- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 990 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 990 Culés
63
Ciekawostki Językowe #006
"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki"
Dziś o kolejnym przysłowiu, które niejednokrotnie jest niewłaściwie używane. Bardzo często mówią tak osoby, które chcą wytłumaczyć, dlaczego nie chcą czegoś zrobić ponownie. Niemniej, nie o to w tym wszystkim chodzi. Aby zrozumieć ideę tych słów, warto przywołać postać ich autora, czyli Heraklita. Wierzył on, że świat nieustannie się zmienia i nie da się ponownie odtworzyć tego samego zdarzenia. Nie można więc wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo w przypadku drugiego razu, woda w tej rzece będzie już inna, niż za pierwszym. Do danej rzeki możemy wchodzić ile razy chcemy, ale już nigdy nie trafimy na tę samą wodę. Ta pierwotna bowiem dawno odpłynęła. Sens tego przysłowia trafniej wyrażają słowa Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza".
Ciekawostki językowe codziennie o 19:00.
Link do poprzedniej: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8246408#comment-8246408
@Kompletny @JimMorrisonFCB @Kajtek77 @Gosciuu @mrboom @`Sin @Q55 @Szreko @blue_shark @ann_ann
2
@NeroTFP Niestety zazwyczaj spotykam właśnie błędne użycie tego przysłowia. Irytujące strasznie, bo czasem ktoś stara sje zgrywać mądrale, a wykłada sie nawet na tym
1
@NeroTFP to powinno być przypięte na górze, super robota!
1
@NeroTFP Ja to sobie wytłumaczyłem w ten sposób. Nie to, że nie powinno się wchodzić "do tej samej rzeki", tylko NIE DA SIĘ FIZYCZNIE wejść do tej samej rzeki. Bo ona zawsze płynie, zmienia się.