- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1100 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
11
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
30 odpowiedzi
Kessie
18
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1100 Culés
4
Apropo naszego niewątpliwego sukcesu w postaci awansu.
Znowu słysze takie głosy i zastanawiam się - czy Polacy kiedykolwiek przestaną powtarzać że Polska Reprezentacja nigdy nie będzie grała ładnego futbolu i że my nie jesteśmy stworzeni do gry kombinacyjnej?
Po każdym sukcesie gdzie wygrywamy brzydko ale na ambicji powtarza się to jak mantre.
Powtarza się to jakby nam Bóg z nieba powiedział że my jesteśmy Polakami a nie Hiszpanami i mamy grać brzydko.
Tymczasem to bazowanie na ambicji i niczym więcej to wynik zaniedbań w Polskim systemie szkolenia piłkarzy i przede wszystkim trenerów. To tragiczne zarządzanie Polskimi klubami gdzie jeden klub wciągu sezonu potrafi mieć 5 trenerów. Gdy nam nie idzie to wytykamy to palcem ale jak coś się nam uda to nagle zamieniamy to w jakiś narodowy atut.
Kilkadziesiąt lat temu w głębokim komunizmie mieliśmy więcej dobrych technicznie piłkarzy niż obecnie.
Mam co do tego taką teorie że było tak dlatego że grali za młodego na blokowiskach i innych klepiskach i tam żaden trener do nich nie wołał żeby nie przekładali a teraz od małego chodzą do tych szkółek to robią z nich inwalidów technicznych.
3
@don'T.R.I.P.e Tak jest, dlatego było tylu wybitnych technicznie Argentyńczyków czy Brazylijczyków, bo oni po prostu kopali na ulicy czy na plaży i nikt ich nie ganił "ale nie kiwaj się, wycofaj bezpiecznie i potem laga!". Takiego nieokrzesanego technika później można nauczyć taktyki i zrobić z niego dobrego piłkarza, ale odwrotnie to już nie jest tak łatwo.
0
@don'T.R.I.P.e ale tak patrząc na wczorajszą pomoc - dawno nie graliśmy tyloma pomocnikami środkowymi, którzy są naprawde dobrze wyszkoleni technicznie (Moder, Bielik, Zielu i Szymański). Nie licząc Góralskiego to nie było się czego wstydzić - poza tym po drugiej bramce bardzo przyjemnie się oglądało Polaków z piłką, co jest raczej rzadko spotykane
0
@jareksk100 Zgadzam się że wyglądało to najlepiej od dawna pod tym względem ale mimo to momentami Szwedzi wyglądali przy nas tak samo jak Szkoci czyli jakby urodzili się w Hiszpanii.