- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1299 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
5
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1299 Culés
0
Swoją drogą, niesamowite jest to, jak pozostałe części odbiegają od tego co było w książce. W pierwszej części, w filmie starano się dokładnie odwzorować wydarzenia z książki, ale już w następnych częściach, zaczęto odchodzić od tego. Nastrój stawał się coraz bardziej ponury, a z wesołych dźwięków, jakie towarzyszyły nam w pierwszym filmie, przeszliśmy na smutne. Warto zaznaczyć, że niemal w każdej części był inny reżyser. Początkowo klimat w następnych częściach nie miał być aż tak ponury, ale to późniejsi reżyserowie postanowili pokazać coś mroczniejszego, co spowodowało, że zaczęto coraz bardziej odchodzić od książki.
1
@Sau_Ron Nie do końca. Klimat książek też się zmieniał na bardziej mroczny. One dorastały razem ze swoimi czytelnikami i to było w nich genialne.
1
@Sau_Ron Ale trzeba przyznać że książki jednak też robią się mroczniejsze. "Rosną" razem z czytelnikami ;) (przynajmniej ze mną rosły).
A co do trzymania się to jest jakaś taka maniera, GoT też pierwszy sezon słowo w słowo z książką (z koniecznymi skrótami), a potem gunwo
2
@osa91 @Bykunn Tak, oczywiście, ale mi chodzi o to w tym odbieganiu, że wiele, naprawdę wiele wydarzeń z książki zostało kompletnie zmienione. Tylko pierwsza część HP (film) jest dokładnym odwzorowaniem.
Książki również stawały się coraz mroczniejsze, ale jednak uważam, że nie aż tak, jak przedstawiono to w filmach, oprócz oczywiście ostatniej części :)
1
@Sau_Ron To prawda i też widać to co pisałeś czy zmianę reżysera na trzecią część filmu. Tutaj klimat dziecięcy, ale i noszenie szat itd. A potem już normalnie ciuchy, bardziej młodzieżowa treść, no i coraz więcej nieścisłości. Ale jednak i tak trzeci film, dla mnie top