- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1270 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Roobo
9
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Bykunn
0
@sokot ja mam serdecznie w nosie czy go uwalą czy nie. Jedno plemię i tak wie swoje a drugie wie... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1270 Culés
4
Okrutne czasy. Aktualnie koszt domku jednorodzinnego lub mieszkania z wyposażeniem w nowym budownictwie to koszt koło 700k. Ciężko ludzi na to stać.
Przy zarobkach 5-6k na osobę to ciężko temat nawet w dwójkę. Odłożenie takiej kwoty trwa latami.
A ryzykowanie z kredytami? Mhmm oddasz prawie 2x tyle.
Mimo wszystko wyjazd na zachód to chyba najbardziej rozsądna opcja chociaż nie jest już tak kolorowo jak kilka lat temu.
1
@Criss18Barca i na zachodzie rozumiem po roku będziesz miał taki domek / mieszkanko?
6
@Survier Nie będziesz miał. Myślę że to proces około dwukrotnie szybszy niż w Polsce czyli jakieś 7-8 lat. Chociaż ja już powoli na wyjazd robię się stary, za bardzo ten kraj kocham.
5
@Criss18Barca kiedys ludzie budowali inaczej . Kupili działke ,za pare lat postawili systemem gospodarczym dom w stanie surowym . Odczekali nastepne 2-3 lata i jak mieli pieniadze dokończyli budowe .
Teraz ktoś zarabia 10tys ,idzie po kredyt , kupuje nieruchomośc gotowa do zamieszkania i myśli że podoła w spłacie rat, nie przewiduje że przez jego następne 30 lat życia aż tak duzo może się zmienić
0
@darek60 Dokładnie ludzie za bardzo patrzą co jest teraz. Ja gdy podejmuje decyzje w swoim życiu zawsze biorę pod uwagę dobry scenariusz i niestety też ten czarny. I trzeba gdzieś po środku się spotkać
Z drugiej strony kto nie ryzykuje..
0
@Criss18Barca ale masz świadomość ze jak nie mieszkasz w jakims duzym osrodku to takie zarobki to marzenie. Okolo 60-70% polakow zarabia 3000-3500 netto. 6 k netto na osobe to malo, ktory zarabia.
A na zachod jak nie znasz jezyka to szkoda jechac. Najgorsza robota, najnizsza stawka.
0
@Criss18Barca ja już wynajmuje 10 lat i oszczędzam z kobitą ^^ Polecam, dzięki temu można bez kredytu coś kupić.