pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie za bardzo się z Toba zgodzę. w meczu z Elche widzieliśmy identyczna grę bocznych obrońców, porównywalna ilość przejść z obrony do ataku, dryblingów i włączania się w akcje ofensywne. Mieli takie same zadania boiskowe. Alves tylko 2 wrzutki :-). Alves tam nie był skrzydłowym, Rafinha w miare dobrze ogarniał prawe skrzydło.
W meczu z Villareal. nie każ mi sprawdzać, (czyli po raz kolejny oglądać mecz:-)) Alba również często podłączał się do ofensywy. Jednak z tego niewiele wynikało. Miał 4 wrzutki (wszystkie nieudane w tym 3 przejęcia przeciwnika), jednak ważniejsze jest fakt, iż również często podłączał się do ofensywy. jednak jego skrzydło nie wiele wnosiło, oprócz wymienionych wrzutek to po prostu oddawał do tyłu (wbiegał i się cofał). na jego skrzydle widoczny był brak Iniesty z którym dużo lepiej się rozumie niż z Rafinhą i dla tego ta gra tak wygladała.
Co do obrony Alves w każdym ataku pozycyjnym przeciwników ogarniał swoja pozycję, przy kontrach na jego stronę Pique schodził tak jak na stronę Alby Mathieu. Dla gry Alvesa bardziej istotne było iż prawy pomocnik był na swojej pozycji, przez ostatnie 5 lat prawym pomocnikiem był xavi który schodził do środka i powstawała luka gdy Alves szedł do przodu, wypruwał płuca, ale nie zawsze dawało się to ogarnąć, teraz Rakitic w miare trzymał się tej pozycji i to dawało więcej manewrów ofensywnych Alvesowi.
Co do whoscored się zgodzę, jednak analizowałem kilka spotkań w zeszłym roku i niestety nie wyglądało to korzystnie dla polskich oceniających. Jednak wystarczy sprawdzić iż ocenianie whoscored jest odwrotnie proporcjonalne do polskich oceniających. Pewne rzeczy nie widać w statystykach, jednak jakos trzeba zwodników porównywać, wrażenia gry zawodników mogą być subiektywne, statystyki nie.
1
Ofensywna gra bocznych obrońców-ostatnie dwa lata (LaLiga i Liga Mistrzów).
Alves 75 spotkań- 5 bramek, 10 asyst, 97 kluczowych podań, 66 udanych dryblingów
Montoya 33 spotkania – 1 bramka, 5 asyst, 7 kluczowych podań, 28 udanych dryblingów, średnia
Alba 57 spotkań – 5 bramek, 7 asyst, 40 kluczowych podań, 33 udane dryblingi
Adriano 60 spotkania – 10 bramek, 4 asysty, 35 kluczowych podań, 41 udanych dryblingów
Udane dryblingi
Alves - 0,88 na mecz
Montoya 0,85 na mecz
Adriano 0,69 na mecz
Alba 0,58 na mecz
Bramki
Adriano 0,17 na mecz
Alba 0,08 na mecz
Alves 0,07 na mecz
Montoya 0,03
Asysty
Montoya 0,15 na mecz
Alves - 0,13 na mecz
Alba 0,12 na mecz
Adriano 0,07 na mecz
Kluczowe dogrania
Alves – 1,3 na mecz
Alba 0,7 na mecz
Adriano 0,5 na mecz
Montoya 0,21 na mecz
1
Zależy ile będzie grał w lidze hiszpańskiej. Pojawiały się głosy że zarząd chce go sprzedać. Na pewno za dwa lata czeka go nowa umowa. Obecna kończy się za 4 lata. Więc będę chcieli podpisać kolejną, bo bez kolejnej umowy za 3 jak będą go chcieli sprzedać to wezmą dużo mniej kasy a za 4 by odszedł za darmo. Gdyby przedłużyli z nim umowę o następne 2-3 lata i jeszcze pograłby z 6 lat w laLiga to liczba asyst oscylowałaby przy obecnej dyspozycji i braku kontuzji w granicach 160-170.
