- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1099 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
13
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Kessie
22
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1099 Culés
1
Nasze narodowe podwójne standardy...
Ludzie z małym doświadczeniem i wiedzą, doznają kontuzji lub mają problem z zejściem z jakiejś góry - powinni płacić za wezwanie TOPR. Po co się pchają w góry?
Polak próbujący zdobyć Broad Peak, mający doświadczenie i wiedzę na temat warunków pogodowych etc. - bohater narodowy, wielka duma, wyślijmy pomoc aby go ratować!
Jedyna różnica w tych obu sytuacjach jest taka, że laicy w tatrach naprawdę mogli być pozbawieni wiedzy...
2
@gaucho104 to wszystko jest bardziej złożone :)
Są himalaiści, którzy się porywają z motyka na księżyc i potem jest tragedia.
Są ludzie, którzy są aktywni fizycznie i bez problemu i żadnego doświadczenia wejdą na najwyższe szczyty Tatr, a będzie osoba, co ma więcej sprzętu niż talentu i będzie go trzeba ratować.
Jedynie skrajnie idiotyczne przypadki, powinny być pociągane do odpowiedzialności i ponoszenia kosztów.
Dzisiaj mi się wyświetlił filmik z ratownikiem TOPR (ale filmik starszy), opowiadał jak jednego dnia, dwie osoby zginęły pod Rysami, w tym Ukrainiec, który szedł z dwoma kolegami, w kompletnie niedostosowanym obuwiu do warunków.
0
@mrboom no dobra, a oglądałeś jakieś filmiki, czy dokumenty o Kukuczce, czy Marusarzu? Chodzili bez sprzętu i np Marusarz mało nie zginął jednego razu i to w Tatrach. Czyli to też skrajna nieodpowiedzialność.
Po to jest TOPR. Jak ja zaczynałem to pojechałem na Boże Narodzenie w góry w zwykłych butach bo nie wiedziałem i się nie doedukowałem.
Trochę się nie dziwię że ludzie na górskich forach boją się o coś dopytać, bo jest tylko hejt i ironia...