- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1125 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
pt9
1
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1125 Culés
4
Panie/Panowie,
Wy się wcale nie dziwcie, że transfery piłkarzy i ich zarobki sięgają tak niebotycznych kwot (inflacja), jeśli FED, czy EBC regularnie każdego miesiąca drukują po kilkadziesiąt miliardów dolarów/euro.
Ogólnie to powoduje, że mamy większe rozwarstwienia w społeczeństwach. Bogaci jeszcze bardziej się bogacą, a biedniejsi stają się jeszcze bardziej biedniejsi. Zwróćcie uwagę tylko na swoją siłę nabywczą pieniądza.
3
@Sawik_10 New World Order. Gdzieś te gigantyczne pieniądze trzeba prać ;)
7
@Sawik_10 Kiedyś jak hasałem jeszcze do podstawówki to mama dawała mi złotówkę i kupowałem sobie za nią zawsze pączka i oranżadę. Dziś nie kupiłbym nawet za te złotówkę samego pączka.
1
@bixmix New World Order to będziemy mieli jak wejdzie bezgotówkowe społeczeństwo, czyli to co planuje PiS.
A w przeszłości świata mieliśmy co najmniej kilka tysięcy walut, które zniknęły, bo nie miały jakiejkolwiek wartości.
Tylko w dobie dzisiejszej technologii ten proces może trwać znacznie dłużej.
2
@Ratamahatta Pamiętam te czasy :)
Słuchaj, jeszcze nie doszliśmy do tego krytycznego momentu, kiedy ludzie będą wydawać lwią część swoich dochodów na jedzenie. Tzn. doszlibyśmy do tego momentu, ale mamy możliwość wyjechać do pracy za granicę, gdzie siła nabywcza pieniądza znajduje się na dużo wyższym poziomie :)
3
@Ratamahatta Jak ja chodziłem do podstawówki to mama dawała mi 10 000 zł i kupowałem za to frytki z ketchupem. Teraz za te 10 000 zł bym kupił co najwyżej ... ;)
ps. dla niewtajemniczonych miałem to szczęście/nieszczęście chodzić do podstawówki (przynajmniej pare pierwszych klas) za czasów sprzed denominacji.
0
@Bobo25 Ale czemu tu się dziwić. Inflacja jest naturalnym zjawiskiem w każdej gospodarce. Starają się ją zwalczać, ale inflacja na jakimś poziomie musi być. Dla gospodarki inflacja jest lepsza niż deflacja.
A informacje o dodrukowywaniu pieniędzy są pewnie w tej samej kategorii co "Planeta X" albo płaska Ziemia.