- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1273 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
July_6_BcN
12
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1273 Culés
11
Jeśli chodzi o kontrowersje po meczu Barca - PSG, to cały internet huczy o tym, że np. Pique powinien wylecieć, że powinien być karny na Di Marii, że nie było karnego na Suarezie i Neymarze.
Co do karnego na Neymarze, to jest to przewinienie i karny podyktowany słusznie. Gościu nawet piłką nie był zainteresowany, tylko chciał wytrącić Neymara byle, by nie było zagrożenia.
Szkoda, że nikt już nie mówi o tym, że:
• Verratti powinien wylecieć z boiska: http://imgur.com/8k52k8L Barca wychodziła z kontrą, a Włoch faulem taktycznym zatrzymał Rakiticia i nie obejrzał za to żółtej kartki. Dla porównania bardzo podobna sytuacja, tylko tym razem Rakitić zatrzymuje akcję w taki sam sposób i ogląda żółtą kartkę - http://imgur.com/mH9VBAq Drugi faul Verrattiego, tuż na skraju pola karnego, na Messim za co powinien obejrzeć już drugą żółtą kartkę, a jednak nie obejrzał - http://imgur.com/4i1wYiL Do tego Barca miałaby bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki z rzutu wolnego z ok. 16. metra.
• jeszcze nigdzie, kompletnie nigdzie nie widziałem, żeby ktoś wspominał o tej sytuacji - http://imgur.com/ZEJSStM Czy tutaj przypadkiem nie powinno być karnego na Suarezie? Rywal z całym impetem rzucił się na Urugwajczyka, gdy obaj wyskakiwali do główki. I tu nie ma znaczenia, kto dotknął piłki jako pierwszy. Takie sytuacje dzieją się bardzo często w środku pola i sędzia w większości, takich przypadków gwiżdże przewinienie, za użycie zbyt dużej siły i powalenie przeciwnika.
A co do tego karnego na Suarezie, po czym Neymar strzelił gola, to po pierwsze, żebyście nie zrozumieli mnie źle, nie tłumaczę tutaj Urugwajczyka, bo zachował się komicznie jeśli chodzi o to łapanie się za szyję, ale to nie zmienia tego, że tam faul rzeczywiście był. Dużo osób wrzucało tutaj filmik, gdzie było widać, że Marquinhos delikatnie zahacza o nogę Suareza, tylko chcę wspomnieć, że ten filmik był w zwolnionym tempie i nie widać tam tego z jakim impetem Brazylijczyk wbiega w Suareza. A tutaj już widać - http://imgur.com/ero9EZ5 :)
0
@BaroPodertos Karny Suareza był. Choć to raczej taki, że jeden gwiżdże i jest dobrze, drugi sędzia nie gwiżdże i też jest dobrze. Ale marqinhos doskonale wiedział że zahaczył o nogę luisa, nawet nie protestował.