- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1195 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
11
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Kessie
17
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1195 Culés
1
11.09.2001 dziś to już 23 lata. Ciężko się pogodzić z upływającym czasem, ale to niesamowite, że dziś dorośli są już ludzie, którzy tego dnia nie pamiętają, a zmienił on tak wiele.
Spotkałem się z twierdzeniem, że to właśnie wtedy zaczął się XXI wiek (do czego i ja się przychylam). Wojna z terrorystami, których zaczęto ściśle utożsamiać z islamem zaczęła się właśnie wtedy, kontrole na lotniskach itd. Jako mały dzieciak byłem tym dniem przerażony. Wróciłem ze szkoły, oglądam TV, a tu przerywają programy, bo samolot wbił się w wieżę. Transmisja na żywo, a tu drugi samolot wbija się w drugą. Potem obie się zawalają, a prezydent ogłasza, że to wypowiedzenie wojny. Atmosfera niemalże 3 wojny światowej. Oby nic takiego więcej się nie wydarzyło, absolutnie przerażające.
W samym ataku zginęło około 3000 ludzi, kolejnych kilka tysięcy w wyniku zawalenia się konstrukcji, mnóstwo strażaków miało problemy zdrowotne potem przez prace przy gruzach itp.Absolutnie straszna śmierć - pracujesz, a tu kilkaset tonowa maszyna niszczy ciebie razem z piętrem. Reszta albo spłonie żywcem, albo wypadasz z okna na kilkuset metrach, albo zginiesz w zawalonym budynku. Dziś mało kto wie, że był to drugi udany zamach na WTC - pierwszy odbył się w podziemiach (na parkingu). Wysadzono wtedy ciężarówkę wypełnioną ładunkami wybuchowymi, a wieża pod którą to się stało miała runąć na drugą i w ten sposób się zawalić.
11.09.2001 został po raz pierwszy i ostatni aktywowany artykuł 5 NATO.
Tak z ciekawości - dużo jest tu osób, które tego nie pamiętają?
0
@Szklaner ja nie pamiętam
0
@Szklaner Co to jest 5 artykuł?
1
@Spacedragon że jak 1 z członków nato zostanie napadniety, to bronia go wszyscy inni.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/traktat-polnocnoatlantycki-waszyngton-1949-04-04-16885651/art-5