- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1153 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1153 Culés
18
Witam i zapraszam do kolejnego odcinka cyklu "Historia kilku rzeźb"
10/50
https://sworld.co.uk/img/img/154/photoAlbum/57623/originals/0.jpg
Dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć jedno z moich ulubionych dzieł współczesnego rzeźbiarstwa a mianowicie "Wolność" autorstwa rzeźbiarza greckiego pochodzenia Zenosa Frudakisa. Przedstawione postacie ewoluują w wewnętrznym rozwoju, wyłaniają się z murów przedstawiając każdy etap samorozwoju. Mimo, że rzeźba przedstawia cztery postacie, jak łatwo się domyślić jest to jeden i ten sam mężczyzna, który z czasem dojrzewa, rozwija się, uzyskuje tytułową wolność. Bardzo zastanawiające są twarze umieszczone jakby obok walczącej ze sobą postaci, w mojej opinii jest to symbol gapiów, którzy sami nie są w stanie nic zrobić ze swoim życiem, tylko patrzeć na innych, walczących o swoją wolność. Rzeźbę możemy podziwiać w Stanach Zjednoczonych a konkretnie w Pensylwanii.
Autor dzieła opisał je w ten sposób: "Chciałem stworzyć rzeźbę, na którą prawie każdy, niezależnie od pochodzenia, mógłby spojrzeć i natychmiast rozpoznać, że chodzi o ideę walki o uwolnienie. Ta rzeźba opowiada o walce o osiągnięcie wolności poprzez proces twórczy”.
Wołam: @LS @VamosRakieta @Muszynianka @AleksanderFCB @JimMorrisonFCB @FrankliN7 @baster82 @matirix20 @MesQueUnClub_87 @Colon
Jeśli ktoś chce być wołany do nowych odcinków, proszę o wiadomość.
1
@Rastafarnianin mi to przypomina rozstrzelanie