- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1534 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
147
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1534 Culés
4
Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) chce uprawnienia do zamiany - mocą decyzji administracyjnej - umowy cywilnoprawnej czy samozatrudnienia w etat - donosi poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Nie wiadomo jednak, czy do tego pomysłu przychyli się Sejm. Podobny projekt ustawy właśnie został negatywnie oceniony przez rząd.
Via:gazeta.pl
Pomysł coś dziwny moim zdaniem
@Kgorecki2500 @Barca1992
0
@tomek8756 Przecież to rozwiązanie jest już od wielu lat postulowane. Pomysł świetny, bo pozwoliłby chociaż zacząć udawać, że się próbuje walczyć z patologią na polskim rynku pracy.
0
@Persyfl ??? A może jeszcze niech Państwo z góry określa wysokość wynagrodzenia w firmach, a resztę pieniędzy zabiera dla siebie. Należy zwalczać patologie na rynku pracy. Skoro samozatrudnienie jest patologia to jak ktoś zarabia na umowie o prace 30 tysi to tez jest patologia bo dlaczego nie? Powinni zarabiać wszyscy 5000 i koniec.
0
@albi Państwo określa płacę minimalną :D
"Skoro samozatrudnienie jest patologia to jak ktoś zarabia na umowie o prace 30 tysi to tez jest patologia bo dlaczego nie?"
To już nawet nie równia pochyła, tylko skrajny odczapizm.
Op niezbyt ściśle napisał. PIP nie tyle zmieniałby umowy, co stwierdzał istnienie stosunku pracy, jeśli takowy miałby miejsce. Nic by nie zmieniał tam, gdzie umowa cywilno-prawna ma uzasadnienie. Do tej pory robił to sąd, więc śmieciówkowy rynek pracy kwitł. Jeśli to wejdzie w życie, to przynajmniej będzie jakiś bat na Januszy biznesu i wiele branż się może w końcu ucywilizuje. Chodzi po prostu o danie PIP narzędzie do egzekwowania istniejącego prawa.