- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1416 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1416 Culés
0
Jedyne minusy Arthura to, że z jakiegoś powodu nie jest w stanie dogrywać większości meczów do końca (podobny przypadek co Cou?) no i raz mu się noga powinęła jeśli chodzi o powiedzmy szeroko rozumiane prowadzenie się. Za co nawet oficjalnie przeprosił, więc można to traktować jako wypadek przy pracy. Nie wymieniłbym go za Pjanica nawet jakby byli w tym samym wieku.
3
@masq Gdyby Pjanić miał te 27 lat to w obecnej sytuacji wymieniłbym go za Arthura. Czysto sportowo Miralem jest lepszym piłkarzem.
0
@BarcaInfo Ale Arthur ma zdecydowanie więcej z Xaviego niż Pjanic. Pod względem profilu nie wyobrażam sobie nikogo lepszego poza pewnym Belgiem ofc.
4
@masq Ma ale czy to pokazuje? Kółeczko z piłką to za mało. Gdyby nie jego problemy fizyczne to można byłoby wierzyć, że uda mu się odnieść sukces, ale jest u nas już drugi sezon, a jego progres nie jest zbyt duży. Do tego doszły problemy poza boiskowe, które również mu nie pomogły. Przyszły sezon może być decydujący odnośnie jego dalszej przyszłości w klubie. Jeśli pod względem fizycznym się nie poprawi to kiepsko to widzę.
1
@masq nawet Ivan i Griezman co razem by maraton przebiegli przestali być tak wydajni. Przygotowanie fizyczne za Bl Valverde zbiera żniwa
0
@BarcaInfo
Zauważmy, że to jest dopiero drugi sezon po przenosinach z ligi brazylijskiej.
Gość i tak ma charakter, że potrafi z ligi ekstraklasowej przejść na najwyższy możliwy poziom od tak, pstrykając palcem. Arthur potrzebuje poprawić jedynie wydolność, resztę * ( technika, drybling, timing, świetne porozumienie z Messim ) ma. Jeżeli już mówimy o takich problemach w środku pola to chyba, każdy klub chciałby mieć taki problem :). Co do progresu to nikt z nowych nabytków od ostatnich lat nie zrobił efektu wow, Arthur nie jest jedyny, jeżeli byśmy mieli oceniać zawodnika po 2 sezonach to byśmy musieli 3/4 składu sprzedać.
1
@monsterrize jedynie wydolność???? A może też jakieś inne warianty podań niż do najbliższego by nie stracić piłki? Jakieś prostopadłe piłki, więcej kluczowych podań itd. ma sporo do poprawy, technika i kółeczka w miejscu to za mało jak na rozgrywającego w Barcelonie.
0
@masq
" ... raz mu się noga powinęła jeśli chodzi o powiedzmy szeroko rozumiane prowadzenie się. Za co nawet oficjalnie przeprosił, więc można to traktować jako wypadek przy pracy. "
Noga to bardziej powinęła się sztabowi Barcelony, że nie dopilnowali swoich obowiązków. Na takim poziomie sportowym, zawodnik powinien być ściśle kontrolowany, tutaj przepływają astronomiczne kwoty, jeżeli zawodnik sam sobie gdzieś leci, bawi się itd. ( ludzka natura ) - to jest to wina niedopilnowania sztabu szkoleniowego. Jakość w innych topowych klubach takich cyrków nie ma, no ale jak się zawodnikom luzuje pas to tego są efektu. Popatrzmy również jak dopilnowali obowiązków co do Dembele, wiadomo trochę winy u Francuza ale również problem leży po stronie sztabu szkoleniowego, bo zawalili robotę. Jak się nie ma bata nad kimś to nikt nie będzie funkcjonował jak w zegarku szwajcarskim, to jest jasne jak słońce.
0
@Bobo25
Że co ??
Arthur z nowych nabytków ŚP ( jak już grał ) to najwięcej ryzykował i jakieś tam piłki prostopadłe przesyłał do Messiego albo Suareza. Do tego parę goli i asyst zaliczył pięknych. To o czym mówisz ( prostopadłe podania, kluczowe podania, rozgrywanie itd. ) to jest problem z którym się borykamy od paru lat, tiki-taka to historia. Problem leży w systemie szkolenia zawodników i problem leży w tym, że trener i sztab szkoleniowy nie potrafi zawodników rozwijać by w każdym sezonie byli lepsi, tak jak jest to praktykowane w np. Liverpoolu. Zobacz na DeJonga, przyszedł niczym Crack a w połowie sezonu, gacie ciężkie i grał okropną piłkę. Każdy się uwziął na Arthura a cały środek pola jest syfiasty.
0
@monsterrize że co?????
Stary, kompilacje na you tubie to nawet Rasiak ma. Nie jest sztuką zrobić coś takiego z dwóch lat gry. Popatrz na statystki a nie na filmiki na you tubie, facet jak na rozgrywającego ma bardzo słaba ilość kluczowych piłek i to nie jest opinia a fakt. To że cała pomoc w Barcelonie leży nie znaczy że mam na tej podstawie bronić Brazylijczyka. To że inni grają słabo lub słabiej od niego nie jest żadnym usprawiedliwieniem że chłopak boi się podać ryzykowna piłkę bo mu zalicza do strat i skuteczność podań będzie miał mniejszą. W mojej opinii ten chłopak pewnego poziomu nie przeskoczy i nie da nam tego czego oczekujemy od rozgrywającego w takim klubie jak Barca. To jest moje zdanie na temat Arthura.
1
@Bobo25
Zatem nie wchodząc w niepotrzebną polemikę, poczekajmy do wznowienia rozgrywek :) Pozdrawiam