- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1662 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
134
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1662 Culés
4
[Polityka, Sondażownie]
Dużo ostatnio wrzucamy tutaj sondaży.
Polecam zobaczyć jak to było 4 lata temu i kto najlepiej przewidział wyniki wyborów:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyniki-wyborow-ktory-sondaz-najlepiej-je-przewidzial/k8s500v?utm_source=wykop.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2
Jak widać jest tak, że Kantar, Estymator,Indicator oraz Pollster były najbardziej dokładne.
Lista obecnych sondaży:
https://ewybory.eu/sondaze-europa/polska/
@osa91 @arasz1819 @barcelonaLM @draxidox @GeneralXavi @mekston @tomek8756 @Kgorecki2500 @Comentateiro @Kondziubarca
0
@michal26 Ja totalnie nie wierzę sondażom, bo one są robione na zamówienie żeby zachęcić lub zniechęcić wyborców. Nie ma w nich ani odrobiny prawdy :) a raczej jest właśnie odrobina, bo różnią się zwykle od rzeczywistości o te kilka procent... Kilka kluczowych procent
1
@osa91 no jak widzisz w artykule - niewiele się różni. Zależy od sondażowni, etc.
No i trochę od szczęścia.
Prawdą jednak jest to, że Sondażownie kreują wynik wyborów.
Zobaczysz. Mamy z grubsza 6 miesięcy do wyborów.
Jeśli trend wzrostowy się utrzyma, a Konfederacja będzie miała SONDAŻOWO ok. 15-18% (wybiegam daleko w przyszłość i życzeniowo!!)
To pęknie bariera psychiczna.
Jest kilka takich barier.
Do 2-3% - nic nie znaczą. Partia dla rodzin członków i naprawdę fascynatów. Tutaj mamy AgroUnię wraz z Gowinowcami, a także wszelkiej maści KNP, Libertarian, samorządowców, etc.
3-7% - partia balansująca wokół progu. Z grubsza w głowie większości, że głos stracony. Obecnie PSL jest w tej grupie.
7-15% - partia niewiele znacząca, ale będą w sejmie. Kwestia ilu posłów wprowadza. Tutaj aż trzy partie - Lewica, Konfederacja, Polska 2050.
Na nich głosują już ludzie, którzy myślą "a w sumie może na nich zagłosuje...coś tam w Sejmie zdziałają".
Kolejny próg to 15-25%, gdzie są już partie aspirujące do zmiany władzy w kolejnych wyborach. Nie mamy takowej tutaj, a najbliżej jest Konfederacja wg ostatnich sondaży.
25%+ to już partie walczące bezpośrednio o władzę. Tutaj jest KO i ZP, czyli nasze PO i PiS :)
Oczywiście te liczby są z dupy, bo sobie ot tak mniej więcej wrzuciłem, ale z grubsza można tak przyjąć.
1
@michal26 Dokładnie tak to działa. Dlatego nie ma sensu patrzeć na sondaże, bo to po prostu manipulacja wyborcami.