pax

0

Dlaczego Alves ??

pax

2

Za co Alves, za nazwisko czy za coś konkretnego ??

pax

1

Ostatnie uwaga bo poza tym wszystko się zgadza - Ronaldo w sezonie 2010/2011 miał 10 a nie 11 asyst i obecnie ma 49 asyst a nie 50. Poza tym super :-)

pax

2

Jeszcze Iniesta zawalił dość dużo przy pierwszej bramce.

pax

3

To Alves upadł przy rzucie rożnym, biegnąc za Ramosem odbił się od Pepe i potem Benzemy. Busquets krył Pepe.

pax

1

Akuratnie w tej sytuacji dostał ruchome zasłonę i dostał biodrem od Pepe i odbił się od Benzemy. Był najlepszym obrońcą wczoraj. A Pepe krył Busquets.

pax

3

Jedynie co do kartki Pique bym się przyczepił. Nie każde zagranie ręką to od razu karny, i nie każde zagranie ręką zasługuje na kartkę. Tu karny być powinien, tylko czy zatrzymanie było zamierzone ? Jeśli było zamierzone to i czerwona by się należała, jeśli nie było zamierzone (Pique sunął wślizgiem i ciężko mu było w tym momencie odciąć sobie ręce) niekoniecznie należała się kartka. Ogólnie sędziowanie bardzo dobre, drobne błędy jak rzuty przyznane nie w tą stronę to się zdarza.

pax

1

A oceny ?? Rozumiem, że jest tak - Nie mamy do Alvesa większych pretensji , zagrał nieźle, nie mamy się do czego przyczepić, ale ocenę damy z przyzwyczajenia poniżej przeciętnej, czyli ocena jak na razie słaba z plusem. Na razie popatrzyłem uważniej na pierwsza połowę - Iniesta w rozegraniu to tragedia, Messi dwie sytuacje zepsuł w ciągu 2 minut. Mascherano jak zawsze niepewnie w polu karnym, Benzema niestety wygrywał a nim większość pojedynków, nawet nie tyle przez wzrost , co przez ustawienie np. 6 minuta.
Zaskoczyło mnie schodzenie dość częste Iniesty na prawą pomoc, chyba nie miał to być element zaskoczenia bo w ofensywie nic nie dał a w defensywie wprowadził burdel.

pax

2

Po części mają co chcieli. Nie chcieli więcej ludzi w redakcji, maja setki felietonów które zalegają bo nie nadążają wrzucać na stronę (rozmawiałem o tym z jednym z redaktorów), sami nic nie napiszą tylko przedruki a z użytkownikami nie za bardzo się liczą.

pax

1

Piszesz że Marcelo miażdżył czasami Alvesa - Marcelo nie wygrał z Alvesem ani jednego pojedynku jeden na jeden, nie wszedł oprócz akcji z bramką do pola karnego. Obejrzałem na razie dokładnie pierwsza połowę. Faktem jest że Marcelo 3 razy dośrodkował i raz Ronaldo z strony Alvesa, z czego jedynie przy dwóch mógłbym uznac że Alves "dał" dośrodkować. Pozostałe sytuacje to dośrodkowanie ale nie z sektoru bocznego na wysokości pola karnego, ale z sektoru bocznego jednak "na wysokości pomocników", jednak jak wiadomo Alves musi ograniac dwie pozycje bo Xavi i w tym meczu Iniesta nie pomagali mu w obronie. Pozatym zaliczył profesorskie odbiory w 2 minucie, 29, 37.40, oprócz tego blokował dośrodkowania Ronaldo w 33, wygrywa pozycję w polu karnym z Ronaldo. W ofensywie nie za bardzo się wykazał, chyba jedną wrzutkę w pierwszej połowie naliczyłem, na pewno napędził akcję z niestrzelona setką Messiego (on zagrywał do Suareza). Chyba miał głównie zadanie defensywne i dość dobrze się z nich wywiązywał.

pax

0

wysłałem

pax

1

Ja też, tylko jak pisałem na barca.com tutaj zliczają wszystko i ogólnie podają jako odbiory, wszystkie te trzy pozycje co pisałem wyżej.

pax

2

i nie popisał się przy pierwszej

pax

2

Na whoscored Alves druga najlepsza ocena w Barcelonie, na większości portalach wychwalany, najwięcej odbiorów w drużynie, nie zawalił przy bramkach, a u nas norma trzeci najgorszy wynik. Pewnie i redakcja swoje do rzuci, tak jak w meczu z Eibarem.

