- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 986 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
TR3YWAY
0
Pojechałem sobie wieczorem po lody. Zahaczyłem o najbliższe miasto, coś dużo ludzi na... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 986 Culés
18
Z racji tego, że zbliżają się święta to ciekawostka:
W czasie I wojny światowej (1914 rok) na froncie zachodnim w okolicach miasta Leper doszło do tzw. "Rozejmu Bożonarodzeniowego". Było to nieformalne zawieszenie broni pomiędzy oddziałami wojsk Ententy a żołnierzami niemieckimi (z inicjatywy Niemców). Udekorowano okopy lampkami i ozdobami bożonarodzeniowymi, śpiewano wspólnie kolędy, dawano sobie prezenty i składano sobie życzenia. Wspólnie również pochowano towarzyszy broni. Oprócz zwykłych żołnierzy w późniejszym czasie dołączyli oficerowie. Niemcy sprezentowali Brytyjczykom beczkę piwa a jeden z brytyjskich oficerów podarował im pudding śliwkowy. Rozegrano nawet mecz footballowy zakończony wynikiem 3:2 dla Niemiec. Niestety taki stan nie mógł trwać wiecznie i żołnierze w końcu wrócili do wojennej rzeczywistości.
W późniejszym okresie oficerowie, którzy niechętnie patrzyli na bratanie się swoich żołnierzy z wrogiem zarządzali na czas świąt ostrzał artyleryjski.
@tomek8756 @Barca1992 @macio_944 @Ojciec5tkidzieci
3
@Kgorecki2500 Niesamowite i piękne wydarzenie. Niestety niezbyt się spodobało oficerom, którzy zadbali by do takich akcji już nie dochodziło. Jest taka reklama Sainsbury, w której na tym bazowano. Fantastyczna i polecam zobaczyć sobie na yt. Swoją drogą... Wszystko zaczęło się od rywalizacji na śpiewanie kolędy "Cicha noc". Jedni zaczęli w swoim języku i drudzy nie mogli być gorsi. Historia jest czasami niesamowita :)