić tylko po zespołach które grają w europejskich pucharach.

0

czytelnik
Nie jestem pewien wygranej Barcy, ale mocną w nią wierze. Odnośnie ligi Niemieckiej i Hiszpańskiej. Zestawienie lig Europejskich według UEFA.
1. Hiszpańska 87.739
2. Angielska 81.963
3. Niemiecka 78.186
Na tym możemy zakończyć temat która liga jest obecnie najlepsza.

0

czytelnik
Mimo wielkiej niechęci do zespołu ze stolicy i Jose potrafię przyznać że ta drużyna ma najlepsze kontry na świecie. Ponieważ Mourinho zawsze uczy tego w swoich zespołach i można powiedzieć że jest od tego specjalistą. Do tego dochodzą znakomici zawodnicy którzy są szybcy i potem każdy róg dla przeciwnika może oznaczać gola dla Realu. Oglądałem kilkanaście meczy Bayernu i to oni zawsze mają piłkę. W zeszłym sezonie się zgodzę że grali więcej z kontry. Ale w tym to drużyna która opiera swoją grę na utrzymywaniu się przy piłce i szybkich atakach. Z nami będą za nią biegać.

0

czytelnik
Zobaczymy kto zagra w finale. Real pewnie spokojnie sobie z BvB poradzi bo jest w dobrej formie. Barca gdy zagra dwa dobre mecze też wyeliminuje Bayern. Moim zdaniem dla nas trudniejszy mecz będzie z Realem gdyż oni potrafią genialnie kontrować i są bardzo skuteczni w obronie. Bayern gra czasami podobnie do nas, lubi mieć piłkę. Ale to jednak my jesteśmy mistrzami w utrzymywaniu się przy niej i nie jestem przekonany czy Bayern sobie poradzi biegając za piłką.

0

Mam nadzieje że w końcu zobaczymy GD w finale. Zeszłoroczna wpadka obydwu Hiszpańskich gigantów była zaskoczeniem. Taki finał wiele by pokazał. Pokazał by kto w tej chwili jest lepszy.

0

Czytelnik
Ale porównanie :D Real przegrał z Bvb bo był w kryzysie na początku sezonu. Malaga walczy w Hiszpanii o miejsce 4 a prawie wyeliminowali byłego mistrza Niemiec. Bayern obecny mistrze wygrywa z 5 Valecnia niesamowite osiągnięcie. Real i Barca mają wielkie doświadczenie z zeszłego roku i już nie będzie tak łatwo, nie będą zmęczeni walką ze sobą. Jestem pewien że BvB polegnie. Real ma zdecydowanie lepszych graczy i jest w gazie. My z Bayernem też powinniśmy sobie poradzić choć mamy zadanie trudniejsze. To Bayern nie jest jakiś genialny w obronie a mecze z nami wygrywa się obroną.

0

Wszystko jedno kto. To 3 silne zespoły i z nikim nie będzie łatwo.

0

Trzeba podkreślić bardzo dobrą grę PSG w tym dwumeczu. Nie spodziewałem się takiej gry a przynajmniej nie w dwóch meczach. I to nie był jakiś autobus tylko dobra. Wielki szacun dla nich i Ancellotiego. Teraz czas na kogoś z Niemiec a danie główne czyli GD będzie w finale :D

0

Liczę na Malagę dzisiaj. Fajnie jakby 3 Hiszpańskie kluby były w półfinale.

0

Trzeba zdać się na lekarzy i wierzyć w awans. Wynik z pierwszego meczu jest dobry więc moim zdaniem nie trzeba na siłę wstawiać Leo od początku,

0

A wiadomo coś czy Leo zagra z PSG. Czy okaże to się w środę ?

0

Dobrze dla widowiska. Źle dla nas bo to genialny obrońca

0

Moim zdaniem zamiast wypożyczać zawodników lepiej jest ich sprzedawać i zachować opcję pierwokupu. W tedy pieniądze spływają do klubu na bieżące wydatki, nie mamy już wielu zawodników. A jak któryś będzie grał dobrze można go odkupić za 2-3 mln więcej niż się go sprzedało. Kwestia umowy. Problem może leżeć w tym że klubów nie będzie stać na to.

0

kra
Nie wiem czy go zniszczy. Moim zdaniem to wybitny trener mimo swoich wybryków. Wydaje mi się, że gdyby ktoś inny był trenerem Realu nadal byśmy ich miażdżyli. Im szybciej odejdzie z Realu tym lepiej dla nas.

0

Prawie nie możliwe. Czemu? Ile miałby kosztować taki transfer. Real pewnie zrobił by wszystko by go nie sprzedać Barcelonie. Więc pewnie jakiekolwiek negocjacje zaczynał by od kwot astronomicznych.

0

Leo pewnie nie ma bo grał tylko 45 min. Śmieszy mnie też pojazdy po Ronaldo. Koleś jest drugim najlepszym piłkarzem świata. Strzela mnóstwo goli a jest tu poniżany bo gra w Realu. Zero szacunku widzę do rywala. Ta 11 jak każda inna. Pewnie każdy inaczej by ją ustalił. Dla mnie nie musi być tam nikogo z Barcy ważne by awansować dalej.

0

Dobrze że to tylko do rozgrzewki bo moim zdaniem są tragiczne.

0

Nie rozumiem was. Czyli 6 miejsce Realu oznacza że grają brutalnie? To co powiedzieć o 3 ostatnich miejscach?

0

_A*E*A_
I po co takie komentarze do napinania się. Real miał trudną grupę i trudnego rywala w 1/8. Nie rozumiem kibiców (Realu, Barcy czy innych klubów) którzy wszędzie widzą kupione mecze. Ja liczę że wszystkie 3 drużyny z Hiszpanii awansują i pokarzą kto teraz dominuje w Europie.

0

dezkrit
Zgadzam się, patrzę na Barcę i nie widzę tam jakiejś wielkiej agresywności. Nie chodzi o koszenie rywali tylko o mocne ruszenie po piłkę. W tym sezonie tylko jeden był taki mecz z Milanem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?