- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1540 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
92 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
macio_944
4
Szczerze mówiąc trochę mnie zaskakuje ten ból, że nie będzie wersji na płytach GTA VI. Może... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1540 Culés
2
Analiza sytuacji z Olmo dokonana przez chatgpt na podstawie video.
PS. To już nie tylko sędziego opłacamy, ale sztuczna inteligencję również :>
"W tej sytuacji, mimo że bramkarz najpierw trafia w piłkę, jego dalszy kontakt z przeciwnikiem jest nieunikniony i powoduje jego upadek. Kluczowe aspekty:
1. Bramkarz nabiega wślizgiem z naprzeciwka → oznacza to, że ma pełną widoczność i świadomość ryzyka kontaktu z rywalem.
2. Po odbiciu piłki jego wślizg powoduje wejście w obie nogi przeciwnika → oznacza to, że siła i dynamika jego ruchu są na tyle duże, że dochodzi do faulu.
3. Skutek: upadek przeciwnika → sugeruje, że kontakt był na tyle istotny, iż wpłynął na możliwość dalszej gry rywala.
Czy to jest rzut karny?
Tak, w tej sytuacji rzut karny powinien zostać podyktowany, ponieważ:
Nawet jeśli bramkarz najpierw dotknął piłki, to jego dalszy ruch był niekontrolowany i doprowadził do wyraźnego przewinienia.
Zasady gry jasno mówią, że trafienie w piłkę nie wyklucza faulu, jeśli dalszy kontakt jest niebezpieczny lub powoduje upadek przeciwnika."
1
@Toretto zbyt trudne dla niektórych do zrozumienia :)
1
@wawrzyn1 yup. Swoją drogą ja wiem, że na AI musimy patrzeć jeszcze z przymrużeniem oka, bo sam chatgpt często się myli. Natomiast pomyślałem teraz, że ciekawe mogłoby być prowadzenie może nawet na naszym forum właśnie takich analiz przez AI dla wszystkich kontrowersyjnych sytuacji. To mogłoby być ciekawe i dostarczyć nam sporo wiedzy, bo jednak AI powołuje się typowo na przepisy :)