pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dlaczego Alves ??
2
Za co Alves, za nazwisko czy za coś konkretnego ??
1
Ostatnie uwaga bo poza tym wszystko się zgadza - Ronaldo w sezonie 2010/2011 miał 10 a nie 11 asyst i obecnie ma 49 asyst a nie 50. Poza tym super :-)
2
Jeszcze Iniesta zawalił dość dużo przy pierwszej bramce.
3
To Alves upadł przy rzucie rożnym, biegnąc za Ramosem odbił się od Pepe i potem Benzemy. Busquets krył Pepe.
1
Akuratnie w tej sytuacji dostał ruchome zasłonę i dostał biodrem od Pepe i odbił się od Benzemy. Był najlepszym obrońcą wczoraj. A Pepe krył Busquets.
3
Jedynie co do kartki Pique bym się przyczepił. Nie każde zagranie ręką to od razu karny, i nie każde zagranie ręką zasługuje na kartkę. Tu karny być powinien, tylko czy zatrzymanie było zamierzone ? Jeśli było zamierzone to i czerwona by się należała, jeśli nie było zamierzone (Pique sunął wślizgiem i ciężko mu było w tym momencie odciąć sobie ręce) niekoniecznie należała się kartka. Ogólnie sędziowanie bardzo dobre, drobne błędy jak rzuty przyznane nie w tą stronę to się zdarza.
1
A oceny ?? Rozumiem, że jest tak - Nie mamy do Alvesa większych pretensji , zagrał nieźle, nie mamy się do czego przyczepić, ale ocenę damy z przyzwyczajenia poniżej przeciętnej, czyli ocena jak na razie słaba z plusem. Na razie popatrzyłem uważniej na pierwsza połowę - Iniesta w rozegraniu to tragedia, Messi dwie sytuacje zepsuł w ciągu 2 minut. Mascherano jak zawsze niepewnie w polu karnym, Benzema niestety wygrywał a nim większość pojedynków, nawet nie tyle przez wzrost , co przez ustawienie np. 6 minuta.
Zaskoczyło mnie schodzenie dość częste Iniesty na prawą pomoc, chyba nie miał to być element zaskoczenia bo w ofensywie nic nie dał a w defensywie wprowadził burdel.
2
Po części mają co chcieli. Nie chcieli więcej ludzi w redakcji, maja setki felietonów które zalegają bo nie nadążają wrzucać na stronę (rozmawiałem o tym z jednym z redaktorów), sami nic nie napiszą tylko przedruki a z użytkownikami nie za bardzo się liczą.
1
Piszesz że Marcelo miażdżył czasami Alvesa - Marcelo nie wygrał z Alvesem ani jednego pojedynku jeden na jeden, nie wszedł oprócz akcji z bramką do pola karnego. Obejrzałem na razie dokładnie pierwsza połowę. Faktem jest że Marcelo 3 razy dośrodkował i raz Ronaldo z strony Alvesa, z czego jedynie przy dwóch mógłbym uznac że Alves "dał" dośrodkować. Pozostałe sytuacje to dośrodkowanie ale nie z sektoru bocznego na wysokości pola karnego, ale z sektoru bocznego jednak "na wysokości pomocników", jednak jak wiadomo Alves musi ograniac dwie pozycje bo Xavi i w tym meczu Iniesta nie pomagali mu w obronie. Pozatym zaliczył profesorskie odbiory w 2 minucie, 29, 37.40, oprócz tego blokował dośrodkowania Ronaldo w 33, wygrywa pozycję w polu karnym z Ronaldo. W ofensywie nie za bardzo się wykazał, chyba jedną wrzutkę w pierwszej połowie naliczyłem, na pewno napędził akcję z niestrzelona setką Messiego (on zagrywał do Suareza). Chyba miał głównie zadanie defensywne i dość dobrze się z nich wywiązywał.
0
wysłałem
1
Ja też, tylko jak pisałem na barca.com tutaj zliczają wszystko i ogólnie podają jako odbiory, wszystkie te trzy pozycje co pisałem wyżej.
2
i nie popisał się przy pierwszej
2
Na whoscored Alves druga najlepsza ocena w Barcelonie, na większości portalach wychwalany, najwięcej odbiorów w drużynie, nie zawalił przy bramkach, a u nas norma trzeci najgorszy wynik. Pewnie i redakcja swoje do rzuci, tak jak w meczu z Eibarem.