6
Obecnie wygląda to następująco:
Xavi 104,
Messi 96,
Alves 80,
Iniesta 66,
Villa 65,
Navas 62,
Ronaldo 59
2
To jest twoje zdanie. każdy z obrońców zawalił mniej-więcej równo przy bramkach. a Pique jednak ładnie czyścił na środku obrony, bartrze zdarzały się głupie błędy, podobnie jak Mascherano.
4
jest bardzo wiele koncepcji granic Europy
4
od wielu miesięcy szukałem listy wszechczasów asystentów la liga. niestety musiałem zdać się na siebie. Asysty są podliczane mniej więcej od około 16/17 lat. Wcześniej nikt ich statystycznie nie zestawiał. Część asyst masz podawana przy oficjalnych biogramach, oficjalna strona laliga od 10 lat publikuje asystentów, część wcześniejszych podają najważniejsze portale piłkarskie.
Moje zestawienie wygląda następująco. Dużą część asyst podaje transfermarkt.
Statystyka asyst jest prowadzona od około 16/17 lat. Mi tak się udało znaleźć a długo szukałem.
Obecnie wygląda to następująco:
Xavi 104,
Messi 96,
Alves 80,
Iniesta 66,
Villa 65,
Navas 62,
Ronaldo 59
2
Trenerzy ?? Chyba jeden.
ma inna koncepcję i tyle. A Trance dobrze napisał, nie przeżyjesz dnia bez krytyki Alvesa. klapek nikt nie ma , za dobre mecze się go chwali a za złe krytykuje, a ty czy gra dobrze czy źle i tak go hejtujesz.
3
Nie rozumiem po co podają asysty , skoro nie podają jakie rekordy może pobić względem asyst.
Dla uzupełnienia - brakuje mu 8 asyst do zostanie liderem wszechczasów laLiga w asystach , chyba że xavi jeszcze coś zaasystuje :-)
8
Kto docenia a kto nie Daniego Alvesa ?
Ocenianie Alvesa
W tym sezonie redakcja już bardziej obiektywnie patrzy jak na razie na spotkania, bo w zeszłym sezonie włączała się w hejtowanie tego zawodnika. Od ponad roku trend hejtowania Alvesa w ocenach i opisach redakcji został zatrzymany, jednak to co już się napisało, zostało w głowach użytkowników, którzy powtarzają te bzdury wypisywane przez kilka miesięcy wcześniej.
Oceny obrońców z whoscored za poprzedni sezon ligowy 2013/2014
Pique 7.5
ALVES 7.31 (drugi z obrońców)
Bartra 7.3
Alba 6.95
Oceny redakcji fcbarca 2013/2014
Bartra 6.8
Alba 6.0
Pique 5.7
ALVES 5.5 (najgorszy z obrońców)
Statystyki ocen obrońców za dotychczasowe (2) mecze sezonu
Oceny prestiżowego portalu whoscored z którego portal fcbarca.com bierze statystyki:
ALVES 7.4 (najlepszy z obrońców)
Alba 7.37
Pique 7.03
Barta 6.28
Oceny redaktorów strony fcbarca.com
ALVES 6.75 (najlepszy z obrońców)
Alba 6.5
Barta 6.0
Pique 6.0
Oceny userów fcbarca.com
Alba 6.75
Bartra 6.0
Pique 6.0
ALVES 5.75 (najgorszy z obrońców)
Nie zaprezentowałem tylko oceny Mascherano który miał obniżoną ocenę za czerwona kartkę i nie za bardzo dawało to podstawy do porównania.
Oceny skomentujcie sobie sami. Tu nie ma mojej interpretacji.
2
A ty już potrafisz ??
0
Wciąż czekam na odpowiedz pod wczorajszym postem
1
w obecnej formie ?/ W ostatnim meczu drugi po Messim najlepszy zawodnik.
3
Co ma święto narodowe do państwa ? Nie trzeba mieć państwa aby obchodzić święto narodowe. Gdyby było państwo byłoby to święto państwowe. Skoro wielu Katalonczykow uważa się za naród to i mogą obchodzić święto narodowe.
1
Nie no co TY :-)
Studentami/studentkami się nie martwię :-). nie pierwsza i nie ostatnia kampania wrześniowa :-), w sumie jeszcze tydzień i koniec sesji i nowy rok akademicki.
