- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1408 Culés
Gorące dyskusje
Bykunn
1
@ProMILs xD jak mówię za dużo filmów oglądacie. Ale ok wiem że ja nikogo nie przekonam
72 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1408 Culés
4
Silna armia jest ważna, ale pod jednym warunkiem - że jest to naprawdę silna armia. A my takiej ani nie mamy, ani nie będziemy mieć. Skoro teraz wg oficjalnych testów w razie ataku Rosjan na Polskę bylibyśmy się w stanie bronić 3 dni zanim Rosja zajmie Warszawę, to nawet jeśli podwoimy siłę armię to co to zmieni? 6 zamiast 3 dni? No to jest śmieszne. Przede wszystkim trzeba dbać o dobre stosunki z pozostałymi członkami NATO, bo tylko NATO jest nas w stanie uratować w razie takiej wojny. Jednakże w najbliższym czasie nic takiego nie będzie miało miejsca. Putin Polski nie zaatakuje. Gorzej jeśli w przyszłości pojawi się jeszcze większy rosyjski "dyktator", lecz to tylko gdybania co do dalekiej przyszłości. A nikt inny nam nie jest w stanie zagrozić w obecnych czasach.
4
@TheNekro94 trzeba wzmacniać armię ale powszechny pobór to tak jak łatanie dziur w drodze plasteliną
0
@TheNekro94 Trzeba przede wszystkim inwestować w technologię. IMO nie wiem, czy najlepszym ruchem nie byłoby przejście w chińską strefę wpływów. Bylibyśmy chyba pierwsi w Europie o tak szerokiej współpracy z Chinami. Miałem nadzieję nawet jak Morawiecki cisną ten Jedwabny Szlak.
To byłoby coś, co mogłoby nam pozwolić przetrwać. Oczywiście dalej mieć niezależność, ale taki mocny sojusz to jest coś, czego Polska potrzebuje. Ani na UE, ani na Rosję, ani na USA nie ma co liczyć. Każdy by nas poświęcił. Chiny mają trochę inną mentalność. Ale to mówię. Takie gdybanie.
Natomiast na pewno należy inwestować w technologię w wojsko. Drony, androidy, etc.
1
@TheNekro94 Bo tu nie chodzi o podwajanie armii, ale o zbudowaniu zdolności. Armia dzisiaj musi być nowoczesna i dobrze uzbrojona. Musi mieć amorficzny system dowodzenia i sensory itp. Mamy na to pieniądze, ale dalej nie mamy myśli i chęci. A szkoda, bo gdybyśmy mieli armię z prawdziwego zdarzenia, to inaczej widzieliby nas Rosjanie i nasi sojusznicy.