- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1598 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
14 odpowiedzi
partymaker
6
Ludzie narzekają, że Alvarez to nie jest rozwiązanie i zbawienie po czym w tym samym poście... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1598 Culés
1
A jeszcze co do tych odszkodowań, to oczywiście trudno powiedzieć, ale wydaje mi się, że nie są one wyższe, niż pensja, gdyż byłoby to kompletnie bez sensu.
Skoro więc klubu nie stać na pensje, to lepiej zaryzykować i rozwiązać kontrakt, niż trzymać piłkarzy na trybunach.
0
@Kettger No jak bez sensu, właśnie miałoby to sens. Nawet odszkodowania byłyby wyższe niż pensje. Umowa to poważny dokument którego trzeba się trzymać
0
@Kettger Niby tak ale taki Pjanic to by kosztował z 40 baniek jak on ma kontrakt aż do 2024.
1
@Janas11224 Podpisywałem już różne umowy i w żadnej nie było kary za zerwanie wyższej, niż opłata. Obie strony muszą mieć możliwość rozwiązania, inaczej jedna będzie mogła olewać temat i nie ponosić konsekwencji.
1
@Kettger nikt z nas nie miał przyjemności podpisania umowy z Bartomeu hehe.
A tak na poważnie to co innego umowa o pracę a co innego umowa sportowa w formule kontraktu menedżerskiego, gdzie taki elementy są indywidualnie negocjowane.
Ja np mam kontrakt na 3 lata z pracodawca który jest klubem piłkarskim i mi gwarantuje wypłacenie rocznej pensji w przypadku zwolnienia, ale zerwanie z mojej strony jest nawet bardziej kosztowne. Pośrednio można oczywiście wszystko negocjować, ale zakładam że w przypadku piłkarzy jest podobnie - wszystkie elementy związane ze zrywaniem kontraktów pewnie indywidualnie zostały określone. Niestety my teraz możemy tylko gdybać co Bartomeu po zapisywał w kontraktach zawodników.
0
@JarekS "ale zakładam że w przypadku piłkarzy jest podobnie" tak, ty tylko zakładasz albo opierasz się na audycjach radiowych, a podobno siedzisz od lat w tym biznesie i powinieneś się lepiej znać
0
@forest tak zakładam i nie generalizuję. Klasycznie w umowach piłkarskich zawierane są odpowiednie klauzule w temacie rozwiązywania umów przez którąkolwiek że stron w ostatnich latach, ale na przykładzie Barcelony niewiele możemy powiedzieć, gdyż niekompetentni ludzie zarządzali klubem i nie wiesz jakie klauzule zostały powpisywane do kontraktów lub nie.
Niewątpliwie kluby zabezpieczają się przed wykupywaniem kontraktów i często koszt rozwiązania kontraktu dla zawodnika pokrywa się z oficjalną kwotą wykupu, ale rozwiązywanie kontraktów że strony klubów rzadko kiedy przewyższa pensję do końca kontraktu zawodnika.
PS: wyczuwam nieco pogardliwy ton twoich komentarzy wobec mnie - to nie fajne, szczególnie że nie piszę komentarzy o promocjach w Biedronce czy nie pytam się jakie tampony są najlepsze, a piszę merytorycznie. To że od lat siedzę w tym biznesie nie oznacza że będę odpowiadał na każde januszowe zapytanie jak to.