La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1378 Culés

2

Proste obietnice wyborcze:
- usunięcie propagandowej TVP
- 500+ do śmieci
- zamiast 500+ obniżenie podatku dochodowego

13

@Rastafarnianin kurde, przeczytalem 500+ do śmierci !

2

@Rastafarnianin Przypuszczam, że połowę kraju taki program odpycha bo TVP to ich zwierciadło prawdy i własne pieniążki podane z cudzej ręki też chętnie się przytuli "bo dajom"

3

@Rastafarnianin Gdybym startował to tak po części wyglądały mój program wyborczy:
- Emerytura bez podatku.
- Wyrównanie zasiłku dla opiekunów niepełnosprawnych osób dorosłych z zasiłkiem dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych (finalnie podniesienie ich do okolic najniższej krajowej).
- Zmniejszenie liczby pracowników administracyjnych i tym samym rozwijanie sytemu usług online.
- 2 kadencje dla posłów.
- Likwidacja Senatu.
- Jednomandatowe okręgi wyborcze.
- Przywiązanie posła do okręgu (tj. musi w nim zamieszkiwać co najmniej 5 lat lub prowadzić tam działalność by móc z niego startować).
- Możliwość odwołania posła (w referendum) przez dany okręg
- Wybór w referendum systemu (prezydenckiego lub kanclerskiego)
- Sędziowie od tzw. spraw błahych.
- Biegli na etatach i określenie ram czasowych na wydanie opinii.
- Podwyższenie wynagrodzeń dla asystentów sędziego.

3

@MesQueUnClub_87 Dlatego jest jak jest.

0

@IronSanHybrid Emerytura bez podatku to chyba mało realny punkt do wprowadzania, zwłaszcza w sytuacji, gdy przybywa osób w wieku emerytalnym.

konto usunięte

3

@IronSanHybrid o jowy całe życie walczy Kukiz :D

2

@JimMorrisonFCB Jest realne przynajmniej dla tych najniższych emerytur. Oczywistym jest, że decydując się na taki krok trzeba dokonać zmian w naszym systemie emerytalnym.

0

@IronSanHybrid Nie zgadzam się z tymi propozycjami:
- JOW, za duże ryzyko machinacji tymi okręgami.
- likwidacja Senatu, teraz w zasadzie jedyny bezpiecznik konstytucyjny
- sędziowie od spraw błahych - moim zdaniem lepsza mediacja i wypychanie spraw z sądów, względnie przeorganizowanie pracy sądów, tak aby SA orzekały tylko w sprawie środków odwoławczych
-biegli na etacie - w zasadzie biegły jest wpisany na listę w danym okręgu ;)

6

@JimMorrisonFCB Opodatkowanie emerytur to absurd. Państwo samo siebie opodatkowuje w zasadzie. Emerytury są przecież w 1/3 finansowane z innych podatków, a w około 2/3 ze składek, czyli też podatku ;)

3

@tobiasson92
-Z doświadczenia wiem, że mediacja to pic na wodę fotomontaż bo po niej i tak w większości sprawy trafiają przed oblicze sądu.

- No i co z tego, że są wpisani na listę skoro opinie piszą w nieskończoność, a ich odpowiedzialność za nie jest de facto żadna. Często gęsto przewlekłość postępowań wynika z opieszałości biegłych, którzy wykonują inną pracę (tj. zawodową).

- Co do JOWów to lepsze one niż granie miejscami na listach i tzw. turystyka wyborcza czyli to co mamy teraz.

- Przy przejściu na system Prezydencki/Kanclerski izba wyższa staje się zbędna.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?