- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1161 Culés
Gorące dyskusje
Kessie
17
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
GreenNinja55555
9
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1161 Culés
12
"Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego" - Winston Churchill
Ale to jest prawdziwe
0
@SiSenior Na przykład obecnie w Polsce widzimy minusy demokracji, no ale na dobrą sprawę to jaki inny system? Jak już to demokracje w jakiś sensowny sposób usprawnić.
4
@SiSenior można dopracować "demokrację", by każdy głos miał "wagę" określoną na podstawie znajomości podstawowej wiedzy ekonomicznej (i ewentualnie prawnej).
7
@SiSenior "Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą.
Również Winston Churchill
4
@Bartunek ciezki kawałek bułki z chlebem
@Mazi niebezpieczny precedens, odrazu dzielisz społeczeństwo. Któraś grupa może zaraz to wykorzystać przeciwko drugiej i w zasadzie niszczy to demokrację. Pozatym wykształcenie w 100% nie decyduje o inteligencji.
@justfootball piękne słowa jak Ester
0
@Mazi
Z tym, że nauki ścisłe i ekonomiczne to jedna bajka, a druga sprawa to wartości światopoglądowe, które każdy może mieć inne. Prosty przykład to aktualny temat aborcji. Każdy może mieć inny pogląd nieważne czy ekonomista czy ktoś kto nie ukończył szkoły podstawowej i nie oznacza to że zdanie tego 1 będzie lepsze.
1
@SiSenior nie dzielę, a wymagam "dokształcenia". Inflacja, RRSO, czy główne źródła dochodów budżetowych to minimum. Brak podstawowej wiedzy to brak umiejętności oceny propozycji "kandydatów", a brak umiejętności weryfikacji obietnic wyborczych to "ograniczone" prawo wyborcze. Chcesz decydować - musisz się rozwijać. Tyle w temacie.
0
@Toretto uważam, że nie warto "zabierać się" za wartości światopoglądowe, jeżeli mamy problem z ważniejszymi kwestiami, z kwestiami z którymi mamy do czynienia na co dzień (ekonomia).
0
@Mazi od tego powinna być szkoła. Niestety wszyscy wiemy, że tak nie działa i lepiej uczyć o cyklu życia pantofelka niż o ważnych kwestiach.
1
@SiSenior dokładnie tak. Podsunąłem rozwiązanie "na teraz". System oświaty powinien zostać przeorganizowany od podstaw, ale nad tym powinni pracować specjaliści (+ zarobki nauczyciela musiałyby ostro poszybować w górę).
0
@Mazi
Oczywiście jestem takiego samego zdania, ale jak widać na przykładzie naszego kraju to Polacy lubią klepac biedę:)
1
@Mazi zarobki nauczycieli powinny być uzależnione od wyników ich uczniów, w innym wypadku nie pozbędziemy się tej "gorszej" części nauczycieli którzy się do tego nie nadają lub im się poprpstu nie chce. System płac w stosunku do osiągnięć i wtedy wybitny nauczyciel może zarabiać jak dla mnie nawet 50 tys miesięcznie jeśli jego uczniowie osiągają sukcesy a nie mają 5 za sama obecność na lekcji.