- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 651 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Ilka
6
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 651 Culés
0
Co było przed Wielkim Wybuchem, który doprowadził do powstania wszechświata jaki znamy?
Najprawdopodobniej to źle postawione pytanie, bo nie było czasu, a zatem nie istniało "wcześniej"
4
@Comentateiro taka odpowiedź nie jest niestety satysfakcjonująca dla każdego kto się nad tym zastanawia. Pytanie może nie brzmieć "co było przed?" tylko "co było przyczyną?"
1
@Comentateiro Panie - tego to ludzki rozum nie pojmie. A juz na pewno na trzeźwo tego nie ogarnie.
0
@Comentateiro Jeżeli chodzi o przyczynę to wierzący mówią na to Bóg, a nauka mówi "jeszcze nie wiem". Opinia zależy od tego czy jesteś ateistą czy wierzącym.
0
@arasz1819 @Comentateiro obaj macie trochę racji. Tak naprawdę ten "wielki wybuch" to początek wszystkiego i nie powinno się zadać pytania co było przed nim, bo kiedys trzeba skończyć, bo można zadać potem pytanie co było przed tym, zanim stał się wielki wybuch? Tak samo jest z Bogiem. Jak powstał Bóg? Kto go stworzył? Kto stworzył tego, kto stworzył Boga? Itd...
0
@arasz1819 Niekoniecznie nawet pytanie o przyczynę musi być prawidłowe. Jedna z teorii mówi o samoistnym, bezprzyczynowym przejściu z jednego stanu do innego, w którym została zachowana ta sama zasada pewnej równowagi.
Czasami wydaje mi się, ze nasz klasyczny aparat pojęciowy może być błędny do opisu tego rodzaju zdarzeń. Wielkie wydarzenie jakoś ogarniamy naszymi małymi rozumkami, a może to wszytko są kompletnie nietrafione pytania.
0
@arasz1819 A technicznie rzecz biorąc, nie ma przeszkód, żeby przyczyna chronologicznie była późniejsza niż skutek :)