- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 752 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 752 Culés
3
Uniwersytet w Osnabrück upublicznił w środę materiały zebrane w badaniach skali seksualnej przemocy w lokalnej katolickiej diecezji. Ujawniają one, że w katolickiej diecezji Osnabrück w zachodnich Niemczech od 1945 roku doszło do wielu przestępstw o takim charakterze. Raport wskazuje na winę przynajmniej 122 duchownych i koszmar ponad 400 ofiar.
https://wiadomosci.wp.pl/pedofilia-w-niemieckim-kosciele-jest-nowy-raport-7077636969520064a
0
@NeroTFP1 a takie dobre sie wydawali, po kolendzie chodzili, zawsze heil hitler zawolali. No co sie z ludzmi porobilo.
0
@NeroTFP1 „Te, które wyszły na jaw, dotyczą całego spektrum nieprawidłowości - od naruszeń dystansu po poważne przestępstwa seksualne”
Czego dotyczy przestepstwo naruszenia dystansu?
0
@NeroTFP1 Artykuł jest bardzo tendencyjny.
Zacznijmy od nagłówka. Mówi o pedofilii, ale w treści :
"W katolickiej diecezji Osnabrück w zachodnich Niemczech przez lata dochodziło do przestępstw seksualnych różnej natury."
To w końcu badano tylko pedofilię, czy wszystkie przestępstwa na tle seksualnym?
Dodatkowo
"Odsetek duchownych, którym zarzuca się tego rodzaju przewinienia w diecezji Osnabrück, wynosi około 4 procent"
Czyli mniej więcej 1 na 25 duchownych dopuścił się takich czynów. Jak to wygląda względem ogółu społeczeństwa? Nie wiadomo w sumie czego raport dotyczy, więc ciężko sprawdzić.
Trzeba przyjąć do wiadomości, że w każdej grupie społecznej znajdą się jacyś odklejeńcy. Pośród lekarzy, nauczycieli, sportowców, czy duchownych.
I żeby nie było, nie jest to obrona duchownych, a raczej krytyczne spojrzenie na treść artykułu. Ktoś zrobił dobrą robotę, która teraz będzie wykorzystywana w celach politycznych
Gdyby wyszło że 4% posłów jest oskarżonych o takie sprawy, nikt by się tym nie przejął.