1
Iniesta gra słabo od miesięcy, w tym sezonie zagrał tylko ostatni mecz dobrze. Od marca gra wprost fatalnie. U messiego na razie odwrotnie - raz na kilka spotkań zdarzy mu się słabszy.
1
Nie za bardzo się orientuję czy 8 czy 12. Na barca.com zliczane są wszystkie.
Total Tackles 8
Interceptions 2
Clearances 2
1
Drugi w kolejności u nas to Alves z Suarezem.
1
Zgoda - "Iniesta zawsze był genialny", ale kiedy to było.
1
Nie oglądałem wczoraj meczu bo byłem w pracy, oglądam od wczoraj urywakami, przeanalizowałem głównie sytuacje przy straconych bramach i przeglądam statystyki. Widzę że Alves miał najwięcej odbiorów w całej druzynie, ale nie sposób mi powiedzieć o jakich odbiorach mowa, co zawalił a co zrobił pozytywnego.
1
Douglas 10 X gorszy od Martina ?? Ile meczów Douglasa widziałeś ?? Nie pisze że nie jest gorszy, ale po meczu debiutanckim raczej za wcześnie na jakiekolwiek osądy.
1
Przy pierwszej bramce przy karnym. Było dla mnie zaskoczeniem że zawalił Iniesta, który przeszedł na prawa pomoc a Xavi jak zwykle został na środku. Alves gdy gra Xavi obstawia cała prawą stronę bo Barcelona nie ma wtedy prawego pomocnika. Alves doskakuje do Jamesa a z drugiej linii wbiega Marcelo którego powinien przejąć Iniesta który przeszedł na prawą pomoc i truchta na granicy pola karnego. Alves nie ma szans kryc dwóch i przy biegu z miejsca dogonić Marcelo. Popatrz co przy tej akcji robi Iniesta.
1
Nie napisałem że specjalnie, Alves biegnie za Ramosem dostaje z boku, wpada na Benzeme, tam jeszcze był trzeci zawodnik Realu.
Jak Ci się będzie chciało popatrz na krycie i zachowanie Mascherano przy bramce Atletico Godina gdy Atletico zdobyło mistrzostwo w maju na CN.
Za pepe z tego co widze po powtórkach odpowiedzialny był Busquets
1
Tu nie przewrócił się specjalnie, jak dla mnie dostał tzw. ruchomą zasłonę.
1
To że wygrali nie oznacza że się nie trzęśli. Większość składu Barcelony wygrało ligę mistrzów 2-3 razy, dodatkowo praktycznie tylko 2 osoby były nowe w składzie (Mathieu i Suarez) którzy w tym meczu nie grali źle. Real też jest na etapie zgrania z nowymi zawodnikami.
0
Wrócę do rozmowy jutro. 12 godzin pracy to za dużo.
1
Nie no tu muszę się zgodzić z tą opinią - Alves zero progresu. W pewnym momencie jak ktoś gra dobrze to wystarczy trzymać poziom, tak jak Alves - druga nota za mecz według whoscored.
1
dziwne, że "lamą" nigdy nie nazwiesz innego zawodnika, a może właśnie nie dziwne. Wyzwiska na Alvesa na tym portalu to norma, więc cos tak niewinnego jak "lam" brzmi prawie jak komplement.
1
Poczekasz aż więcej osób uzna jego winię wtedy się do nich przyłączysz ? Na PW pisałeś - sugerowałeś jednak jego winę.
Pewnie winisz go za utratę pierwszej ? Gry krył dwóch zawodników bo Iniesta postanowił przybiec za Marcelo a następnie go odpuścić.
1
Przyznam szczerze, że nie oglądałem całości bo musiałem pracować, teraz oglądam pomału całość. Oglądałem tylko sytuacje w których padły bramki i nie widzę aby Alves zawalił.
1
Co to znaczy hejtowanie Alby i obrona Alvesa ?? Alvesa dość często krytykuję - chociażby za ostatni mecz z Ajaxem - pisałem pod ocenami że ma zawyżoną ocenę, Albe krytykuję a nie hejtuje gdy zawala bramki tak jak z PSG czy Ajaxem.