A co Tartaru, to każdy ma swoje grzechy i grzeszki :-)
Pozdrawiam
1
nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie napisałem nie krytykować, ale nie bluzgać i nie kłamać w komentarzach.
nie wiem czy to podpucha co piszesz.
Alves - wypisałeś same kłamstwa, może oprócz wypowiedzi do prasy. Piszesz, że większość wrzutek ma w trybuny - rozegrał 3 mecze , (2laliga i 1 presezon) ile miał wrzutek w trybuny ? Piszesz, że słabo broni - zawalił więcej od innych w tym lub poprzednim sezonie ?
Messi - nazywanie Messiego arogantem jest smieszne, gdzie on się zachowuje arogancko ?? Czy Messi prosił o podwyżkę ?/ To Rossell zanim podpisano umowę, stwierdził ż e najlepszy piłkarz świata powinien zarabiać najwięcej. Dołek formy u Messiego to szczyt formy 99,99 piłkarzy na świecie.
Mathieu - oprócz przykładu najmłodszym, nie widzę tu związku palenia do poziomu gry, jeżeli wydolnościowo się sprawdza, a ostatnie mecze to pokazały.
itd...
Tu nie chodzi o krytykowanie ale o bluzganie
1
tzn. ??
Nie, nie popraweczka, mam deadline tzn. miałem przedwczoraj. Muszę skończyć pisać artykuł z zupełnie innej tematyki.
A kampania wrześniowa jeszcze trwa, ale ja z tej drugiej strony biurka :-)
1
Woń to inaczej zapach. O czym Ty piszesz ?? Na jaką stronę Realu ??
1
na mnie i tak Tartar czeka... :-)
2
Czytam czytam
Chętnie cos napisze, tylko czas.
Może pod koniec tygodnia, na razie musze pisać teksty z innej tematyki :-)
Nic nie będę tłumaczył :-)
2
Destro, el Dominatore, LioNey99, kondziu=barca, radeknyc1
Powiem tak, zaatakowaliście mnie, ale chyba nie doczytaliście mojego wpisu.
Czy naprawdę waszym celem w życiu jest wyzywanie zawodników Barcelony ?? Nigdzie nie napisałem, aby ich nie krytykować, sam się tego domagam. Napisałem tylko aby ich nie bluzgać, nie wyzywać. Wy zaatakowaliście ten wpis.
Naprawdę tak wam zależy na wyzwiskach wobec piłkarzy, co jest wbrew regulaminowi, ale mniejsza o to. Po to jesteś cie na tym forum, aby wylewać pomyje na piłkarzy, wyzywac ich od najgorszych, życzyć im kontuzji ??
Zastanówcie się czasem, nad waszymi wpisami.
Czemu nie napiszecie do redakcji, aby dla was zmieniła regulamin i pozwoliła na totalne wyzwiska, może zrobicie konkurs na najgorsze wyzwisko dla piłkarza?
Napisałem, aby nie obniżać i tak niskiego poziomu komentarzy bezsensownymi wyzwiskami, wy zaatakowaliście mnie za ten wpis. Sorry, ale to nie mój poziom, jak wam to sprawia zadowolenie to bluzgajcie, ja i tak będę starał się z tym walczyć. Chciałbym aby to miejsce w miarę możliwości stanowiło plac do wymiany poglądów, krytyki, ale wy wolicie aby było miejscem chamstwa i wyzwisk, a teraz nawet tego za wszelka cenę bronicie.
Wymieniłem 9 postaci dość często hejtowanych, wy doczepiliście się do jednej, ja nie mam kompleksu Alvesa, widać że niektórzy z was mają.
0
A czy ja napisałem że dzisiaj?
Jakby było ci było szkoda na mnie klawiatury to byś nie pisał.
logiczne :-)
2
"Polecenie od destro to jak minus."
Dobre :-)
0
Tylko obrażać potrafisz, piszesz o mnie a nie o newsie czy moim wpisie. Naprawdę trudno sklecić kilka zdań popartych argumentami, a nie wyzywać , pisać o nienawiści ?
3
Po raz pierwszy cos napisałeś.
I o to właśnie chodzi i o to apeluję. Z pierwszą częścią się nie zgadzam z drugą całkowicie zgadzam.
