- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1437 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
133
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1437 Culés
6
Gerard Moreno przechodzi z Espanyolu do Villarealu za 20 mln :o żebyśmy chociaż za taką kasę sprzedali Paco, który ma podobną wartość rynkową a nie wypożyczenia znowu...
11
@Lukii9090 12 mln +8mln zmiennych ***
0
@patrykzmc2000 Jak by ktoś dał tyle za Paco skakał bym z radości chyba xD znając naszych nawet za tyle go nie uda się sprzedać a po przyjściu Antka będzie wgl useless..
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Lukii9090 Dla Barcelony (z punktu widzenia księgowego) lepsze będzie wypożyczenie z opcją wykupu (najlepiej konieczną) po kolejnym sezonie.
Paco przyszedł dwa sezony temu za 30 mln z kontraktem na 5 lat. "zamortyzował się" więc w 2/5 co daje minimalną kwotę sprzedaży za 18 mln. Reszta będzie ewentualnym zyskiem. Nie sądzę aby ktoś wyłożył na Paco 18 baniek ot tak niestety. Ale kto wie.
Po kolejnym sezonie można go sprzedać z zyskiem już za 12 mln. I jeżeli się sprawdzi to jest szansa dostać za niego większą kasę.
Po sprzedaży Neymara gotówki w klubie raczej nie brakuje. Trzeba za to uważać żeby nie wpaść w sidła finansowego fair play.
0
@Azi Gotówki nie brakuje po sprzedaży Neymara? Przecież już za nią kupili Dembele i Coutinho.
0
@Lukii9090 Przy normalnych transferach (nie liczymy opłacania klauzul bo to tak naprawdę nie jest to wtedy transfer) nie płaci się gotówką tylko spłaca się je w ratach - zależy od uzgodnień między klubami. Sposoby spłaty bywają bardzo różne i generalnie są interesujące jeżeli ktoś siedzi w danym temacie, dla kibica ogólnie bardziej interesująca jest kwota ogólna. Ale nie jest to równoznaczne z przelewem na daną kwotę na konto klubu.
Tutaj masz przykład i przy okazji pokazane że kluby tez można na tym oszukać: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/serie-a/lazio-padlo-ofiara-oszustow-chodzi-o-rate-za-stefana-de-vrija/7bmkzwj
Barcelona dostała gotówkę - 222 mln na Neymara.
Ale to nie znaczy że za Dembele i Cou też płaciliśmy gotówką. Tak się zwyczajnie nie robi.
0
@Azi Znając nasz zarząd wpłacili za Coutinho i Dembele całość, więc trzeba kilku zawodnikow sprzedać żeby starczyło na Antka, Thiago/De Jonga, Lengleta.
0
@Lukii9090 Wiadomo że trzeba sprzedać zbędnych graczy. Ale nie popadajmy w paranoje. Czasem wypożyczenie + późniejszy transfer jest dla klubu bardziej opłacalne niż sprzedaż za te same pieniądze rok wcześniej.
A jeżeli chodzi o nasz zarząd to jednego nie można im zarzucić - o ile do transferów i decyzji personalnych można mieć duże zastrzeżenia, to o kasę dbają zadziwiająco dobrze. Przynajmniej raporty na to wskazują. Nie martw się więc za bardzo o nasz stan konta ;)
0
@Azi Tu bardziej chodzi o FFP niż martwienie się o stan konta dlatego przydało by się podreperować budżet. Deulofeu pojdzie, Gomes, Paco, Rafinha, Cillessen i może Digne to coś tam wpadnie za nich jakiś pieniądz.
0
@Lukii9090 FFP jest rozliczane dokładnie tak jak tłumacze. To że klub wydaje 250 mln nie znaczy że łamie zasady. Do czasu aż bilans z ostatnich trzech lat nie jest poniżej - 30 mln
0
@Azi W sumie dziś informacja o "Karze dla PSG" uświadczyła mnie w fakcie, że to fake :p