- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1201 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1201 Culés
7
„Covidowy absurd. Osobówką przewieziesz więcej osób niż vanem.
bsurdów związanych z rządowymi obostrzeniami jest już całkiem sporo. Kolejny odkrył „Auto-Świat”. Dotyczy liczby osób, które mogą podróżować vanami i dostawczakami.
Kolekcjonowanie paradoksów dotyczących rządowych obostrzeń zapewne stanie się narodowym hobby wielu osób. To dlatego, że przybywa ich. Jeden dotyczy siłowni i klubów fitness. Rząd zakazał ich działalności, a potem jednak poinformował, że to nie do końca tak. O sprawie pisaliśmy na Wprost.pl.
Rząd: Vanem nie wolno, SUV-em tak
Kolejny covidowy absurd dotyczy liczby osób przewożonych samochodami. Albo podróżujących nimi. Jak donosi „Auto-Świat” w samochodach osobowych może podróżować nawet siedem osób (są SUV-y, które mają rozkładany trzeci rząd siedzeń i umożliwiają taką konfigurację). Natomiast w fabrycznie 8- i 9-osobowym vanach i minibusach od 3 listopada jednorazowo mogą jeździć jedynie cztery osoby.
Rozporządzenie: 7 osób może, 8 trzeba podzielić
Tak wynika z najnowszego rządowego rozporządzenia. Otóż wpisano w nie tylko jedną kategorię pojazdów – 8- i 9-osobowe vany. Jeśli podróżują nimi osoby niezamieszkujące ze sobą, to nie wolno im jechać. To znaczy mogą, ale tylko połowa dostępnych miejsc (maksymalnie), łącznie z kierowcą. W 8-osobowym vanie to 4 osoby (łącznie z kierowcą), w 9-osobowym też 4 (łącznie z kierowcą), no bo przecież 9 nie dzieli się na pół bez reszty.
Periodyk zwraca też uwagę, że rozporządzenie zostało opublikowane zaledwie kilka godzin przed wejściem w życie, czyli 2 listopada.”
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/transport/10385384/covidowy-absurd-osobowka-przewieziesz-wiecej-osob-niz-vanem.html
1
@IronSanHybrid Potwierdzam to prawda i oczywiście ogromny absurd.
1
@IronSanHybrid to jest hit i to prawda. 2 tyg temu miałem z dzieciakami jechać na mecz musiałem dzielić drużynę na dwa busy i osobowki...