- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1422 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
133
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1422 Culés
4
W lidze hiszpańskiej z sezonu na sezon notuje się coraz więcej prób podań.
13-14: 306 tys.
14-15: 310 tys.
15-16: 324 tys.
16-17: 331 tys.
17-18: 333 tys.
Póki co średnia na ten sezon prognozuje się, że 20 zespołów w 380 meczach wykonają 332 tys. podań.
Natomiast zobaczmy jak wygląda to w Anglii:
13-14: 340 tys.
14-15: 335 tys.
15-16: 332 tys.
16-17: 335 tys.
17-18: 344 tys.
Tutaj nie mamy żadnej tendencji, ale średnia w tym sezonie prognozuje, że na Wyspach wykona się 350 tys. podań! W lidze angielskiej 20 zespołów łącznie wykonuje więcej podań w sezonie niż jest to miejsce w lidze hiszpańskiej i to są fakty.
0
@Katalonbar Co wnioskujesz z tych danych?
0
@badej60 Byłem przekonany, że "mekką" podań jest liga hiszpańska, a okazało się, że w angielskiej wykonuje się więcej prób. Jestem zdziwiony.
0
@Katalonbar Faktycznie dziwne to trochę.
1
@Katalonbar No te wyjazdy box-to-box muszą swoją ilość podań kosztować :D
Ciekawe czy w takich statystykach liczy się też pinball w polu karnym?
2
@Katalonbar Osobiście to nie jest dla mnie zaskakujące. W PL jest więcej czołowych drużyn, które zazwyczaj mają ogromną dominację przy posiadaniu piłki czy liczbie podań. City, Liverpool, Arsenal, Tottenham, Chelsea, poniekąd United. Są też oczywscie mniejsze kluby pokroju Southampton (za Laudrupa, Rodgersa, Pochettino), Bornemouth czy teraz Wolverhampton, których styl opiera się na posiadaniu piłki. Poza tym teoretycznie w PL są lepsi zawodnicy w tych mniejszych klubach niż w LL, przez co mecze są bardziej wyrównane. Zazwyczaj klubu z Hiszpanii nie stać na sprowadzenie zawodników z wyrobioną marką, przez co kluby ściągają szrot skąd popadnie. Tu bym szukał wytłumaczenia...