pax

1

Iniesta gra słabo od miesięcy, w tym sezonie zagrał tylko ostatni mecz dobrze. Od marca gra wprost fatalnie. U messiego na razie odwrotnie - raz na kilka spotkań zdarzy mu się słabszy.

pax

1

Nie za bardzo się orientuję czy 8 czy 12. Na barca.com zliczane są wszystkie.
Total Tackles 8
Interceptions 2
Clearances 2

pax

1

Drugi w kolejności u nas to Alves z Suarezem.

pax

1

Zgoda - "Iniesta zawsze był genialny", ale kiedy to było.

pax

1

Nie oglądałem wczoraj meczu bo byłem w pracy, oglądam od wczoraj urywakami, przeanalizowałem głównie sytuacje przy straconych bramach i przeglądam statystyki. Widzę że Alves miał najwięcej odbiorów w całej druzynie, ale nie sposób mi powiedzieć o jakich odbiorach mowa, co zawalił a co zrobił pozytywnego.

pax

1

Douglas 10 X gorszy od Martina ?? Ile meczów Douglasa widziałeś ?? Nie pisze że nie jest gorszy, ale po meczu debiutanckim raczej za wcześnie na jakiekolwiek osądy.

pax

1

Przy pierwszej bramce przy karnym. Było dla mnie zaskoczeniem że zawalił Iniesta, który przeszedł na prawa pomoc a Xavi jak zwykle został na środku. Alves gdy gra Xavi obstawia cała prawą stronę bo Barcelona nie ma wtedy prawego pomocnika. Alves doskakuje do Jamesa a z drugiej linii wbiega Marcelo którego powinien przejąć Iniesta który przeszedł na prawą pomoc i truchta na granicy pola karnego. Alves nie ma szans kryc dwóch i przy biegu z miejsca dogonić Marcelo. Popatrz co przy tej akcji robi Iniesta.

pax

1

Nie napisałem że specjalnie, Alves biegnie za Ramosem dostaje z boku, wpada na Benzeme, tam jeszcze był trzeci zawodnik Realu.

Jak Ci się będzie chciało popatrz na krycie i zachowanie Mascherano przy bramce Atletico Godina gdy Atletico zdobyło mistrzostwo w maju na CN.

Za pepe z tego co widze po powtórkach odpowiedzialny był Busquets

pax

1

Tu nie przewrócił się specjalnie, jak dla mnie dostał tzw. ruchomą zasłonę.

pax

1

To że wygrali nie oznacza że się nie trzęśli. Większość składu Barcelony wygrało ligę mistrzów 2-3 razy, dodatkowo praktycznie tylko 2 osoby były nowe w składzie (Mathieu i Suarez) którzy w tym meczu nie grali źle. Real też jest na etapie zgrania z nowymi zawodnikami.

pax

0

Wrócę do rozmowy jutro. 12 godzin pracy to za dużo.

pax

1

Nie no tu muszę się zgodzić z tą opinią - Alves zero progresu. W pewnym momencie jak ktoś gra dobrze to wystarczy trzymać poziom, tak jak Alves - druga nota za mecz według whoscored.

pax

1

dziwne, że "lamą" nigdy nie nazwiesz innego zawodnika, a może właśnie nie dziwne. Wyzwiska na Alvesa na tym portalu to norma, więc cos tak niewinnego jak "lam" brzmi prawie jak komplement.

pax

1

Poczekasz aż więcej osób uzna jego winię wtedy się do nich przyłączysz ? Na PW pisałeś - sugerowałeś jednak jego winę.

Pewnie winisz go za utratę pierwszej ? Gry krył dwóch zawodników bo Iniesta postanowił przybiec za Marcelo a następnie go odpuścić.

pax

1

Przyznam szczerze, że nie oglądałem całości bo musiałem pracować, teraz oglądam pomału całość. Oglądałem tylko sytuacje w których padły bramki i nie widzę aby Alves zawalił.

pax

1

Co to znaczy hejtowanie Alby i obrona Alvesa ?? Alvesa dość często krytykuję - chociażby za ostatni mecz z Ajaxem - pisałem pod ocenami że ma zawyżoną ocenę, Albe krytykuję a nie hejtuje gdy zawala bramki tak jak z PSG czy Ajaxem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?