La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1459 Culés

konto usunięte

24

Rozumiem rozgoryczenie i frustrację z powodu tego, że największy rywal Barcelony zyskał korzyść w kontrowersyjnych okolicznościach czy też być może wygrał mecz, który nie powinien (nie wnikam w to).

Dziwię się jednak, że niektórym osobom tak łatwo przez gardło (czy też klawiaturę) przechodzą takie słowa jak nienawiść czy nawet życzenie komuś śmierci. I nie mówię tylko o La Rambli, ale ogólnie o komentarzach np. na Facebooku.

To bardzo niepokojące, że coś, co w wielu przypadkach ludzie oglądają np. jedynie przed ekranem telewizora, nie mając na to żadnego wpływu, może wyzwalać, aż tak negatywne emocje. Niestety, nawet sprzed ekranu komputera bardzo łatwo można zniszczyć komuś życie. Pamiętamy, co stało się z Andresem Escobarem.

Wielu z komentujących, przyznający się do tak ostrych słów jak nienawiść, itp, jednocześnie identyfikuje się jako chrześcijanie i stawia Jana Pawła II jako wzór do naśladowania. Przypominam, że ten człowiek był w stanie wybaczyć swojemu oprawcy który chciał go zabić.

Więc co? To wszystko, co mówił Jan Paweł II to bujda na resorach, skoro piłka nożna pokazywana na ekranie monitora może wywołać nienawiść? Gdzie poszanowanie do tych wartości, o których tak głośno mówiliśmy, gdy obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci Karola Wojtyły?

Pamiętajcie " "A jednak często jest, że ktoś słowem złym, zabija tak, jak nożem.".

Życzę wszystkim pozytywnych emocji, nawet w takich momentach.

0

@NeroTFP co zrobisz jak nic nie zrobisz :v

0

@NeroTFP #LaczyNasNienawisc.

konto usunięte

7

@NeroTFP Ludzie słowa mają w nosie, myślą że słowa nie ranią, a ja podam ci przykład z wrestlingu, Hana Kimura popełniła samobójstwo właśnie za hejt jaki był skierowany w jej stronę od ludzi na Twitterze.

0

@Colon CB.. Jak ty spokojniutki :d

konto usunięte

0

@NeroTFP kto tu komu życzy śmierci niby?

konto usunięte

0

@MESSIah16 Musiał o tym wspomnieć i dodać od siebie, aby był większy wydźwięk ;)

konto usunięte

2

@LuisSalvano "przechodzą takie słowa jak nienawiść czy nawet życzenie komuś śmierci. I nie mówię tylko o La Rambli, ale ogólnie o komentarzach np. na Facebooku."

Jaśniej się nie da, to po pierwsze. Po drugie, jak zaznaczyłem, w komentarzu, nie odnoszę się jedynie do dzisiejszego meczu, a do wielu innych spotkań. Żyjesz od dzisiaj? Po raz kolejny nie potrafisz wywnioskować prostej informacji z tekstu, na co niestety nie mam już żadnego wpływu. Jeżeli potrafisz obsługiwać wyszukiwarkę internetową, to z pewnością znajdziesz takie komentarze. I znów nie zrobię tego za Ciebie.

Więc proszę Cię drogi Luisie, nie zarzucaj mi, że dodaję coś od siebie. Jeżeli masz takie praktyki i bazujesz na własnym doświadczeniu, to po raz kolejny w tym Ci nie pomogę.

konto usunięte

0

@NeroTFP Najważniejsze byś pomógł sobie i przestał wypisywać bzdury.

0

@NeroTFP Wydaję mi się, że to raczej banda dzieciaków. ale to jest i tak żałośne. Ja rozumiem, że można się wkurzyć, no ale to jest tylko głupi piłka, nie ma sensu tracić czasu na nienawiść.

0

@NeroTFP Niestety, większość ludzi identyfikujących się jako chrześcijanie, nie wie co to oznacza być chrześcijaninem, kim jest chrześcijanin i w co prawdziwy chrześcijanin wierzy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?