- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1566 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
26 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1566 Culés
6
Campi Flegrei(Pola Flegrejskie)
Campi Flegrei to superwulkaniczna kaldera położona nad zatoka Neapolitanska o szerokosci 13 km. Kaldera powstała w wyniki erupcji o sile VEI-7 ok 37-40tys lat temu o nazwie Campanian Ignimbrit Eruption. Wulkan wyrzucił wówczas od 250 do 300km3 materiału. Obecnie w kalderze znajduja sie 24 kratery i stożki wulkaniczne(większosc pod woda)oraz liczne fumarole.
Jedna z cech tej kaldery jest to że ona oddycha i czesto pojawiaja sie odkształcenia terenu. Raz teren tak sie podniósł ze sugerowano ze zbliża sie kolejna gigantyczna erupcja. Wulkan wprawdzie jest niespokojny ale przynajmniej na ten moment nic nie zapowiada zbliżajacej sie erupcji o sile porównywalnej do tej z przed 37 tys lat.
Campi Flegrei wybuchł poważnie przynajmniej 3x
1 Erupcja z przed 37-40 tys lat. Siła VEI-7 250-300km3
2 Erupcja ok 15 tys lat temu. Siła VEI-6 40km3
3 Erupcja w roku 1538. Siła VEI-3 i powstanie stożka Monte Nuovo
Pola Flegrejskie sa i beda poważnym zagrożeniem. Kaldera jest aktywna o czym swiadcza liczne deformacje terenu co wiaze sie z aktywnoscia komory magmowej wulkanu. Campi jest pod stała obserwacja a obecnie wulkan uznaje sie za niespokojny.
Neapol i okolice siedza na 2 bombach zegarowych z opoznionym zapłonem bo równie niebezpiecznym wulkanem jest Somma-Wezuwiusz
https://upload.wikimedia.org/wikiversity/en/2/27/Campi_Flegrei_caldera.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @AssisMoreira @NeKenI @Kidd @Kessie @Lucerfi @Kim Kallstrom