La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1114 Culés

konto usunięte

8

Też nie jestem zwolennikiem Valverde, ale chyba przeginacie. Problemem nie jest decydent, a wykonawca. Bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że zdarzają się (i nie tak rzadko) bardzo ciekawe dla oka mecze? Uważam, że klepka, do której przyzwyczaili nas za Pepa wyrosła na takich piłkarzach jak:
- młody, wybiegany Messi (często taki Xavi czy Iniesta zagrywali na dojście właśnie do niego)
- Iniesta (absolutny geniusz operowania piłką na małych przestrzeniach)
- Alves (Alvis i jego znakomita współpraca z Leo)
- Xavi (wirtuoz, oczy dookoła głowy)
- Pedro (wielu rzeczy można mu odmówić, ale na pewno nie techniki)
- byli też przecież świetni technicznie Villa, Henry

A teraz? Teraz przede wszystkim mamy w środku niestety coraz wolniejszego Busquetsa, który nadal spełnia swoje zadania, ale jest słabszy niż kilka lat temu, mamy Rakiticia, do którego nic nie mam, ale cechują go całkiem inne walory od Xaviego czy Iniesty, mamy starszego Messiego, który coraz rzadziej decyduje się na drybling/sprint, a coraz częściej cofa się do środka, by rozgrywać, mamy Suareza, który potrafi zagrać jak nikt inny, a jednocześnie sknocić dobrą piłkę... również jak nikt inny, a do tego swoje lata ma i chociaż nadal biega od bramki do bramki, to zauważalny jest u niego regres wytrzymałościowy.

I teraz spójrzmy kto najczęściej uczestniczy w ciekawych akcjach? Coutinho/nadal Messi: przypadek? Wniosek jest oczywisty, brakuje nam wykonawców i młodych, wybieganych, z wielkich ośrodków. Nadzieją jest Dembele, i póki co tylko on w ofensywie.

Ważnym aspektem w kontekście zabawy piłką jest też zgranie. Czym innym był napływ zgranych chłopaków z Barcy B za Pepa, znajomych, przyjaciół, a czym innym jest zdeformowana polityka transferowa w czasach obecnych, gdzie zawodnik musi najpierw przejść długi proces asymilacji. To nie ułatwia.

0

@kerouac To, że zdarzają się miłe dla oka mecze można wytłumaczyć tym, że piłkarze są hiper zmotywowani na najważniejsze mecze, szczególnie w LM. Oczywistym jest, że trener nie odpowiada za całe zło na świecie, ale to on zarządza drużyną i on jest odpowiedzialny za taktykę czy styl.

konto usunięte

1

@sidzej W jakimś stopniu na pewno. W końcu wiadomo, ze przy takim Pepie, który wręcz zachęcał do trójkątów ( ͡° ͜ʖ ͡°), czy ogólnie gry na raz, zdecydowanie chętniej podchodzili do takich rozwiązań, niż przy Valverde, który prawdopodobnie jest zwolennikiem poukładanego i ściśle określonego futbolu. Ale nie powiesz mi, że utrata techników na rzecz piłkarzy bardziej bezpośrednich stylem, nie miała znaczenia. Dla mnie odniesieniem jest Messi. Najlepsze akcje kojarzą mi się niezmiennie z Messim, Alvesem, Pedro, Xavim i Iniesta. Teraz doszedł Coutinho, ale z tamtej piątki został tylko Leo i to z 30 na karku.

0

@kerouac Oczywiście, że miała, ale to przecież nie piłkarze odpowiadają za to kto trafia do klubu. Uważam też, że taki Rakitić dobrze spełniał swoją rolę, gdy Leo grał na prawym skrzydle u Enrique. Tacy piłkarze też są potrzebni, ale powinni stanowić dodatek, nie być filarem Barcy.

konto usunięte

0

@sidzej No co mam powiedzieć, zgadzam się :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?