- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1385 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
133
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1385 Culés
1
jeśli ktoś trafił na rozkład prawdopodobieństwa, na ile % możemy na kogoś trafić w fazie pucharowej, to proszę niech podrzuci :)
4
@hoeniker Ogólnie jest 8 możliwości, co jest siłą "omegi", ale nie możemy dostać Atleti, więc moc omegi maleje do 7. Zdarzeniem jest "wylosowanie danego klubu w 1/8 finału Ligi Mistrzów". Możemy wylosować jedną drużynę, więc moc zdarzenia wynosi 1. Prawdopodobieństwo to moc zdarzenia przez moc omegi, więc z dużym przybliżeniu mamy 15% na wylosowanie każdego z klubów :D
14
@nieprzysiadalnosc Chyba nie uwzględniłeś wielu czynników wpływających na losowanie. Prawdopodobieństwo nie jest takie samo w przypadku każdej drużyny. Fakt zakwalifikowania się do 1/8, aż 4 drużyn z Angli sprawia, że siłą rzeczy (przez to, że nie mogą trafić na siebie) bardziej prawdopodobne jest trafienie na drużynę z Premier League. W skrócie: my możemy trafić na 6 drużyn, ale taki Ajax może trafić na 7. Z drugiej strony jest City, które może trafić jedynie na 4 zespoły ponieważ 3 angielskie kluby zajęły drugie miejsca w swoich grupach. Te wszystkie elementy sprawiają, że siłą rzeczy prawdopodobieństwo trafienia Liverpoolu czy United jest odrobine większe niż prawdopodobieństwo wylosowania innego teamu. Taka sama sytuacja miała miejsce rok temu kiedy to przed losowanie 1/8 prawdopodobieństwo trafienia na Chelsea było bardzo wysokie i tak też się stało.
Napisałeś mądrymi słowami i chciałeś być zabawny ponieważ myślałeś, że kolega zadał głupie pytanie, ale prawdy w tym nie było za grosz, a co gorsze to Twoja odpowiedź była w zasadzie bardzo głupia.
2
@Karol1993 Te, a nie mogłeś mu po prostu kulturalnie napisać: "Zabawnie to rozpisałeś, ale nie uwzględniłeś pewnych czynników..."?
Tylko od razu atak.
0
@Karol1993 Mam nadzieję, że zauważyłeś delikatnie humorystyczny charakter wypowiedzi ;)
Prawdę mówiąc wszystko zależy od tego, kiedy zostaniemy wyłapani z magicznej miseczki do losowania. Jeśli zostaniemy wylosowani pierwsi to nasze szanse na każdy z możliwych klubów (jest ich 6, nie uwzględniłem Tottenhamu) wynosi skromne 16,66%, co można bez problemu zaokrąglić do 17%. Prawdopodobieństwo na kluby w miseczce będzie wzrastać, kiedy będziemy wylosowani później, bo pewne kluby po prostu zostaną już wylosowane (nie muszę mówić, że prawdopodobieństwo wylosowania wylosowanych drużyn wynosi 0, prawda?). Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś, z gorączką trudno się pisze, a poza tym. Czasami warto wyjąć kij z czterech liter :D
0
@nieprzysiadalnosc Jasnym jest, że pytanie @hoeniker dotyczyło rozłożenia procentowego prawdopodobieństwa wylosowania danej drużyny przed rozpoczęciem losowania (a nie w jego połowie czy też pod jego koniec). Przed każdym losowaniem w internecie można znaleźć takie wyliczenia. Wyjąłbym kija z dupy, ale odczułem iż odniosłeś wrażenie że pytanie @hoeniker jest bezzasadne bo przecież to totalny przypadek i szanse są równe. Podejrzewam, że akurat przerabiałeś w szkole na matematyce temat "Prawdopodobieństwo" i chciałeś zaprezentować swoją wiedzę w praktyce.
0
@Karol1993 Nah, nic z tych rzeczy. Nie uważam, że to pytanie było bezzasadne, poza tym, prawdopodobieństwo przerabiane jest już na poziomie 6tej klasy, nie?