- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1270 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
16 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1270 Culés
1
Ktoś ma ochotę na bajeczkę na dobranoc? To łapcie.
Kogut przeczytał ogłoszenie: “Poszukujemy kogucich piór. Oferujemy wysokie wynagrodzenie!”.
- Potrzebuję pieniędzy, a mam bardzo piękne pióra, więc powinienem dużo zarobić - powiedział kogut sam do siebie.
Jak pomyślał, tak zrobił. Nazajutrz o poranku zgłosił się do skupu:
- Dzień Dobry! - zagadał człowieka za ladą- Widziałem ogłoszenie. Chciałbym sprzedać odrobinę swoich piór.
- Oferuję trzy złote monety za kilogram - odpowiedział sprzedawca.
- Ale moje są warte o wiele więcej!
- Posłuchaj kogucie! Albo bierzesz te trzy złote monety, albo znikaj stąd czym prędzej!
Kogut zaczął poważnie zastanawiać się nad tym biznesem:
- Hmmm. Złoto piechotą nie chodzi, a przecież pióra kiedyś mi odrosną - pomyślał.
Po chwili dumania podszedł do sprzedawcy z wyrwanym towarem:
- Niech będzie! Oto kilogram!
Od tej pory kogut był częstym gościem na targowisku. Za każdym razem przynosił swoje pióra i brał zawsze trzy złote monety. Chęć zysku i ogromna chciwość sprawiły, że bohater nie czekał, aż odrośnie mu nowe upierzenie.
Pełny bogactwa zaczął prowadzić rozrzutne życie. Chodził do cyrku, odwiedzał restauracje. Co więcej, śmiał się z innych zwierząt, z ich skromnego trybu życia, odmawiając im pomocy.
Minęło kilka miesięcy. Nadeszła sroga zima. Wszystkie zwierzęta schroniły się w swoich bezpiecznych norach. Jeden tylko kogut siedział w kurniku wyraźnie nieszczęśliwy. Bez piór i bez pieniędzy trząsł się z zimna. Na to kury rzekły:
- Widzisz kogucie?! Lepiej być biedakiem w swojej skórze, niż bogaczem… gołym i wesołym! A chytry - dwa razy traci!
1
@NeroTFP dobre ,ale dla dzieci
3
@NeroTFP Ale co pożył to jego.
1
@darek60 Czyli dla części La Rambli... :-)
2
@NeroTFP Ja na przykład mam już 7 lat i dostałem ostatnio piątkę z dyktanda, a więc rozmawiasz z poważną osobą.