Hejter dla mnie to jest ktoś komu nienawiść do zawodnika przysłania jego grę, on krytykuje takiego zawodnika zawsze - czy gra czy nie, czy gra dobrze czy źle. Można kogoś lubić lub nie, nawet nie wymagam obiektywizmu, ale wymagam aby nie kłamać gdy się pisze o kimś, a tu to kółko różańcowe robi to nagminnie.
Z drugą częścią się zgadzam - krytykuj kogo chcesz i pisz za co. O to właśnie chodzi, pisz że Alves gra słabo bo...., że Messi gra słabo bo... że Zubi jest do wymiany bo.... Tutaj jednak są same wyzwiska i nic więcej i z tym walczę.
Jak ktoś zasługuje na krytykę to pisz ile dusza zapragnie, co tylko oznacza że jesteś sercem za klubem. jeżeli hejtujesz, wypisując kłamstwa o zawodnikach to znaczy że masz klub w dupie.
1
A coś w związku newsem albo z moim wpisem ?? Próbujesz mnie atakować nawet pisząc o mnie Antoś czy pokazując jakieś zdjęcia. To tylko pokazuje brak jakichkolwiek argumentów w dyskusji, zawsze wykazywałem twoje kłamstwa i przekłamania, teraz już nie skupiasz się na zawodnikach, Barcelonie tylko na mnie. Pokazuje to twoją małostkowość i infantylizm.
2
Odpowiem do tego konkretnego przykładu który podałeś bo zawsze podaje konkretne przykłady.
1. Czy śpiewał przez te kilkanaście sekund w czasie treningu lub w czasie meczu, że go krytykujesz, iż w pokoju hotelowym sobie śpiewa a nie skupia się na grze ? To jest Twoja krytyka, oczywiście dla mnie pozbawiona sensu, bo jak można zarzucać brak skupienia się na grze w trakcie wolnym od meczu czy treningu? Przy goleniu tez nie może sobie nucić. Ale to jest krytyka z którą polemizuję.
2. Destro przy okazji tego newsa pisał że robi z siebie pajaca - to hejt czy krytyka potwierdzona argumentami natury piłkarskiej ?
I tu jest ta różnica.
Zauważ, że ten watek rozpocząłem z apelem o nie wyzywanie a nie że nie można krytykować. Potem zleciała się hejterka z pretensjami jak to, o czym ja piszę, wyzywać nie można ?? Przecież to cel w życiu.
0
Z Albą ?? Zauważ Ty narzucasz tematykę dyskusji. Ja dałem apel o nie wyzywanie - wy piszecie tylko o Alvesie a teraz chcesz abym pisał o Albie.
Jakiego jadu ?? czy ja kiedyś hejtowałem Albę ?? Wymyśl cos jeszcze, aby ukryc swoja nienawiść do Alvesa. Nienawiść to bardzo mocne uczucie, nie rozumiem jak można go żywić do osoby której się nie zna i która nie wyrządziła ci szkody.
2
Oj Hejterku. jak zwykle brakuje ci argumentów więc wyzywasz.
O twoim stosunku do Alvesa nie ma co pisać, wszyscy znają Twój wpis: ""O mojej nienawiści do Alvesa to mógłbym książkę napisać....nie życzę nikomu nic złego ale kontuzja /zawieszenie Alvesa to najlepsze WZMOCNIENIE jakie może być! ... Najgorszy piłkarz Barcelony "EVER"!"
Więc, jakby nie grał i tak będziesz go wyzywał, bo taki jesteś. Teraz mnie porównujesz do jakiś kosmicznych postaci, mogłeś jeszcze dać zdjęcie Hitlera, Mao, czy kogoś tam jeszcze. Argumentów nie ma, więc ratujesz się tego typu wstawkami.
2
Jak widzisz już masz polecenia od chłopaczka z kółka różańcowego.
Odpowiedz mi na jedno - rozpocząłem wątek aby nie wyzywać piłkarzy Barcelony i to wszystkich, Ty zszedłeś na wątek Alvesa. Kto ma jakiś kompleks ??
Wszyscy wiemy, że zaraz skończysz rozmowę, jak zawsze bo z argumentami u ciebie krucho.
Piszesz "mój Alvesek" Ty chciałbyś go widzieć rozebranego pod prysznicem. Dziwne.