- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1533 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
56 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
tomaczo
1
@Bykunn a mnie bawi jak dzieci sie wypowiadaja na powazne tematy xd
76 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1533 Culés
11
Pod jednym z dzisiejszych artykułów, można zauważyć, jak niektórzy moim zdaniem, błędnie oceniają umiejętności zawodników Barcelony B na podstawie wyników zespołu w obecnym sezonie. http://www.fcbarca.com/82646-przyczyny-trudnej-sytuacji-barcelony-b-w-segunda-division,dyskusja-6177839.html#comment-6177839.
Na osiągnięcia drużyny wpływa bardzo wiele innych czynników, poza jakością zawodników. Można mieć kilku ciekawych, obiecujących zawodników i nie zawsze ci zawodnicy, jako kolektyw muszą odnosić sukces. Dla przykładu, często można zobaczyć tutaj, jak niektórzy użytkownicy chcą do Barcelony Alvaro Odriozolę z Realu Sociedad. Idąc takim tokiem myślenia, czyli patrząc, jak radzi sobie Real Sociedad w tym sezonie (balansowanie między pozycjami w dolnej części tabeli, momentami zaledwie trzy pozycje nad strefą spadkową czy odpadnięcie z Pucharu Króla z trzecioligową Lleidą), to chyba powinno się zadać pytanie "Kto to jest w ogóle Odriozola?". Takich przykładów jest wiele, chociażby jeszcze Marco Asensio. Grał w sezonie 14/15 w Mallorce (2. liga), która ostatecznie zajęła 17. miejsce i jak widać, znalazł się ktoś ciekawy, który z czasem stał się wartościowym zmiennikiem Realu.
Oczywiście, nie mam zamiaru wmawiać Wam, że w Barcelonie B roi się od supertalentów, bo tak nie jest, tylko po prostu nie ma co skreślać zawodników, po tym jak radzi sobie ich drużyna.
Nawet, jak Barcelonie B nie uda się utrzymać w drugiej lidze, to nie oznacza, że nasze rezerwy sięgnęły dna i nie ma w nich obiecujących zawodników. Na Leo Messiego nie czekano aż pokaże coś więcej w drugiej lidze. Gdy grał w Barcelonie B (sezon 2003/04 i 2004/05), to rezerwy był w trzeciej lidze i nie osiągały znakomitych wyników (zakończyły ligę kolejno na 8. i 11. miejscu). Xavi i Puyol grali w Barcelonie B m.in. w sezonie 1998/99 (2. liga) i co? Ostatecznie zajęli 20. miejsce i spadli z ligi.
Oglądam w miarę często Barcelonę B i moim zdaniem, w rezerwach jest kilku ciekawych zawodników, którym naprawdę warto dać szansę i może akurat ktoś odnajdzie się w pierwszej drużynie i będziemy mogli na niego liczyć przez kolejne lata.
1
@BaroPodertos No i to są dzieciuchy nie ograne jeszcze za bardzo w seniorskiej lidze. Średnia wieku to w końcu tylko 20 z przecinkiem.
8
@BaroPodertos W punkt.
Powinni grać młodzi piłkarze z La Masii, a nie wynalazki typu Martinez czy Hongla.
0
@Zeidarusek Hongla akurat ma 19 lat i jest niezły, ale złapał kontuzję praktycznie do końca sezonu. A co do Martineza to się zgodzę że powinien odejść.