- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1787 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Arkon
3
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Lanosss
13
no i here we go, kierunek średni jednakhttps://x.com/FabrizioRomano/status/2071285448727462392
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1787 Culés
0
Odbiegają od wałkowanych już powodów moralnych przez które między innymi ja nie chcę widzieć Neymara w koszulce Blaugrany (nie odbierając mu zasług) zwrócę uwagę na fakt (bo nie wszyscy grają w FMa ^^), że jeśli miałby wrócić za tą samą kwotę, to nie byłby to całkowity koszt operacji.
Nie wiem jak on, ale Papa to bez premii dla agenta z głodu umrze, a i o zapewnienie zapasowych par butów i kurtki dla synka zadba...
Serio? Cześć premii za przedłużenie już Ney zainkasował, Papa wziął zapewne to co miał wziąć (czyli wszystko).. To samo dostali w PSG...
I są tacy, którzy mówią że błędy zdarzają się każdemu.. No tak, fajne błędy dzięki którym ma się kilka mln w roku więcej na głowę, jak nie kilkanaście..
Chce wrócić? Niech wyłoży połowę kwoty że swoich i niech zarabia na poziomie Roberto (mówimy przecież i tak o milionach... Z głodu nie umrze)... Ale to się nie stanie, bo nie chce wrócić z powodu przywiązania, czy tęsknoty za klubem... Tylko dlatego, że nie ma tam ziomeczków jakich miał w Barcelonie, oh... Peszek :).
Szanuję go jako piłkarza, ale jako człowieka już nie bardzo.
1
@Pedeudo #niedlapowrotuNeymara :D Było chyba napisane w artykule, że musiałby zadzwonić i usłyszeć o warunkach Bartomeu. Jak dla mnie (jestem całkowicie przeciwny tej operacji przede wszystkim!!) jeśli już to jedyna "rozsądna" opcja to zrobienie takiej kwoty transferu, która razem z podatkiem da 222 czyli jak rozumiem coś koło 150mln i żadnych premii dla Niego i ojca. Kontrakt pewnie wysoki, ale na poziomie 20mln nie więcej. Oczywiście są to rzeczy nieosiągalne
13
@Pedeudo A ja myślę, że Neymar przecenił swoje umiejętności. Uwierzył, że jest tak dobry jak Messi i przenosząc się do PSG będzie największą gwiazdą i sam zaprowadzi klub to zwycięstwa w LM. Teraz (jeśli w ogóle cokolwiek z tych ploteczek jest prawdą) chce wrócić, bo wie, że z PSG nie ma szans na wygranie najważniejszych trofeów. Wierzę, że Barcelona jest mądrzejszym klubem niż jej niektórzy kibice i nie popełni błędu zabiegając o Neymara po raz drugi. Inna sprawa jest taka, że szejk wolałby posadzić Neymara do końca kontraktu na trybunach, niż sprzedać go Barcelonie. Dla niego to kwestia (wątpliwego) honoru.
0
@sidzej Pojawia się sporo informacji o jakiegoś tam typu klauzuli, która ponoć mówi, że Neymar będzie mógł odejść, jeśli ktoś zapłaci 222 miliony euro. Wtedy szejk nie miałby nic do gadania. A czy taka klauzula może naprawdę istnieć? Znając cwaniactwo Neymarów (mam tu na myśli duet ojciec i syn), to wszystko jest możliwe. Być może się jakoś zabezpieczyli i dodali np. do umowy aneks, że młody będzie mógł opuścić Paryż, jeśli w przeciągu dwóch lat nie wygrają Ligi Mistrzów.
0
@sidzej I fajnie, cieszę się :D. Naprawdę w PSG nie grał źle. Był decyzyjną postacią, dzięki niemu taki Mbappe, czy Cavani prezentowali się dobrze.
W lidze mistrzów w tamtym sezonie w 7 meczach zanotował 6 bramek i 3 asysty, co jest bardzo dobrym wynikiem (ocena według whoscored: 9,11). W lidze francuskiej (8,95). Na ocenę nie składają się tylko statystyki więc no.. Naprawdę pokazywał klasę. Oczywiście poziom Leo to nie jest i raczej nie będzie, bo w sumie to poza detalami brakuje mu tylko boiskowej dojrzałości (nie mówię tylko aktorzeniu), ciężko będzie patrząc na niego aktualnie, by na tym polu znacząco mógł się poprawić.
0
@hen0x We Francji nie może być takich zapisów. Żadnych aneksów itp. Federacja nie klepnęła by takiego transferu. Ponoć (o ile to w ogóle prawda) istnieje ustna umowa między nimi. A czego nie ma na papierze to wiadomo jak z tym bywa.
1
@hen0x Być może, ale jeśli żadnej klauzuli, ani zapisu o LM w kontrakcie nie ma, to szejk go nie sprzeda Barcelonie. Trzeba też pamiętać, że w PSG nie siedzą idioci i wątpię, żeby zgodzili się na zapis ułatwiający Neymarowi odejście. Trzecia sprawa jest taka, że nawet jeśli klauzula jest, to wiele zależy od ojca Neymara i od tego od kogo dostanie więcej pieniędzy. W każdym razie ja nie chcę Neymara w Barcelonie i nie chcę żeby wracał.
0
@Pedeudo Trzeba też spojrzeć na kwotę jaka by wiązała się z jego transferem. On jest świetnym piłkarzem i na samą myśl o powrocie MSN się człowiek uśmiecha ale... Musimy też patrzeć na to z takiej perspektywy, że ten transfer by zablokował nam wiele innych, które są potrzebne. Jest kilka pozycji które wymagają wzmocnienia a tak ogromny transfer je zwyczajnie zablokuje. Możliwe, że nawet na więcej niż rok. Dużo osób piszę o aspekcie czysto sportowym no i właśnie jak na to spojrzymy pod tym kątem to nawet tutaj Neymar (przez wzgląd na cenę) nie wydaje się takim rozsądnym wyborem.
0
@sidzej To wszystko się może sprowadzać do tego, że jak przychodził, to był większy od klubu. Nie wiadomo, co wtedy szejk był w stanie zrobić, żeby im się podlizać. Teraz największym jest tam Mbappe. Nie jestem w stanie jednak stwierdzić czy ten aspekt działa na korzyść czy niekorzyść Neymarów. Z jednej strony można uznać, że jest tam numerem dwa, więc teoretycznie mogą pozwolić mu odejść. Druga opcja prowadzi do wniosku, że skoro już nie jest bogiem Paryża, to nie dyktuje warunków. A czy przyjdzie czy nie przyjdzie, to mnie w sumie rybka. Chcą, to niech go biorą. Wkurwia i odjebał numer z tym odejściem, ale jakości sportowej mu odmówić nie można.
1
@Odesseiron No i wiemy też jak wszystkie przepisy i zasady w dupie ma PSG. Co ma być, to będzie. Rybka mnie czy wróci. Chcą, to niech go przytargają z powrotem. Wcale z nim lepszych wyników drużyna nie robiła.
0
@hen0x Dokładnie. Mam takie samo zdanie