- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1422 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
133
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1422 Culés
4
W Sejmie ruszają prace nad ustanowieniem wynagrodzenia dla pierwszej damy - donosi Rzeczpospolita. Obecnie małżonka prezydenta nie zarabia ani złotówki. Nie ma też opłaconych składek ZUS. Wkrótce ma się to zmienić.
Już raz - na początku kadencji PiS - Sejm miał zająć się uposażeniem pierwszej damy i przyznać jej 13 tys. zł miesięcznie. Jednak pechowo dla Agaty Dudy ten zapis umieszczono w kontrowersyjnej ustawie podnoszącej pensje ministrom. Wybuchł wtedy głośny protest, media pisały o chciwości rządu. Powszechna krytyka sprawiła, że PiS wycofał się z projektu, tym samym grzebiąc sprawę pieniędzy dla pierwszej damy. Teraz temat wraca do Sejmu.
5
@Odesseiron PiS - zabiera wszystkim i daje sobie
0
@Gomo55 True, ale akurat pierwsza dama powinna mieć jakąś pensję. Szczególnie, że nie może wykonywać swojej zwykłej pracy.
1
@kaladin To prawda, ale pensja w wysokości kilkunastu tysięcy, podczas gdy ludzie pracują kilka razy ciężej za 1800 to trochę przesada..
5
@Gomo55 Pomijając fakt politycznego pochodzenia Dudy, to jednak przydałoby się aby Pierwsza Dama jakiś grosz przytulała i opłacała składki ZUS (wielkość wynagrodzenia oczywiście do dyskusji). Wyobraźcie sobie, że taki prezydent po dwóch kadencjach rozwiedzie się ze swoją żoną i ta wtedy będzie mieć 10 letnią dziurę w składkach i co wtedy? Zęby w ścianę?
2
@Odesseiron Ja bym zabral 13k prezydentowi z pensji i zwrocil te 13 dla pierwszej damy jak juz tak chcieli sobie pokrecic. A nie ze jeszcze gratisowo + 13 do budzetu pary. A nam pewnie + 13gr do benzynki, 50gr do maselka itd.