- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1670 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
101 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
45 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1670 Culés
1
Co powiecie o rysunkach z Nazca sprzed kilku tysięcy lat ?
https://www.google.pl/search?q=nazca&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiFmNPJu-XQAhXLkiwKHZabAJMQ_AUICCgB&biw=1728&bih=839
Może ktoś wie coś więcej o Inkach, Puma Punku, Arkaim itp. ?
2
@FcBarcelończyk5 Słyszałem, że służyły do obrzędów religijnych. No i ich położenie wiązało się z żyłami wodnymi. Ale kojarzę trochę przez mgłę.
2
@LinekPark Tylko najciekawsze jest to że te rysunki coś przedstawiają i to z doskonałą precyzją
1
@FcBarcelończyk5 Istnieją hipotezy, że rysunki to mogły zostać stworzone przez istoty pozaziemskie. Może o tym świadczyć fakt, że dopiero z powietrza można dostrzec zadziwiającą symetrię kształtów. Mimo wszystko nie jestem do końca przekonany co do słuszności tych teorii.
3
@FcBarcelończyk5 Nie pamiętam już gdzie, ale czytałem, że ogólnie cywilizacje prekolumbijskie bardzo mocno bazowały na... środkach halucynogennych tzn. pod wpływem meskaliny, kokainy, psylocybiny, w stanie duchowej ekstazy, uniesienia, kreowali architekturę, sztukę, rytuały religijne. Stąd nasączenie barwami, niespotykane kształty i formy, które można zaobserwować w rzeźbie, malowidłach, strojach, ceremonialnych maskach, świątyniach. Być może dlatego powstały te wzory, o których wspominasz.
1
@Cochise Akurat nacpany czlowiek nie ma bata nie stworzylby czegos takiego tak dokladnie. Dawniej wszedzie uzywano grzybkow na swiecie. Jak sie czlowiek zastanowi to w cholere ciekawych spraw jeszcze nieodkryto.
0
@Wojcio Ależ ja nie twierdzę, że oni musieli to zrobić będąc "pod wpływem", czyli innymi słowy na fazie, w trakcie działania narkotyku. Tylko dzięki spożyciu tych substancji, przeżyli określone emocje, wizje, doświadczenia. A później, w stanie równowagi odtworzyli i zrealizowali to, co widzieli. Tak postępowało wielu artystów - muzyków, pisarzy, reżyserów i innych.
P.S. Nieprecyzyjnie się wyraziłem, już poprawiłem, zapewne w wyniku tego powstało nieporozumienie :)