- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1224 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
66 odpowiedzi
Ilka
7
A po ciężkiej pracy dobry lodzik :) https://zapodaj.net/images/a19fde8b97e2d.jpg
25 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1224 Culés
7
Niedoceniani Egipcjanie:
https://zapodaj.net/147b1df9a3a9b.jpg.html
@Barca1992 @tomek8756
0
@Kgorecki2500 tu nie ma co doceniać, egipcjanie nie mogli zrobić piramid bo jest to matematycznie niemożliwe
1
@Kgorecki2500 Egipcjanie wyprzedzali Europejską kulturę o przynajmniej jeden wiek moim zdaniem.
0
@Wojcio Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
https://www.brown.edu/academics/archaeology/sites/academics-archaeology/files/publication/document/Rigby2016.pdf
1
@Majkel34 @don'T.R.I.P.e
Piramida Cheopsa ma około 2,3 miliona bloków - oznacza to że aby wybudować ją przez 20 lat, należalo kłaść jeden co jakieś 4,5 minuty. To przy dzisiejszej technologii byłoby trudne, a co dopiero 4,5 tysiąca lat temu. Już nie wspominając o tym, że te bloki trzeba przetransportować... A do tego dochodzą przecież problemy z utrzymaniem wydajności,czy wzrostem wysokości. A aby ludzie postawili coś wyższego, trzeba było czekać ponad 3800 lat
1
@don'T.R.I.P.e @Pressinho i Egipcjanie nie mogli budowac gdy wylewal Nil czy cos w ten desen. Kiedys sie tym interesowalem
0
@Pressinho Faktycznie brzmi to nieprawdopodobnie ale nie jest nie możliwe. Jakiś czas temu archeolodzy odkryli system równi/ramp i słupków oraz fakt że pchając te ogromne bloki podlewali piasek w odpowiedni sposób tak że tarcie było drastycznie zmniejszone.
0
@don'T.R.I.P.e No to chyba jedyna możliwość żeby umieszczać bloki na dużych wysokościach. Ale pytanie czy byliby w stanie utrzymywać aż tak dobrą wydajność a co więcej jak przeskoczyli kwestie logistyczne. W końcu surowce na tak duży projekt trzeba by było dostarczać z całego kraju. Jedyna opcja to transport wzdłuż Nilu, co jednak nie zawsze było możliwe. Można zatem założyć że zdarzały się przerwy wynikające z braku materiałów, co jeszcze bardziej ogranicza czas jaki mieli Egipcjanie.
1
@Pressinho To prawda i dlatego do dzisiaj jest to tajemnica jak to dokładnie zrobili.