La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1693 Culés

2

Jak przetlumaczyc fraze "Plow Through" w odniesieniu do rakiety tenisowej?
@YoNoEntiendoNada @JimMorrisonFCB i inni tenisowcy

1

@Colon Im ciezsza rakiety, tym lepszy plow through, bo mozna nia wygenerowac wieksza predkosc przed uderzeniem i w momencie zderzenia. Nie wiem jak to do konca doslownie przetlumaczyc, ale bez bicia sie przyznam, ze wiecej mowie i mysle po angielsku i czesto ciezko doslownie cos tlumaczyc - zwaszcza sportowe frazy.

1

@YoNoEntiendoNada czyli po prostu mocnje jebniecie ;)

1

@YoNoEntiendoNada A Twoja ile wazy? Chcialem sobie kupic Yonexa, ale bez naciagu ten Vcore wazyl juz 330 i w sumie nie wiem, czy przy amatorskiej grze jest sens bic sie z taka ciezka rakieta.

0

@Colon Ja gralem Pro Staffem 340 a potem 320 (318g) na pusto i z naciagiem byly ciezsze. Najpierw gralem ta lzejsza, potem przeszedlem na ciezsza, po jakims czasie wrocilem do lzejszej zeby odciazyc lokiec i nadgarstek - po jakims czasie, te 320+struny bylo po prostu za ciezkie, bo raz ze gram mniej, a dwa ze nie gram turniejowo wiec uznalem, ze nie jest to warte kontuzji.

Teraz gram Babolat Pure Aero VS - mam 2020, ktora ma 305g bez naciagu i poprzedni model, ktory ma 295g bez naciagu i powiem ci, ze jest ogromna roznica, bole ktore odczuwalem przed zmiana zniknely. Im ciezsza rakieta tym mocniej pociagniesz, w teorii, ale musisz wiecej sily sam generowac - lzejsza pomaga w tym, a prawda jest taka, ze na poziomie rozrywkowym, nie odczuwa sie az takiej roznicy, wiec polecam cokolwiek w 290-320 - najlepiej miec te przynajmniej 300 bez naciagu i tak w sumie 315/320 maja np. niektore Speedy i Radicale od Heada, ktore sa z graphene’u, wiec sprawiaja wrazenie lzejszych niz rakiety o podobnych parametrach.

Jak VCore, to gdybys mial okazje demo dostac na probe, zobacz VCore 97G ktory jest 20g lzejszy od VCore’a 97 jakim np. Stan gra. Rakieta praktycznie ta sama, tylko inna waga i dystrybucja tej wagi by wyrownac to, zeby rakieta czesciowo pomagala generowac ta sile.

0

@YoNoEntiendoNada no wlasnie sobie dolozylem troche olowiu (Plata O Plomo) na godzinie 3 i 9 i pieknie mi sie smiga. A mam starego Ezona. ktory teraz wazy kolo 320 ze wszystkim.
Tego Vcora ma kumpel to moze sopie wypozccze.

a jakie Yonexy tak od roku 2015 do teraz uwazasz za ciekawe , a jakie nietrafione?

ps. gralem ostatnio Bladem , ktory mial cieniutka rame i tez mail z 325 g z naciagiem i owijka i tez bylo swietne czucie i sila.

0

@Colon Nie mam z Yonexami wiekszego doswiadczenia poza Ezone’ami i VCore’ami, bo raz ze z reguly te inne sie nie sa wystarczajaco popularne by duzo ich bylo w sklepach i klubach tenisowych, a dwa, ze tez nie robia az tylu rakiet tenisowych.

Olow fajna sprawa, jak dobrze rozmiescisz to dostajesz sile za darmo, ale jak zle zbalansujesz to czujesz ta wage.

Te linie ktore byly takie sredniozaawansowane w gore z refuly odstawaly od podobnych rakiet, ale VCore i Ezone to ta sama polka fo Babolaty, Wilsony i Heady - powyzej takiego Volkl, na przyklad.
Mnie tylko zastanawia, dlaczego Yonex robi tyle mniejszych frame’ow, bo to odstrasza regularnych graczy - duzo 97 i 98, a jednak te 2 cale ponizej klasycznej 100 robia takim zwyklym graczom roznice i to bym w sumie uwazal za bolaczke. Przydalaby im sie dobra rakieta w przedzile ‘intermediate’ i mogliby sie pozbyt Astreli bo prawie nikt nie kupuje 105 czy 105+ a 110 tez maja z tego co pamietam. Nie da sie tym grac, a jesli chca do seniorow przemawiac, to zaden nie da za nia 140 dolarow lub wiecej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?