- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 898 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 898 Culés
10
Zobaczcie jaka to jest różnica między p0lską a Norwegią.
W Polsce to Polak płaci za butelki i ewentualnie może odzyskać zwrot. Jak nie zwróci to zarabia na tym operator.
W Norwegii to producenci płacą kary za wyprodukowane butelki i wielkość takiej kary zmniejsza się za procent zwróconych butelek. W Norwegii producent chce, żeby butelki wracały, w p0lsce przeciwnie.
0
@Rupert_Haubica W Norwegii ten producent ma i tą karę wliczoną w cenę produktu. Skąd pomysł, że w Polsce producenci nie chcą zwrotów? Przecież kasę za ich brak dostaje operator systemu i nie dzieli się tym z producentem.
1
@Rupert_Haubica ale wiesz, jak jest najłatwiej zmusić/zachęcić ludzi do oddawania tych opakowań? Zwiększyć ich cenę.
2
@Safrani myślę, że też tym, żeby te automaty działały i można było zwrócić kasę od razu przykładając kartę, a nie stać w kolejce 15 minut żeby odzyskać 2zł.
Ile razy to ja już się odbiłem od GRAMa, bo nie działał automat a na kasie przyjąć nie moga, bo nie mają takiej opcji w systemie.
0
@Rupert_Haubica Literalnie to samo robimy my, tylko nie licząc na pomysłowość i dobre serduszko cwaniaczków z korpo a na poziomie państwowym narzuciliśmy taki sam schemat z ustandaryzowaną stawką kaucyjną.
U nas odgórnie masz stawkę kaucyjną narzuconą na każde opakowanie, w Norwegii producenci sami wymyślają kaucję doliczaną do ceny produktu i to z rozbiciem na małą i dużą butelkę i jest to wyższa kaucja niż w Polsce.
A no i u nas też można od razu dostać kaucję na kartę, np. Frisco tak robi. To jest inwencja operatorów kaucyjnych jak sobie z tym poradzą a w Norwegii dystrybutorów butelek.
3
@Safrani Okazuje się, że saturator to była jedna z lepszych decyzji w życiu, a nawet bym nie pomyślał.
0
@Rupert_Haubica mimo wszystko Norwegia to nie Polska nie ma co porównywać dwóch różnych krajów. Norwegia posiada ogromne ilości ropy jak i gazu ziemnego co czyni ją bogatym krajem nieosiągalnym dla Pl
1
@MesQueUnClub_87 oczywiście, że tak. Raz na jakiś czas wymieniam naboje i spokój.
0
@MesQueUnClub_87 też mam saturator, wszczególności, że co2 mam za darmo. Choć ciągle myślę, żeby sodastreama przerobić po prostu na 2kg butlę w szafce