- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1379 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
132
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1379 Culés
1
Ostatnie słowo w kwestii porównań koronawirusa do grypy - 0.9% - szacunkowo tyle wszystkich osób chorych na grypę w USA w 2019 roku wymagało hospitalizacji.
Porównajmy to do koronawirusa - oczywiście nie ma jeszcze jednoznacznych wyników -liczba ta się waha, czasem mówi się o 13%, czasem 19% (w tym ok. 1/3 wymaga nie tylko hospitalizacji, ale intensywnej terapii). Która by to liczba nie była, musimy zadać sobie pytanie co to oznacza dla systemów opieki zdrowotnej? A no oznacza to tyle, że gdyby wirusem zaraziła się podobna liczba osób, która co roku choruje na grypę, to owe systemy opieki zdrowotnej zwyczajnie by nie wyrobiły. W szpitalach brakowałoby po prostu łóżek. A co się dzieję gdy systemy te nie wyrabiają? Więcej ludzi umiera - weźmy prowincję Hubei, gdzie leży Wuhan i śmiertelność wyniosła 2.9% - reszta Chin 0.7%, czyli wciąż siedem razy więcej niż w przypadku grypy (zakładając że mamy prawdziwe liczby z Chin). Ale Chińczycy sobie z tym poradzili, w tydzień wybudowali szpital a obywatele zastosowali się do kwarantanny - spoko, udało się, plusy państwa totalitarnego można by rzec.
Nie żyjemy w idealnym świecie, gdzie każdemu choremu można pomóc. Jesteśmy ograniczeni liczbą szpitali, sprzętu i personelu medycznego. Grypę badamy od lat, jesteśmy w stanie w każdym kolejnym roku stwierdzić kiedy będzie więcej zachorowań a kiedy mniej, ile mniej więcej osób będzie wymagało pomocy. Grypę po prostu znamy i jesteśmy na nią przygotowani. Koronawirusa dopiero poznajemy i wszystko wskazuje na to, że żaden system opieki zdrowotnej na świecie z nim sobie nie poradzi, jeśli państwo mu nie pomoże, wprowadzając poważne ograniczenia wolności i swobód obywatelskich.